Mama (2013)

Horor jak se patří. Sice je to ohraná písnička na téma strašidelného domu, ovšem tato verze je velice originální. Je to přesně ten typ filmu, u kterého si říkáte "proboha, proč už to dávno někoho nenapadlo"?

Půlnoční míle (2002)

Ten film si těžko pouštíte k tělu. Za celých 112 minut filmu (v tomto ohledu je údaj na ČSFD chybný) se mi to nepovedlo.

Push (2009)

Takhle pěkně promrhaný (kdo chce, nechť si místo h doplní d) potenciál jsem už hodně dlouho neviděl.

Centurion (2010)

Poměrně zbytečná béčková výprava za Hadriánův val. Pro mě naprosto nepochopitelné přijetí hlavní role Michaelem Fassbenderem v době, kdy si po Hanebných panchartech mohl vybírat mezi áčkovými scénáři a režisérskými legendami.

Cizinec (2010)

Za předvídatelný závěr odebírám původně zamýšlenou třetí hvězdu. Na papíře to mohlo vypadat jako fajn film, a docela dobře chápu, proč tato látka přitáhla dvě nejzvučnější herecká jména Hollywoodu. Bohužel je film nezáživně podaný, za což nese zodpovědnost nejen režisér, ale také obě star. Depp tu totiž předvádí svou x-tou variantu Jacka Sparrowa, tentokrát však bez mejkapu a dredů, a Jolie zase předpokládala, že natáčí dvojku paní Smithové, a tak se celý film šklebí, protože tuší, že se z Deppa Pitt nestane. A to je ten největší problém. Dva herečtí sólisté se tu pokoušejí o vzájemnou chemii, která nepřichází ani se závěrečnými titulky. Bohužel.

Tísňová linka (2013)

Tísňová linka ve mě vyvolala tísnivý pocit. Přesně takový, jaký od thrillerů očekávám, ale v poslední době nedostávám.

Víkend (2011)

Konečně inteligentní queer film, který se zabývá vážnými otázkami jinou než komickou formou.

Reine Geschmacksache (2007)

Bavil jsem se náramně. A to je u německého filmu dosti neobvyklé.

Konečná (2013)

Smutný pohled na bývalou akční ikonu s notně povadlými obličejovými rysy a prořídlou kdysi bůjnou kšticí kompenzuje staromilská podívaná, plná dynamických i vtipných scén, připomínající to lepší z filmografie let 80. a 90. imigrovaného rakouského kulturisty. Obsazení Johnnyho Knoxvillea mělo přilákat mladší publikum, ale soudě podle kasovních výsledků to bylo zcela zbytečné. Je to právě jeho postava, která filmu nejvíce škodí, protože scény s ním jsou trapné a rušivé.

Reportér (2012)

Jaktože jižanská dramata jsou v poslední době tak úchylná a zoufale nedotažená (s čestnou výjimkou Nespoutaného Djanga)? Texas Killing Fields, Killer Joe a Paperboy tvoří nelichotivou trojici "Redneck" filmů, na které se do smrti budu snažit zapomenout a přestat litovat času, které jsem jim bohužel věnoval.