Návrat do budoucnosti II (1989)

Pokračování slavné jedničky má asi nejzajímavější scénář a je pro perfekcionalisty možná těžko pochopitelný. Ale i v budoucnosti a alternativní přítomnosti si Marty a doktůrek dokázali poradit nadmíru skvěle.

Návrat do budoucnosti (1985)

Jako zjevení zapůsobil tenhle film v roce 1985 jak v amerických kinech, tak ve "zbytku" světa. Fenomenální úspěch byl dílem především scénáristů a režiséra Zemeckise. Ale co by byl BTTF bez Martyho - M.J. Foxe a doktůrka Browna - CH.Lloyda ? Jejich postavy přesně zapadly do připraveného schema a vše dohromady dalo nezapomenutelný zážitek netradičního Sci-fi, na které se nezapomíná.

Tmavomodrý svět (2001)

Který film s námi nemanipuluje a citově nás nevydírá ? Já jsem se necítil o nic víc prokalkulaován ani citově vydírán než u jiných výborných filmů, které na mě silně zapůsobily ! Skvělý scénář neméně skvěle natočil Jan Svěrák. To je vše.

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Dobře nakreslené, dobře napsané příhody sovětských "Toma a Jerryho". Sovětská hra na kreslenou produkci "made in USA" se kupodivu podařila a nejen "Rákosník" na ni chodil do kina :)

Bella a Sebastián (1965) (seriál)

Seriál mého mládí o bílé Belle (psu) a malém Sebastianovi (chlapci), kteří spolu řeší "kriminální" případy v horské osadě. Možná nostalgie, ale co si pamatuju, bylo to výborné :)

Vysněný cíl (2001)

Sportovní tématika - účast černošské běžkyně na jednom z nejtěžších běhů na světě. Jako trenér Armin Mueler Stahl, který snad nikdy nezklame, ale jinak průměrný snímek.

Čtyři klauni (1970)

Pocta čtyřem velkým klaunům své doby Busteru Keatonovi, Stanu Laurelovi, Oliveru Hardymu a Charley Chasemu.

Odpadlík (1992) (seriál)

Mám stejné pocity jako gouryella, taky jsem byl pravidelným divákem a snad proto ty dvě hvězdy. Přesto, že dnes nevím přesně proč :)

Eliška a její rod (1966) (seriál)

Není to úplně špatný seriál, ale já nevím - mně tady herectví Olgy Scheinpflugové jde jakoby proti srsti. Je ale asi to jediné, co mi na tomhle seriálu výrazně vadilo. Na svá léta slušná televizní zábava.

Co je vám, doktore? (1984)

Zdeněk Svěrák nezklame asi nikdy. Nezapomenutelná scéna při prodeji auta: "Člověče, tady vám kvetou blatníky !" - "A to je dobře nebo špatně ?" :)