Hrdinové (2006) (seriál)

Výborný mystery seriál s vynikajúcim scenárom sa za krátky čas dokázal stať jedným z najžiadanejších seriálov vôbec. Heroes sú ale ešte pomalším seriálom ako napríklad taký LOST, to znamená naozaj veľa dialógov a ide o jeden z najukecanejších seriálov vôbec. To ale nič nemení na tom že je výborný , hlavne v 1.sérií. Akési sklamanie ale prišlo vo finále 1.série. Finálová časť sezóny by totiž mala byť tá najlepšia a nadupaná až po okraj. V prípade Heroes ale ide o najhorši diel 1.série. Naozaj veľmi slabé finále =( Druhá séria sa kvalitou mohla kľudne rovnať prvej, keby do nej nezasiahol štrajk scenáristov a celú ju totálne nepochoval. Chaos, zmätok a potreba vyrozprávať príbeh 20tich epizód len v 11tich spôsobila nelogické presuny postáv, všetko sa dialo proste príliš rýchlo a nikto nám nevysvetlil prečo vlastne sa teraz deje toto a teraz zase tamto. Každopádne verím že 3.séria sa postará o ten neporiadok čo tu zanechala skrátená 2.séria! Tretia séria ukázala ako hlboko sa dá klesnúť, keď tvorcom už úplne dôjdu nápady. Celá prvá polovica série nazvaná Villains je spleťou nelogických zvratov, nulovej atmosféry a vyslovene smiešnych z prsta vycucaných volovín, ktoré ešte navyše nudia ako nič na svete! Pokus o nápravu prišiel v druhej polovici, ktorá nesie názov Fugitives a jej začiatok vyzeral naozaj veľmi sľubne. Všetko sa ale začalo rúcať vo chvíli kedy už každému divákovi došlo, že autori vôbec nevedia kam ich príbeh smeruje. Navyše sa tu nedá báť o život niektorej z postáv, pretože ak aj ktokoľvek z hrdinov zomrie, v nasledujúcich častiach zázračne a úplne nezmyselne ožije. A to je tým najväčším problémom tohto seriálu a jeho tvorcov - boja sa spôsobiť divákom šok, napríklad odstrániť zo seriálu niektorú z postáv, čím ale sami stále vic prispievajú k všeobecnej neobľúbenosti Hrdinov. Ponúkajú len obrovské množstvo nudy, ešte nudnejších rozhovorov vedúcich odnikiaľ nikam a nesmrteľné postavy na čele s trápnym a stále viac obohratým Sylarom. Po 3.sérii mám už naozaj chuť vykašľať sa na Hrdinov, pretože sú proste nudní. A nepomohla ani krátka ukážka z úvodu 4.série (Volume 5: Redemption), tá totiž vyzerá úplne rovnako ako tá tretia... 1.séria-90% , 2.séria-75% , 3.séria-35%

Hrdost a sláva (2008)

Tak takáto lákavá kombinácia sa nezrodí často - Edward Norton a Colin Farrell v hlavných úlohách, scenár od Joea Carnahana (Narkotiká...) a skvelé veďlajšie postavy (Noah Emmerich,Jon Voight...). Tu sa dalo len veľmi ťažko niečo pokaziť a.....ááno tušíte správne, pokaziť sa to nepodarilo :) Vynikajúca policajná dráma, ktorá sa nikam neponáhľa, neponúka rýchle strihy ani kamerové filtre. Toto je stará škola v tom najlepšom zmysle slova! A tak sa všetci milovníci poctivých kriminálnych drám pripravte na porciu drsnej reality, hutnej atmosféry a fantastického hereckého výkonu Edwarda Nortona...Výbornéé :)

Hulk (2003)

Jedna z podarenejších komiksových adaptácií! Eric Bana a Jennifer Connelly sú vo svojich úlohách presvedčíví, film stavia na psychologickú a dejovú zložku viac ako na akciu. Ale ked uvidíte Hulka ako metá tanky, vrtuľníky a stíhačky budete o to radšej. V týchto scénach treba pochváliť veľmi podarené efekty. Pochvalu si ale zaslúži aj celé spracovanie filmu, kedy sa obraz rozdeluje na niekolko častí a vytvára tak dojem ako keby sme čítali komiks. Bohužial len 3 hviezdičky lebo ide o film ktorý napriek tomu že je vydarený, je natočený z velkej časti umelecky, čo nedovolí každému divákovi aby si ho užil.

Chi bi xia: Jue zhan tian xia (2009)

Ani druhá polovica historického megafilmu Johna Woo vás nenechá v kľude! Neskutočne napínavé scény (dokonca aj tie mimo bojiska) sa striedajú s pokojnejšími a film vás drží v hrsti po celý čas. Všetko smeruje k záveru, ktorý je jedným slovom GIGANTICKÝ!!! Takmer 30-minútová bitka na záver, v ktorej uvidíte scény o ktorých ste si mysleli, že ani nejdú natočiť. Všetko to vyzerá veľkolepo a dokonalý zážitok opäť umocňuje aj skvelá hudba. Celkovo (spolu s 1.polovicou) ide o famózny zážitok, aký doteraz vaše oči a uši ešte nezažili :)

Imigranti (2009)

