Zorro: Tajemná tvář (1998)

Dobrodružná jízda bez digitálních efektů. Vtipná, šarmantní, dynamická. Jaká škoda, že už dnes není možné podobnou akční jízdu bez CGI natočit. To by asi teen publikum, pro které se dnes vše točí, nezkouslo. Plus výborná písnička na závěr.

Mercury (1998)

Willis si zde vybírá slabší hereckou chvilku a take slabší filmový scénář. Tentokrát mu to s dětským hereckým kolegou nevyšlo, ale už o rok později mu klaplo všechno na jedničku - ano, Šestý smysl.

Základní instinkt (1992)

Buďto ten film po letech ztratil něco ze svého lesku, nebo zdaleka není tak dobrý, jak se o něm tvrdí.

Do vesmíru se Stephenem Hawkingem (2010) (seriál)

Na dokument zaštiťující se jménem Hawkinga jsem tedy čekal větší hloubku a vědecký přínos než jen populárně-vědecké shrnutí již známých faktů. Nijak zvlášť se neliší od jakéhokoliv článku v časopise 21. století.

Nelítostný Parker (2013)

Lupiči a gauneři sluší Stathamovi přece jen o poznání více, než role policajtů, hodných manželů a hrdinů z donucení. Čerte drž se svého kopyta!

Lovec policajtů (2001)

Seagal není dobrý herec a Bartkowiak není dobrý režisér, přesto spolu dokázali natočit film, v kterém tu a tam probleskuje dobrá nálada a jakžtakž dobré řemeslo (netýká se úvodní akční scény). Může za to především netriviální scénář prošpikovaný humorem, který by v rukou těchto tvůrců čekal málokdo. Přepadení v Pacifiku sice netrumfuje (mimochodem jediný červený zářez Seagala na ČSFD), ale nemá k němu daleko. Škoda, že už následujícím filmem si Seagal svou znovunastartovanou kariéru zabil a skončil tak nadobro ve spárech video a tv trhu. No snad mu napotřetí vyjde účast v Expendables. Byla by to důstojná rozlučka jedné kdysi slavné akční ikony.

Jack a obři (2013)

Asi jsme se všichni těšili na trošku jiný druh fantasy, spíše LOTRovinu než Potterovinu, ale i tak je o zábavu postaráno měrou vrchovatou.

Muž z oceli (2013)

Vizuálně opulentní, trikově orgastické. Přesně takové, jaké je očekávání od letního amerického blockbusteru.

Blesk (2011)

Slabší Stathamovka.

Nádherné bytosti (2013)

Odpověď na otázku, zda může být něco ještě horšího než je sága Twilight byla zodpovězena. Ano může - Nádherné bytosti.