Pozemšťané (2005)

Pokud pro vás tohle nebyl jeden z nejsilnějších zážitků v rámci audiovizuální tvorby, je čas zamyslet se nad vaší pozicí ve společnosti. Respekt všem vegetariánům a veganům. Smrt v utrpení všem co se dopouští nerespektu a tyranie na jakémkoliv druhu této planety. Navíc velice příjemný doprovodný komentář u kterého pro mě byla totální rána do hlavinky když jsem zjistil že patří zmrdovi z gladiátora, Joaquinu Phoenixovi. Nádherný andělský hlas!

Road to Ninja: Naruto the Movie (2012)

Tohle byla skutečně pecka. Jakože seriál už nějaký pátek nesleduju a mangu nečtu z důvodů totální překombinovanosti a přijebnutosti, rozhodně nelituju, že jsem na Road to Ninja našel odvahu. V mnoha věcech příjemně dojemné a nostalgické (Naruto a jeho dospívání bez rodičů), originální (celková hlavní dějová zápletka mi příjde bezva :) a hlavně vtipné (perverzní Lee, dominantní Hinatka). Naruto filmy pro mně byly vždy jen slaboučkou jednohubkou k super seriálu, Road to Ninja je prodle mě ale MNOHEM lepší, než ty prasečiny co se v manze dějí. Moc jsem se bavil a zavzpomínal na časy, kdy byl ještě seriál naprostá pecka.

Naruto Shippuden: Dreamers Fight (2011)

Tihle kluci jsou naprostí borci, choreografie a bojů a kamera je tak vymakaná, že by se od nich mohlo učit spoustu "profíků" u filmu, který si myslí, že akční scéna má mít 20 střihů v sekundě. Vynikajicí zpracování včetně efektů díky kterému těžko uvěřit, že je to dílo party amatérských filmařů a díky kterému zapomenete i na to, že Naruto vypadá trochu jak 30ti letý hnusák :D Doporučuju zkouknout i dokument o natáčení, protože ti cápci jsou neuvěřitelně kreativní a rozhodně si zaslouží obdiv.

Parkway Drive: Home Is for the Heartless (2012)

Jejich hudbu jsem měl moc rád, po zhlédnutí jsem si zamiloval i skupinu a jednotlivé členy, protože to jsou milí, energetičtí a do všeho se po hlavě pouštějící kluci. Na hudební dokument až neuvěřitlně nádherné zpracovaný snímek, po kterém budete bandě závidět každý den jejich života na tour.

Terra Nova (2011) (seriál)

Seriál s totálně zabitým potenciálem, kde skoro nic nefunguje jak má. Postavy nudné, nezajímavé a neprocházející jakýmkoli vývojem. Koho napadlo dát do hlavních rolí totálně nudnou šťastnou rodinku, jejíž jediný člen mě nazaujal byť jen na jednu scénu. Absolutně žádné charaktery postav, každý druhý někým vydírán omlouvajíc své přijebnuté chování. Epizody často o ničem s retardovanými, nelogickými kašičkami. Poměrně velké zklamání na to, jak velmi dobře měli tvůrci vymyšlenou hlavní dějovou linii, pěkný nápad, ale všechny seriálové složky totálně posrány. Díky bohu, že druhá řada se nechystá, co za zhovadilosti by tam ještě vymysleli raději vědět netřeba.

Král videoher (2006) odpad!

Nechtěl jsem být tak přísný, ale po zjištění že film nebyl napsán přes noc na hajzlu člověkem se silným otokem mozku a prodělaným sedminásobným infarktem se nezbývá než divit, co tahle neuvěřitelně stupidní sračka dělá v modrém. Nic proti trhlým komediím, zde se však smích rozhodně nedostavil a alespoň náznak jakékoli dějové linie by neuškodil. Při závěrečných titulkách s naprosto uši trhající písní jsem měl chuť uvolnit chuť k nekontrolovanému zblití celé místnosti. Nasrat na tenhle paskvil a zakopat ho hodně hluboko.

Scary Movie 5 (2013)

Anna Faris mi kupodivu nechyběla vůbec a Ashley jí nahradila skvěle, už jenom protože je to velmi erotická dívka (kunda jak sviň). Jinak je to o něco dementnější než předchozí díly, především proto, že rádoby vtípků se tam cpe každou půl minutu deset, působí to místy už přehnaně nuceně, což jsem v předchozích dílech zas až tak nepociťoval. Zase to bylo ale určitě lepší než se zdálo z traileru a několikrát jsem se slušně zasmál. Hodně velké plus dávám navíc kraťoučké stopáži díky které to ten myšmaš tak nějak uteče, ani nevíte jak. Pro fajn večer s dobrou společností a náladou pořád splní svůj účel a pobaví, pokud však čekáte byť jen náznak logiky, či příběhu, zklamání se dostaví.

Umučení Krista (2004)

Dost hnusné zpracování údajných posledních chvil Ježíše. Pokud to u vás měli Římané doteď nahnuté, po zhlédnutí Umučení jim budete mít chuť zfackovat hlavinky pytlem plným kamenů. Dokonce jsem byl tak zhnusen nejen jejich chováním, ale celkovým dojmem, který ve vás vyvolává jen agresi, že fakt netuším jak hodnotit, proto zvolím hold lepší průměr. Především proto že James Caviezel byl naprosto skvělý, charismatický a bezkonkurenční představitel Ježíše! Poslední scéna byla navíc dost epická a přál jsem si aby ten náš zarostlý sympaťák jako první sebral kulomet skrz mezičasové kontinum a vrhnul se na krutou pomstu všem těm slizkým romským hnusákům :( Škoda že je to tak hodný boží syn.

The Canyon (2009)

Yvonne je sexy a líbilo se mi, že se její postava opravdu snažila být užitečná a nebyla totální nanynka na obtíž a přeshubu jak už tak dívčí postavy v podobných filmech bývají (tuto roli zde převezme její novomanžel válející se jak děvka půl filmu, samozřejmě nic proti, v jeho stavu bych se válel taky). Trochu se to ovšem táhlo, spoustu scén bylo hodně absurdních a konec byl fakt až dementní. Až zas takový průser to jako celek není, ale když to srovnám s filmy na tohle brdo, které jsem viděl (Frozen, 127 hodin, dejme tomu i ten Útěk do divočiny), tak opravdu ty tři dát nemůžu, výrazně nejslabší ze zmiňovaných.

Frozen (2010)

Film, který si na nic nehraje a už téměř od první minuty začíná hlavní dějová linie bez zbytečných odboček, či flashbacků. I když sledujeme hlavní hrdiny přes hodinu pouze na lanovce, nudná chvilka se nedostaví a s napětím jsem sledoval každou minutu strhující akce a o nervy v kýblu nebylo nouze. Prožíval jsem děj opravdu silně a kdykoli se objevili vlci doslova jsem si musel hlídat trenky, zda se neobjevily nežádoucí tekutiny. Takhkle jsem se nebál snad u žádného hororu, co jsem kdy viděl. Atmosféru zvládl režisér naprosto dokonale, silně doporučuju!