oceanic6

1 bod

1 3 4 5 6 7 následující >>
    • 29.4.2008  10:13
    O.C. (TV seriál) (2003)

Jednoznačne plný počet! Každá generácia má nejaký svoj seriál ladený v podobnom duchu, či už to bola 90210ka alebo neskôr Dawsonov svet. O.C. je pre súčasnú mládež tým naj , a to aj vďaka sympatickým hercom, ľahkému humoru, vynikajúcej hudbe a takým zlatým klincom celého O.C. je Adam Brody. Jeho ironické poznámky sú dokonalé a robia z O.C. to, čím je....skvelý seriál pre mladých! 1.séria-100%, 2.séria-100%, 3.séria-90%, 4.séria-100%

• 29.4.2008  10:09
    Saw 4 (2007)

Vitajte na pohrebe série SAW...úprimne....neviem čo môže byť horšie....nuda nuda tma nuda tma tma a nuda....a koniec ktorý je tak prekombinovaný , až v závere vyznieva smiešne. SAW5 a 6 sú na ceste, ale kedže celá séria je v tejto chvíli pochovaná pod zemou , netrúfam si tvrdiť kam to bude dalej smerovať....možno sa prekope až ku stredu Zeme =)

• 29.4.2008  10:08
    Saw 3 (2006)

Dve hviezdičky. Jediné čo si z filmu pamätám bola operácia Jigsawovej hlavy, ktorá je ale svojou nechutnosťou tak samoúčelná až to bolí...pasce už nie sú to čo bývali...a príbeh sa stále viac zamotáva do vlastnej pavučiny z ktorej sa na konci pokúša ujsť "prekvapivým" koncom....no nedarí sa...

• 29.4.2008  10:08
    Saw 2 (2005)

Druhé pokračovanie prináša pohlad na ludi zavretých v jednom dome a opäť všakovaké pasce s ktorými sa pobavia do sýtosti. Ešte stále je vo filme cítíť napätie a pri scéne so striekačkami v jame, možno niektorí budú odvracať zrak od obrazovky. Na konci nás tentokrát čaká hned niekolko zvratov a už zostáva len konštatovať že druhý diel sa podaril rovnako ako prvý.

• 29.4.2008  10:01

Vynikajúci thriller so stále funkčným Dannym Gloverom, premyslenými pascami ale čo je podstatnejšie - premysleným scenárom. A nedá mi nepripomenúť dychvyrážajúci záver. Za ten samotný by si film zaslúžil 100%, ale nehodnotíme tu závery =)

• 29.4.2008  10:01
    Jericho (TV seriál) (2006)

Vynikajúci seriál o tom čo sa stane keď na oblohe zbadáte atómový hríb. Malé americké mestečko sa dozvedá že je asi jediným ktoré prežilo atómový útok. Prečo práve oni? Koľko času im zostáva kým aj ich zasiahne radiácia? Kto stojí za útokmi?? A existuje ešte vôbec okolitý svet, tak ako ho poznali? Seriál televízie CBS je po celý čas napínavý, obsahuje množstvo prekvapivých zvratov ale vo velkej miere nám odhaľuje aj vzťahy medzi hlavnými hrdinami a nechýba láska, sklamanie, rozchody. Okrem neustáleho napätia je tento seriál klenotom aj po stránke dokonalého soundtracku - Bon Jovi , Snow Patrol, Goo Goo Dolls, Coldplay, Gary Jules, Five for Fighting....a to je len zlomok geniálnej hudby ktorú seriál prináša. 1.séria - 95% , 2.séria - 90%

• 29.4.2008  09:59
    Skála (1996)

Ak by ste v živote mali vidieť len jeden jediný akčný film, určite by to mal byť tento!!!

• 29.4.2008  09:50

Napínavý thriller odohrávajúci sa v 70.rokoch s vynikajúcou atmosférou, nekončiacim napätím a aj kúskom humoru. "Vysokonapäťovú" réžiu len umocňuje skvelý scenár ktorý počas filmu neustále vyráža dych skvelými zvratmi a ako vždy neuveritelne cool Jason Statham =) Od absolútneho hodnotenia film delí len príliš vela postáv vo filme, niekto sa môže lahko stratiť v tom, kto je vlastne kto..

