Astronaut (2006)

Mám rád filmy tohoto typu, o plnění svého celoživotního snu, překonat všechny překažky a nakonec to dokázat. Jenže Astronaut na mě moc nezapůsobil, nelíbily se mi neustále citové výlevy mezi rodinnými přislušníky, které zabírají půlku stopáže celého filmu. Billy Bob Thorton zahrál průmerně a postava Bruce Willise mohla dostat víco prostoru. Abych jen nepomlouval, tak některé momenty filmu se mi líbily, napřiklad první start rakety neměl chybu, nebo když se Charlie konečně dostal do vesmíru a kroužil kolem země. Ale stejně jsem od filmu čekal více. 60%

Pekelná ženská (2001)

Když jsem viděl herecké obsazení, hlavně Jacka Blacka, čekal jsem dobrou zábavu jako v jeho ostatních filmech, parkrát jsem se sice zasmál ale vetšinu času jsem se nudil a netrpělivě čekal, až bude konec. Takže nakonec veliké zklamání. 35%

Děti noci (2008)

Po delší době jsem si pustil nový český film, které obyčejně moc nevyhledávam. Čekal jsem nudu, ale nakonec se mi to líbilo i přes slabý scénař a plochý přiběh, který by si jistě zasloužil vice propracovat, třeba za cenu delší stopáže filmu. Mádl i Issová zahráli opravdu dobře, ale chybělo mi lepší vykreslení a psychologie jejich postav. 65%

Yes Man (2008)

Docela slabota, z nápadu na všechno říkat ano by se dalo vymyslet o mnoho více vtipnějších a lepších situací, než ty, které jsou filmu. Čekal jsem něco více bláznivějšího,asi to bude tím, že Jim Carrey stárne, což jde vidět i když se na něj podíváte. Zato na roztomilou Zooey Deschanel se dívalo pěkně a celkem mi celý film zpříjemnila, ale stejně je to nakonec málo. 55%

28 týdnů poté (2007)

Líbilo se mi to o chlup více, než 28 dní poté. Je zde více akce a velkolepějších scén, což některá pokračování tahá dolů, ale tady mi to vyhovovalo. Úvodní scéna s útěkem, kterou doprovází zajímavý hudební motiv, vás rychle vtáhne do filmu. Pak je děj trošku nudný, ale jakmile se objeví na scéně zombíci, zase se to rozjede až do výborné scény s bombardováním Londýny napalmem. Pak sledujeme zase trošku nudnější útěk přeživších a odkaz na další díl, který se bude odehrávat Paříži, na který se už ted teším. 65%

Eurotrip (2004)

Místy zábavná, místy nudná komedie o tom jak američané poznávají Evropu, po cestě za láskou jednoho z nich. Nejvíce se mi líbilo zobrazení Slovenska a Anglie. Potěšily mě menši role Vinniho Jonese jako vůdce bandy hooligans, Lucy Lawless jako domina a nebo Matt Damon jako zpěvák. Škoda celkem nudné Paříže a některých trapných scén ve Vatikánu. 55%

Božský Bruce (2003)

Průmerná komedie na jedno zhlédnutí, první půlka je zábavna a má spád, ale pak se začnou řešit citové problémy a je z toho uspávajcí nuda. Jim Carrey zahrál celkem dobře, i když v jeho starších filmech se mi líbil více, Morgan Freeman v roli boha nezklamal, ale postava Jenifer Aniston, ačkoliv ji mám rád, se mi ve filmu nelíbila a působila dost nadbytečně. 55%

Andělin popel (1999)

Zajímavý film který mě hned vtáhl do děje díky svě temné depresivní atmosféře starého Irska, svůj podíl na tom mají také výborní herci, hlavně Robert Carlyle, který mi tam pak chvíli scházel, když odešel z dění. Hudba Johna Williamse je také vynikajcí a nominace na Oscara je zasloužena. Jediné co mi ve filmu chybělo, byly emoce, na to kolik postav zemře. 80%

Den otců (1997)

Pro mě nenáročná vtipná komedie se sympatickými a dobrými herci. Cameo role Mela Gibsona me překvapila a málem jsem ho nepoznal, o to víc jsem se pak smál když jsem zjistil že to byl opravdu on. Francouzský originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat. 55%

Pidihajzlík (2006)

Nápad byl dobrý, obsazení taky, ale bylo to tak hloupé a nudné že jsem to chtěl rovnou hodit do odpadu, film zachraňuje jen ten nevrlý dědek, který me vždycky rozesmál, když se objevil na obrazovce. 20%