Nesnesitelná krutost (2003)

Příjemný film, který bych já osobně mezi romantické komedie nezařadil (té romantiky tam opravdu moc není :) Coenové si vybrali pro ně nepříliš typické téma, chvílemi sklouzli k průměru tohoto žánru, ale celkově lze určitě doporučit ! Hodnocení nad čtvrtou hvězdičkou definitivně upevnil "sípavý" gag, který mě totálně odrovnal :))

Stůj při mně (1986)

Jak na bonusech DVD Stephen King sám říká - "Jedna z nejlepších adaptací mojí knížky". S tím se vážně dá souhlasit :) ... Krásný film o klukovském kamarádství a složitostech dospívání. Už v takovém mládí (15 let) se projevilo jaký byl River Phoenix herecký talent a jak moc lze litovat jeho hloupé předčasné smrti. ...

Hodiny (2002)

Nádherně vybroušený diamant. Jak scénáristický a režisérský, tak i herecký a hudební. To je přesně ten film, který bude lákat k další a další projekci, a jako u diamantu, bude z každé strany trošku jiný a znovu nádherný. Také ale asi není pro všechny - oni taky všichni nerozeznají diamant od bižuterie a spoustě lidí se ty pestrobarevný sklíčka líbí víc .... I když jsem se do pocitů hlavních hrdinek dokázal vpravit i já, tak vnímavé ženy budou asi potřebovat šestou * :)

Prvotní strach (1996)

Výborně obsazený, napsaný i natočený thriller... Já osobně mám Richarda Gera rád, takže mi nevadil. Jako vždy vynikající byla Laura Linney, ale tentokrát ji i s Gerem zastínil úžasně "rozdvojený" Edward Norton. Takových "vedlejších" hereckých výkonů zase tak moc není.

Kill Bill (2003)

První projekce, první dojmy - skvělá epizoda s Hattori Hanzo, výborná "zimní zahrada" a perfektně vybraná muzika. Tohle "málo" ale nemůže přebít velmi průměrný zbytek ...... Je to ale jeden z mála filmů, u kterých se vůbec nedivím "plnému" hodnocení a dokážu pochopit i to nejmenší :)

Devátá brána (1999)

Výborný Johny Depp zachraňuje "body" pro tenhle velmi průměrný satanský film. Počáteční zaujetí vystřídá po čase, kdy čekáte houstnoucí atmosféru, spíš nuda (u Polanského filmů tak obvyklý jev :)..... add konec - obyčejně po nějakém vrcholu filmu titulky čekáte, tady vás asi překvapí. Mě osobně ale "vyřešení" konce vadilo nejmíň.

Malá princezna (1995)

Režisérův přínos tomuhle filmu je cítit na každém záběru. Krásný, milý, pohádkový příběh se skvělými hereckými výkony malých "princezen" :) Myslím, že se máme ve věci "Harry Potter" na co těšit.

Horizont události (1997)

Od začátku má film tak hustou atmosféru, že kdyby to vydrželo do konce, tak jsem to asi "rozdejchával" dost dlouho.... Bohužel se tenhle "Sci-fi-horor" zničehonic překlopí na akční vyvražďovačku, začne vypadat jako těžký béčko a nakonec máte co dělat, abyste si na dobrou první půlku vůbec vzpomněli :) .... Anderson má určitě potenciál, ale nedokáže ho dotáhnout do celkově dobrého výsledku (co s pilotem F1, který dokáže jezdit půlku závodu na prvním místě, když vždycky vypadne pro jezdeckou chybu ...)

Místo nahoře (2004) (seriál)

Myslím, že se po dlouhé době zrodil "klasický český" seriál, který oprávněně přitahuje k obrazovkám spoustu diváků na kvalitně napsanou, zrežírovanou a skvěle obsazenou podívanou. ........ Mínění jsem v průběhu seriálu nezměnil, jenom hvězdiček postupně přibývalo. Smyczek výborně zvládá zobrazení problémů dnešního "normálního" života, takže před posledním dílem jsem s hodnocením těsně pod stropem.

Good bye, Lenin! (2003)

Očekávání bylo větší, ale špatné to rozhodně není (u mě tak 70%). Jenom ta škatulka "komedie" je dost zavádějící. (To pro ty, co doufají, že se umlátí smíchy - neumlátí :) ... Ale to mi vadilo nejmíň.