• 29.4.2008  09:49
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

Výborný mystery seriál s vynikajúcim scenárom sa za krátky čas dokázal stať jedným z najžiadanejších seriálov vôbec. Heroes sú ale ešte pomalším seriálom ako napríklad taký LOST, to znamená naozaj veľa dialógov a ide o jeden z najukecanejších seriálov vôbec. To ale nič nemení na tom že je výborný , hlavne v 1.sérií. Akési sklamanie ale prišlo vo finále 1.série. Finálová časť sezóny by totiž mala byť tá najlepšia a nadupaná až po okraj. V prípade Heroes ale ide o najhorši diel 1.série. Naozaj veľmi slabé finále =( Druhá séria sa kvalitou mohla kľudne rovnať prvej, keby do nej nezasiahol štrajk scenáristov a celú ju totálne nepochoval. Chaos, zmätok a potreba vyrozprávať príbeh 20tich epizód len v 11tich spôsobila nelogické presuny postáv, všetko sa dialo proste príliš rýchlo a nikto nám nevysvetlil prečo vlastne sa teraz deje toto a teraz zase tamto. Každopádne verím že 3.séria sa postará o ten neporiadok čo tu zanechala skrátená 2.séria! Tretia séria ukázala ako hlboko sa dá klesnúť, keď tvorcom už úplne dôjdu nápady. Celá prvá polovica série nazvaná Villains je spleťou nelogických zvratov, nulovej atmosféry a vyslovene smiešnych z prsta vycucaných volovín, ktoré ešte navyše nudia ako nič na svete! Pokus o nápravu prišiel v druhej polovici, ktorá nesie názov Fugitives a jej začiatok vyzeral naozaj veľmi sľubne. Všetko sa ale začalo rúcať vo chvíli kedy už každému divákovi došlo, že autori vôbec nevedia kam ich príbeh smeruje. Navyše sa tu nedá báť o život niektorej z postáv, pretože ak aj ktokoľvek z hrdinov zomrie, v nasledujúcich častiach zázračne a úplne nezmyselne ožije. A to je tým najväčším problémom tohto seriálu a jeho tvorcov - boja sa spôsobiť divákom šok, napríklad odstrániť zo seriálu niektorú z postáv, čím ale sami stále vic prispievajú k všeobecnej neobľúbenosti Hrdinov. Ponúkajú len obrovské množstvo nudy, ešte nudnejších rozhovorov vedúcich odnikiaľ nikam a nesmrteľné postavy na čele s trápnym a stále viac obohratým Sylarom. Po 3.sérii mám už naozaj chuť vykašľať sa na Hrdinov, pretože sú proste nudní. A nepomohla ani krátka ukážka z úvodu 4.série (Volume 5: Redemption), tá totiž vyzerá úplne rovnako ako tá tretia... 1.séria-90% , 2.séria-75% , 3.séria-35%

• 29.4.2008  09:48
    Ordinácia v ružovej záhrade (TV seriál) (2007)

Neviem ako vy, ale ja sa bavím....Bavím sa na lacnej kamere, scenári napísanom na kolene, hercoch ktorý si neuvedomujú že nehrajú v divadle a tak dramatizujú a dramatizujú a na hudbe vytvorenej zrejme v aplikácii Music Maker na 6 rokov starom mobile ...bavím sa....a zatial královsky =)

• 29.4.2008  09:47
    Normálna rodinka (TV seriál) (2008)

.....preboha PREČOO???

• 29.4.2008  09:46
    Tohle je Sparta! (2008)

Nechutná "paródia" v ktorej nie je absolútne nič čo by aspoň trochu pripomínalo humor.Jednoducho zopár scénok pozlepovaných dokopy bez akejkolvek následnosti. Naviac to čo sa v tých scénkach deje je niekde medzi tým čo by vymyslelo 8-ročné dieťa a tým čo by vymyslelo 9-ročné dieťa. Vdaka Bohu za to že sa film nedostal k nám do kín. A vdaka Bohu za všetkých distribútorov ktorý film nepúšťajú aj v dalších krajinách. Zachraňujú tým tisíce životov.....

• 29.4.2008  09:44
    Lovci duchů (TV seriál) (2005)

Dokonale vybratí hlavní hrdinovia - Sam - zakríknutý, poznačený smrťou matky a priatelky a smutný z toho že otec ich ako malých opustil. Dean - odvážny lamač ženských sŕdc, nebojácny, neustále má pripravenú nejakú hlášku. A títo dvaja stoja proti množstvu démonov, duchov a príšer o ktorých sa vám ani len nezdalo. V každom dieli úplne iný druh protivníka takže na svoje si prídu milovníci japonských duchov ale aj rôznych príšer a démonov. Ak vás nenalaká nič v aktuálnej časti v dalšej sa po..... od strachu =) a navyše ked sa pozriete aké hororové odpady sa púšťajú v kinách, je tento seriál blýskavým hororovým klenotom...

