• Pohádka

Nádherné bytosti (2013)

TAk nějak mám pocit, že se s takovými filmy roztrhl pytel. Ani by mi tak nevadil ten příběh, jako ústřední postavy. No nemůžu si pomoct, ale obě mi byly tak nesympatické, že mi to sráží jakýkoli lepší pocit ze samotného příběhu.

Na samotě u lesa (1976)

Stoprocentní skvost české kinematografie. Tak jako je ve škole povinností přečíst si Čapka, Olbrachta či Vrchlického, mělo by být povinností pro každého čecha shlédnout tento kousek.

Nebezpečná krása (1998)

Nádhera, tak příjemně už jsem dlouho netrávila svůj čas.....Tak úžasná atmosféra, krásní herci, ta veselost, hravost, žádný stres nic....tak se zdá jakákoli skořápka, ale až praskne vyvalí se na povrch skutečnost. Tak jako to řekla Veronika, i když se nezdá tak malá je to přeci jen klec. A tak je přesně ukázán život Kurtizány v jednom z nejromantičtějších měst na světě, ale všude a tedy i tam se objeví krutost těch rádoby věřících, kteří "prý" chcou "spasit" lidské duše .... no jak to dopadne? Není lépe to zjistit, než to shlédnout a určitě nepromarníte.

Nebojsa (1988)

Miluji pohádky - opravdu a až na pár výjimek většinou hodnotím dobře. Tady hodnotím ještě lépe, mám ráda pohádky, které svou "hororovou" stránku nezakrývají, ale ani neděsí. Naprosto bezkonkureční je pak tady Ondřej Vetrchý a jeho krutibrnko. Vynikající.

Něha (2009)

Russell Crowe pro mne byl jediným tahákem, hmmm, asi bych neměla vždy dávat jen na to, kdo bude představovat hlavní roli. Tohle bylo nijaké, ani v rádoby scénách, které měly zřejmě působit silným dojmem a měly být tím NĚČÍM, rozhodně nebyly, a po dlouhé době jsem se přistihla při zívání, pomrkávání, sledování hodin a listování časopisu. Ten časopis byl fakt zajímavý.

Nejkrásnější hádanka (2008)

Já jsem prostě milovnice pohádek. Jan Dolanský je jako herec opravdu výborný a své kvality ukazuje i zde. Ježiš lidi buďte hodní, vždyť je to pohádka. Ke komentáři od Engšpígla netřeba nic dodávat - naprostý souhlas.

Nepřemožitelné zlo (2005)

Začínám si zvykat na to, že mě Španělé umí vyděsit......a že to fungovalo :)

Nevěsta na útěku (1999)

Jak jsem mohla tušit Pretty Woman to prostě není, ale i tak tenhle snímek nezatracuji. Pár fajn okamžiků tohle dílko bezesporu má. Pro mě lepší průměr.

Nevyhrožuj (1996)

Tak shlédla jsem toto něco ještě jednou a sama jsem byla v šoku jaké mé původní hodnocení jsem dala. Jde vidět, že člověk ve 13 je úplně jinde než o deset let později. Šmankote, kde se poděl ten "humor"?

Nezlobte dědečka (1934)

Dát jako svatební dar mladému páru přerostlého trpaslíka - to může jen Matylda.