Náš dědek Josef (1976)

Bohuš Záhorský v roli starého zkušeného vinaře pomáhá vnukovi (Svatopluk Skopal) se zařazením mezi vinařské mazáky na moravské vesnici. Nezapomenutelná příprava starého moraváka na výpověď u soudu - "Bels tam ? - Bel ! - Bels ožralé? - Bel ! - Pamatoješ si něco ? - Nepamatojo !" :-)

Návrat do budoucnosti (1985)

Jako zjevení zapůsobil tenhle film v roce 1985 jak v amerických kinech, tak ve "zbytku" světa. Fenomenální úspěch byl dílem především scénáristů a režiséra Zemeckise. Ale co by byl BTTF bez Martyho - M.J. Foxe a doktůrka Browna - CH.Lloyda ? Jejich postavy přesně zapadly do připraveného schema a vše dohromady dalo nezapomenutelný zážitek netradičního Sci-fi, na které se nezapomíná.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Pokračování slavné jedničky má asi nejzajímavější scénář a je pro perfekcionalisty možná těžko pochopitelný. Ale i v budoucnosti a alternativní přítomnosti si Marty a doktůrek dokázali poradit nadmíru skvěle.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Třetí díl, který se točil téměř ve stejnou dobu jako díl druhý má opět výborný scénář. Originální pohled na divoký Západ si mě získal téměř stejně jako první díl. On návrat do minulosti, kde je možné se opřít o známá fakta vyznívá přeci jen víc vtipně a věrohodně než nepředvídatelná budoucnost. Zemeckis tady navíc využil známé situace z natočených westernů, z nichž se mi nejvíc líbí pocta Leonemu s nájezdem kamery přes střechu nádraží na město (Tenkrát na západě - příjezd Cardinálové). A taky Clint Eastwood je dost dobrej :)

Návrat do Cold Mountain (2003)

V podstatě bych se mohl podepsat pod Civalův komentář.... Podpořím jen ještě jednou krásu a charisma Nicole Kidman, která přibývajícími roky neubývá (spíš naopak) a ze vsunutých epizod z hrdinova návrau postavím na první místo tu s Natalií Portman, která mě pořádně zasunula do sedadla. Scény při nichž umírají lidé jsou nasnímány natolik realisticky, že máte chuť otočt zrak....Jinak - jde o dílo mistra (miluju, když si někdo dá tolik záležet na každém záběru), ale k mému mírnému zklamání není úplně mistrovské...... Po shlédnutí na DVD musím "přitlačit". Asi to pořád není 100%, ale už chybělo málo.

Návrat idiota (1999)

Velmi jsem se v duchu přimlouval za zlatého lva pro hlavní představitele. Snad příště, a pokud to bude se Sašou Gedeonem, tak už se těším.

Návštěvníci (1983) (seriál)

Tenhle skvělý "Sci-fi" seriál si maximální počet hvězdiček určitě zaslouží ! Hledání deníku Adama Bernaua v minulosti je jedním z nejlepších témat v našich seriálech. Nezapomenutelná expedice ADAM 84 s Josefem Bláhou v čele :)

Návštěvní den Miloslava Šimka a Jiřího Grossmanna (1970) (divadelní záznam)

Měl jsem tu možnost a tím pádem i štěstí chodit "nastojáka" do Semaforu na tyhle krásný představení a prožívat tu nádhernou atmosféru přímo v hledišti. Tu sice televize nemohla nahradit, nicméně se zachovalo kouzlo Jiřího Grossmana (a tehdejšího Šimka) alespoň v tomto stavu. Btw: Taky na LP je to výborná zábava :)

Na život a na smrt (2013)

Peter Berg mi zprostředkoval téměř reálný boj o přežití. I když jsou tam opravdu neuvěřitelné věci, tak nad nimi nemáte čas přemýšlet. Akce střídá akci v takovém tempu a je tak výborně řemeslně zvládnutá, že jsem i těch "pár" klasických klišé přešel mávnutím ruky. .... P.S. Amíci mají NavySeals, my máme Drápalíka. A všichni si libujeme jaký máme zvocelený chlapy :)

Nebe (2002)

Začínám přicházet těm neamerickým filmům na chuť :) Tohle byla ovšem bomba. Skvělá režie, scénář, hudba ... prostě bez závad. Ale především absoutně nevídaný výkon Cate Blanchett tvoří z tohohle filmu nezapomenutelný zážitek (především začátek výslechu je až dechberoucí). Nevím jak dopadl dabing, ale originální kombinace italštiny a angličtiny je nádherná.