• Pohádka

Báječný svět shopaholiků (2009)

Úsměvné na tom je, že Dámy - ano mluvím na Vás, ač kroutíte hlavami a říkáte si co je to za blbost - tak kolik z Vás je schopno si přiznat, že slovo slevy u Vás vyvolávají rychlejší bušení srdce a zvyšující se tep? Já to třeba přiznám, a tím víc se culím..... Ovšem jako celek tento film hodně pokulhává, chybí mi tam nenucenost, protože to je základ, který očekávám od dobré komedie. Herci v hlavních i vedlejších rolích se všeho chytli opravdu dobře, ale ani vzhled ani jejich umění "otáčet se" ve svém pracovním nasazení nemůže zachránit hluchá místa a nedostatek vtipu. Škoda, mohl z toho lehce vykouknout Ďábel, který nosí Pradu, laškuje se sexem ve městě a mou osobu drtí na gauči ať se ani nepohnu. Takhle jsem se pohla, zívla, prohlédla Elle a opět zívla.

Čtvrtý druh (2009)

Tak nějak jsem od první věty "hele mám dobrej film, podle pravdy, nechceš se kouknout?" tušila, že v tom bude háček, po prvních patnácti minutách se z háčku vyklubala skoba. Jak tomuhle někdo může uvěřit ....to si myslím, že je největší chyba celého filmu. Každopádně jako takový jemnější příklad hororu, to nebylo až tak špatné. Ty hlavní prvky to mělo, chvílemi mé chloupky měly i nutkání povstat....což se ale nestalo, takže zůstávám u malilinko lepšího průměru.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (2009) (seriál)

Nikdy jsem neviděla horší opis než toto. Jak někdo může tak sprznit tak něco dobrého jako je film? Tfuj, jakkoli stupidní bývají teen seriály o ničem, které jsou však originál nemůžou se dostat do takového bahna kde kraluje 10 Things I Hate About You. Prostě nemůže. Jedna hvězda za....no nevím, asi za námět, kterého je mi fakt líto.

Holka z města (2009)

A já se prostě nedám. A já prostě nedám Renée. Ono to je pořád dokola to je fakt, ale faktem je, že to co jsem hledala jsem tady taky našla. A Renée to prostě sekne a pořád má v sobě kousek té roztomilé zřeštěnosti i když hraje z počátku studenou kariéristku. Příběh je klišovitý, ale funguje. A pokud ve mě film vyvolá uspokojení, pak nemám proč hodnotit níže.

Hotel pro psy (2009)

Pro propršené odpoledne? Pro rodiny s malými dětmi a mnou? Proč ne, chvílemi jsem se dost dobře bavila. A psí herci u mě vyhráli na plné čáře....

Chceš mě, chci tě (2009)

Ani jsem nevěřila, že když večer usednu k televizi budu se tak úžasně bavit, při klasické romantické komedii. Jenže ono to Gerardovi prostě sekne, o Katherine ani nemluvit a mezi nima to jistkří tak, že je mi až líto, že jsem jen pouhý divák a takové jiskření nezažívám sama. Fungovalo to na mě jako opravdu výborný lék na mizernou náladu, a že jsem ji měla sakra mizernou přistihla jsem se jak se připitoměle šklebím radostí.

Jménem krále (2009)

Příjemná středověká detektivka s kvalitním hereckým obsazením. jsem velmi nemile překvapena za toto hodnocení, jelikož si myslím, že si to tohle dílo absolutně nezaslouží. Ač se - jako obvykle, nemůže filmové dílo rovnat knižní předloze, své klady jistě má. Velmi se mi líbila komornost, v níž není potřeba přehnané množství komparsu či přeplácaných kulis. Jestli zde byly nějaké chyby já je přes až hmatatelné charisma Karla Rodena neviděla. Tento film se mi velmi líbil, bavila jsem se u něj a čas mi příjemně rychle utekl. O to víc mě spíše zaráží fakt, že mě čím dál tím víc přepadá pocit, že pro zřejmě až moc děsivě velkou skupinu lidí slovo české znamená - nikdy to nemůže být dost dobré. Je to záhada a smutná.

Krvavé pobřeží (2009)

Skvělá podívaná! Miluju Čínské historické filmy, své dějiny umění ztvárnit tak úchvatně jako nikdo na světě. Historická Asijská lahůdka.

Líbáš jako Bůh (2009)

Tak dle mého názoru si tento film absolutně nezaslouží takto nízké hodnocení. Z objektivního pohledu je sice pravda, že to není nějaká úžasná a jediněčná komedie, která člověka zasáhne tak, že ho už nepustí. Jenže já se bavila a hlavně jsem si uvědomila jednu věc a to takovou, že šanci na změnu či na pubertální poblouznění mají všichni a nemusí se to jen týkat určitého věku. Eva Holubová zde byla naprosto úžasná, jako všude. Její "intimoooo" a šílené pokusy udržet si manžela dokazují to, že každý údělá pro to své cokoliv. Je to vlastně příběh, kdy někdo touží po změně, ale ten druhý je už tak zvyklý na to zažité, že se od toho bojí utéct - no prosím není to takhle i v normáním životě? A když je tento příběh doplněn humorem, prostě nemůže jít o slátaninu, která by měla být zahozena a už nikdy nevytažena na světlo. Chtěla bych také vyzdvihnout herecký výkon pana Bartošky, který svým naprosto ležérním způsobem nádherně doplňuje tohle dílo. No 1000 lidí a 1000 chutí, jen se ptám kde jsou ti lidé, kterým se to líbilo? Ať už v kině, či při rozhovorech - já byla svědkem, že lidé byli víc než spokojeni. Jen zřejmě tady se spíše potkali odpůrci paní Poledňákové, kteří na ní nenechají ani nit suchou.

Loudilové (2009)

Podle anotace bych si zřejmě řekla - panenko marjá to zas bude oplzlá úchylárna. A ještě teď mám spadlou bradu až na hrudi z toho překvapení. Vykoukla totiž na mě velmi, velmi příjemná teen pohodovka u které jsem se i pobavila i zasmála, jestli tam byly oplzlosti, tak v takové míře, že jsem je přehlédla...no jsem mile překvapená. I ústřední dvojice, kterou tvoří dva typičtí puberťáci - jenž si chcou užívat a odmítají brát zřetel na povinnosti byla sympatická. Příjemných 80% a kousek.