Sin Nombre (2009)

Nejdříve bych chtěl říct, že to není vůbec špatný film. Jenže přinejmenším podobný námět tady byl už mockrát a byl i zaobalen v lepším kabátu, viz. Město bohů. Neříkám, že jsou to úplně stejné filmy, nicméně oba mají hodně podobností. Herecké výkony byly velmi přirozené a na debut je to velmi povedený film. Ale bohužel nemůžu dát víc než hodně pěkných 70%.

Škola života (2009)

Příjemný a velmi stylový film, hlavně díky skvělým hereckým výkonům, kterým vévodí pro mě velké překvapení tohoto roku Carey Mulligan. Snímek sice bez velkého propracování příběhu, ale ve kterém nejsou žádné hloupé a zbytečné dialogy, nebo aspoň já jsem je tam nenašel. A k tomu všemu navíc ještě ten britský akcent a 4 hvězdičky jsou na světě.

Smrt čeká všude (2008)

Určitě kvalitní film řemeslně, Kathryn je paní režisérka, dokonce i chvílemi hodně roztřepaná kamera se mi líbila, což tady někteří kritizují. Nicméně perfektní zvuk a podle mě realisticky zobrazené dění v Iráku jen částečně kompenzuje jednoduché dialogy a hodně prostý děj, kdy se většina filmu točí kolem toho, jestli bomba vybuchne či nikoliv. Hodně malý kousíček ke 4 hvězdám, ale já tam ten kousek vidím. Čekal jsem trošku víc.

Prázdniny v Římě (1953)

Pěkná a příjemná oddychovka, dobré herecké obsazení v čele se sympatickou Audrey Hepburn, nicméně něco tomu chybělo k maximálnímu hodnocení a nedokážu říct přesně co. Asi jak už napsal Djkoma, tak to bylo občas až příliš naivní. Ale každopádně nelituji, že jsem tento film viděl. 75%

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Jak to tak vypadá, tak ani já se nevyhnu srovnání s Tenkrát na Západě. Musím říct že TnZ byl pro mě velký zážitek a zdá se mi lepší než tento snímek. To však nic neubírá na kvalitách tohoto filmu a Hodný, zlý a ošklivý se zařadil mezi jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl. 90%

Anděl zkázy (1962)

Nevím proč, ale nesdílím místní nadšení z tohoto filmu. Nemůžu říct, že by byl špatný, námět byl výborný, sledovat jak se chování postav mění v kritické situaci bylo zajímavé, ale podle mého názoru zpracování částečně pokulhávalo. Rozhodně se z tak dobrého námětu dalo "vyždímat" mnohem více. Toť vše co jsem měl na srdci, 65%

Asterix a Vikingové (2006)

Docela jsem se těšil až se na tohoto asterixe podívám. Nicméně se mi vůbec nelíbil, zdroj srandy (tzn. římani) se tam skoro vůbec neobjevují. Strohá animace je sice v záplavě nejmodernějších animovaných filmů pěkná, ale cílem mého sledování bylo se trochu zasmát. Bohužel jsem se nezasmál ani trochu a mám fakt takový pocit, že dokonce ani jednou. Myslím, že mé ohodnocení je plně dostačující. 30%

Lítám v tom (2009)

Na začátku přiznám, že jsem neočekával tento film tak napjatě jako pár ostatních tady, ale když se o něm hodně mluvilo, tak jsem si ho samozřejmě nenechal ujít. A dočkal jsem se neočekávaného výsledku. Film, od kterého jsem nemohl odtrhnout oči, skvělé herecké výkony, včetně mého neoblíbence Clooneyho a překvapivé Anny Kendrick. Sice mě trochu mrzelo, že se ve druhé půlce její postava vytratila, ale filmu jako celku to neublížilo. A k tomu ještě velmi příjemný soundtrack, perfektní scénář a takový nepříliš americký konec, s kterým jsem spokojen a zatím největší filmový zážitek roku 2009 je na světě.

Návrat (2005)

Takový normální film, sice na ohrané téma, ale příběh je vcelku uvěřitelný. To i díky velmi příjemnému hereckému obsazení. Zooey Deschanel mám rád už dlouho, za to Will Ferrell mě hodně překvapil. Ačkoliv snímkem prostupuje poklidná atmosféra a film nikam nespěchá, tak jsem se ani chvilku nenudil. Když jsem usedal k televizi, nečekal jsem žádné velké představení, ale asi o to víc jsem si snímek užil. Pěkných 70%.

Ukradené Vánoce (1993)

Hodně zajímavý film, docela solidní písničky. Tima Burtona mám opravdu rád, ještě nikdy nezklamal. Jen jsem nevěděl co mám čekat, když se před začátkem filmu objevil titulek "Nevhodné pro děti a mladistvé" a přitom jsem se chtěl dívat na pohádku. Nicméně Burton nezklamal ani tentokrát. 85%