Pôsobivá dráma Wayna Kramera ponúka klasický pohľad na niekoľko rôznych postáv, ktorých osudy sa postupne popreplietajú v tých najmenej očakávaných okamihoch. Už veľmi dávno som vo filme nevidel také silné obsadenie - Harrison Ford, Ashley Judd, Ray Liotta - všetko herci, ktorí vás nikdy nesklamú , a aj tu odvedú obrovský kus práce. Minimálne rovnaký kus ako sám režisér, ktorý drží celý film pevne a s istotou v rukách po celý čas. Výbornú réžiu podporuje aj skvelá kamera a celkovo má film naozaj silný a veľmi zaujímavý vizuál. Niekomu sa môže zdať, že film má pomalšie tempo, ale to v tomto žánri nie je prekvapením ani nevýhodou. Ako by som teda Crossing Over zhrnul jednou vetou? Ide o silný príbeh so skvelými hercami plný emócií, v štýle filmov 21 gramov alebo Crash a pre všetkých ktorí obľubujú tento žáner, je jasnou voľbou :)

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Menej pozitívnym dokonca až negatívnym ohlasom fanúšikov úplne rozumiem. Novému Indymu totiž už akosi chýba jeho povestná iskra. Harrison Ford je stále silne nad vecou, Shia LaBeouf ho vynikajúco dopĺňa a film ma veľmi slušné tempo ale nad hranicu priemeru sa nemôže dostať už len kvôli neskutočne pokazeným vizuálnym efektom a niekoľkým riadne WTF scénam (Shia LaBeouf medzi opicami...). Samotný komentár si zaslúži aj záver filmu, pri ktorom sa opäť potvrdí,že páni Spielberg a Lucas proste nezaprú svoje detské sci-fi sny :) Druhá vec je, či sa niečo také do filmu o Indiana Jonesovi vôbec hodí...

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Priatelia sú prekonaní!!!! Partia aká sa zíde len raz za velmi dlhý čas, Ted, Lily, Marshall,Robin a hlavne BARNEY su proste legen....wait for it....dáááááárny =) nekonečné množstvo hlášok od ktorých plačete od smiechu, vynikajúci soundtrack a neuveritelná starostlivosť tvorcov o svojich fanúšikov. Sitcomový klenot ktorému úprimne držím palce aby vydržal minimálne 11 sérii.....čo je o jednu sériu viac ako Priatelia ;-) 1.séria: 100%, 2.séria: 100%, 3.séria: 100%, 4.séria: 100%

Já, legenda (2007)

Will Smith v hlavnej úlohe bol tou najlepšou možnou volbou. Je tu vlastne jediným hercom v celom filme a kedže ide o jeho najvážnejší film, ukazuje celú škálu emócií. Jeho fantastický výkon však nie je to jediné o čom tento film je. Režisér Francis Lawrence (Constantine) totiž opäť dokázal že spraviť lákavý vizuál dokáže tak ako nikto iný. Z filmu sa navyše ani na chvílu nevytratí úžasná atmosféra prázdnych ulíc vyludneného veľkomesta. Mňa navyše zaujala scéna v ktorej Smith v noci v nejakom dome hlada svojho psa. V tej scéne vidíte presne to čo hlavný hrdina - iba tmu - a osvetlené máte vždy iba malé miesto na ktoré Smith svieti baterkou. Ukážková, strašidelná a infarktová scéna =) Ak to mám zhrnúť, tak I AM LEGEND je ďalším vynikajúcim filmom Willa Smitha s dokonalou atmosférou ale trochu slabými efektami.

JCVD (2008)

Je veľmi ťažké hodnotiť film ako tento. Jean Claude je tu úžasný a možno prvýkrát v živote naozaj HRÁ! A to výborne! Celý film je naviac vystavaný zaujímavým spôsobom kedy sú nám jednotlivé diely "skladačky" podávané postupne a pútavo. Všetko ale má aj svoju druhú - negatívnu - stranu. Pri JCVD je to fakt, že si chvíľu nebudete vedieť zvyknúť na to, že sledujete naozaj vážny film v ktorom hrá Jean Claude a že to nie je žiadny béčkový akčný film 80.rokov. Mne to trvalo asi 80 minút ale bohužiaľ presne toľko celý film trvá.....Práve kvôli tomu aký je tento film "iný" ako ostatné Van-Dammove filmy , mu nemôžem dať viac ako 3*.....aj keď by si viac možno aj zaslúžil :)

Jericho (2006) (seriál)

Vynikajúci seriál o tom čo sa stane keď na oblohe zbadáte atómový hríb. Malé americké mestečko sa dozvedá že je asi jediným ktoré prežilo atómový útok. Prečo práve oni? Koľko času im zostáva kým aj ich zasiahne radiácia? Kto stojí za útokmi?? A existuje ešte vôbec okolitý svet, tak ako ho poznali? Seriál televízie CBS je po celý čas napínavý, obsahuje množstvo prekvapivých zvratov ale vo velkej miere nám odhaľuje aj vzťahy medzi hlavnými hrdinami a nechýba láska, sklamanie, rozchody. Okrem neustáleho napätia je tento seriál klenotom aj po stránke dokonalého soundtracku - Bon Jovi , Snow Patrol, Goo Goo Dolls, Coldplay, Gary Jules, Five for Fighting....a to je len zlomok geniálnej hudby ktorú seriál prináša. 1.séria - 95% , 2.séria - 90%