Mariňák (2005)

Válečný film bez válečných scén, zní to sice divně, ale tady to funguje. Jedná se tady hlavně o syrové a realistické zobrazení útrap jednoho vojáka a jeho spolubojovníků, kteři si nakonec ani přesto všechno co museli vydržet, nikoho nezabijou. Ale dočkal jsem se tu i krasných vizualních scén, jako jsou třeba hoříci ropné vrty, nad kterými je černým kouřem zahalena obloha i okolí, tyto scény na mě působily až magicky. Zapůsobil na mě taky Jake Gyllenhaal, jeho herecký výkon je fantastický a pro mě nezapomenutelný. 90%

Čtyři bratři (2005)

Docela drsný a svižný akčnák s celkem dobrým scénářem, ve kterém nechybí pár překvapivých zvratů k udržení napětí, které film zvedají o trošku výše. Líbilo se mi taky zasňežené a mrazivé prostředi Detroitu, které pomáha utvořit slušnou drsnou studenou atmosféru. Herci byli ve svých rolích přesvědčiví, akorát ten hlavní boss působil spíše komicky, než aby kolem sebe šířil respekt, jak asi bylo původně zamýšleno. 65%

Superbad (2007)

Povedená komedie, navíc s pěkným, až dojemným příběhem o kamarádství. Všechno to působí i dost reálně a spoustu podobných věcí jsem zažil a určitě nejsem sám, teda až na ty scény s policajty, ty moc reálné nebyly, ale vtipné ano. Podle obrázku z filmu jsem se bál, že se mi nebudou herečtí představitelé hlavní dvojice moc sympatičtí a budou mi kazit dojem z filmu, nakonec mě příjemně překvapili, stejně jako celý tento film. 75%

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Film zachraňuje jen jeho audiovizuální stránka. Jinak by to byla hloupost s nudným a obyčejným scénařem, který nemá čím zaujmout. Takže budu hodnotit jen celkem zajímavé herce a audiovizuální stránku filmu, která je opravdu povedená a díky tomu jsem si film opravdu užíval. 70%

Panictví po americku (1983)

Předchůdce dnešních typických teeanagerovských komedií. Nejsou zde ještě různé fekální a trapné vtipy, které tento žánr většinou sráží hodně dolů. Z filmu dýchá příjemná uvolněná atmosféra osmdesátých let. Mladý Tom Cruise se tady teprve rozehráva, ale působí docela dobrým dojmem. 60%

Rocker (2001)

Nic převratného to není, scénař je podle šablony jako z jiných podobných filmů o splnění snů. Ale můj dojem z filmu hodně ovlivňuje to, že miluju rockovou hudbu a te je tady dost, navíc hodně kvalitní. Libil se mi taky přesvedčivý Mark Wahlberg, ten si svojí roli opravdu užíval, Jennifer Aniston zase zpestřila film svým vzhledem, ale mohla dostat více prostoru. Nesmím taky zapomenout na Zakka Wyldea, který je asi můj druhý nejoblibenější kytarista a střihne si tady pár svých geniálních kytarových sól. Takže proto to nemůžu hodit do průměru a nakonec musím s hodnocením nahoru. 75%

Dveře v podlaze (2004)

Působivé komorní drama, s téměř bezchybnými hereckými výkony, hlavně od Jeffa Bridgese. Musím taky vyzdvihnout citlivý a jemný hudební doprovod, který spolu s krásnými depresivními záběry okolí a přirody hodně utvářel atmosféru filmu. 80%

Hory mají oči (2006)

Jeden z lepších vyvražďovacích hororu poslední doby. Scénař je celkem obyčejný, ale pár dobrých a zapamatovatelných scén tam bylo. Atmosféra je slušná a pomáhaji k ní dost krvavé a brutální scény, doprovázene hodně psychopatickým hudebním doprovodem. Neokoukaní herci nezahráli špatně, akorát ty emoce jsem jim moc nevěřil. 65%

Rychlí a zběsilí (2009)

Jsem rád že byla splněna moje očekávání, díky návratu původních postav je to plnohodnotné pokračováni prvního dílu, který se mi dost líbil. Přibylo více honiček, akce a nových nápadů. Stará herecká parta hraje stejně dobře jako v prvním díle, samozřejmě jsou dost cool v rámci žánru, ale oproti jiným podobným filmům je to tady působí přiměřeně a uvěřitelně. Moc se mi nelíbily jen některé záběry z honiček, které vypadaly dost uměle, jinak to stejně ale asi natočit nešlo, tak aby to plnilo výsledný efekt. Podle závěru to vypadá na další pokračování, takže už se těšim, co z toho vznikne. 70%

Drsňák Dudley (1999)

Nudná hloupost s trapnými a křečovitými vtipy. Ta jedna hvězda je jen za herecké obsazení. 15%