• 29.4.2008  09:38
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Priatelia sú prekonaní!!!! Partia aká sa zíde len raz za velmi dlhý čas, Ted, Lily, Marshall,Robin a hlavne BARNEY su proste legen....wait for it....dáááááárny =) nekonečné množstvo hlášok od ktorých plačete od smiechu, vynikajúci soundtrack a neuveritelná starostlivosť tvorcov o svojich fanúšikov. Sitcomový klenot ktorému úprimne držím palce aby vydržal minimálne 11 sérii.....čo je o jednu sériu viac ako Priatelia ;-) 1.séria: 100%, 2.séria: 100%, 3.séria: 100%, 4.séria: 100%

• 29.4.2008  09:37
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Dramatický seriál televízie FOX ktorý sa právom stal jedným z najoblúbenejších seriálov súčasnosti. Chválim dokonalý výber hlavných predstavitelov, každa jedna z hlavných postáv bola obsadená hercom na ktorého nezabudnete a jeho tvár si navždy zapamätáte...1. séria, 100% - Absolútna pecka, plán úteku, neustále napätie, BOMBA. 2.séria, 100% - už vonku z väzenia, cesta za očistením Lincolnovho mena,fantastické zvraty, mňa osobne bavila o kúsok viac ako prvá. 3.séria , 90% - dalšie väzenie, další útek. Občas sa tu už ukazuje neschopnosť scenáristov vymyslieť niečo ozaj prekvapivé a tak sa plánuje plánuje, je to všetko stále napínavé ale už v žiadnom prípade nedosahuje obrovskú kvalitu prvých 2 sérii. Bod k plusu ale za úžasný záver, ktorý by bol úžasnou bodkou aj za celým seriálom. 4.séria , 70% - Začiatok štvrtej série vyzeral zaujímavo, úplne nový koncept tak trochu v štýle Oceans Eleven vniesol do Prison Breaku nový vietor. Už to nebolo o úteku ale stále to malo to napätie a akciu a čo je najhlavnejšie, bola to naozaj zábava. Ale to trvalo len po 12.diel, v ktorom na nás tvorcovia na záver vybalili nečakaný šokujúci zvrat. Po tomto zvrate sa seriál začal stále viac a viac opakovať, naťahovať, proste to bola jedna veľká nuda......a to až takmer do konca. Všetko to nakoniec zachránil 20.diel (hlavne jeho vysoko adrenalínový koniec) a takisto aj niektoré momenty finálovej epizódy ako napríklad: SPOILER návrat starých známych tvárí, záverečná montáž postáv, ktorá bola skutočnou emočnou bombou (dokonalá pieseň Lay It On Me od Spiritualized) alebo samotný kontroverzný záver, ktorý je však podľa môjho názoru veľmi podarený a veľmi logický, vzhľadom na to,že Michael chcel vždy zachrániť iných - Sáru, Linca.... - a nikdy mu nešlo o záchranu seba samého.... KONIEC SPOILERU. Na záver teda už len krátko: PB bol seriál s ktorým som strávil 4 roky života a až na zopár epizód to vôbec neľutujem. Neustále napätie, skvelé hlavné postavy, koniec epizódy vždy v tom najlepšom momente. A aj keď sa seriál ku koncu stále viac zamotával sám do seba a miestami nevedel ako a kadiaľ ďalej, podarilo sa mu nakoniec vykľučkovať so cťou...Be the change you want to see in the world :)

• 29.4.2008  09:35
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Jednoznačne najkompaktnejší, nalepšie spracovaný a tým pádom aj najlepší seriál za posledných 10 rokov. Každý jedinec ktorý sa na ňom podielal urobil 200%-nü robotu...1.séria, 100%: Spoznávame postavy, ostrov, minulosť postáv. 2.séria, 100%: Viac ako v prvej sérií sa venujeme ostrovu a jeho tajomstvám, ktoré sa nám stále viac odkrývajú, niekolko nových postáv. 3.séria, vdaka tomu ako sa dokázala vrátiť - 100%, inak by to kvôli pokazenej prvej polovici bolo menej: Venovaná z velkej časti Tým Druhým , a je pravda že 3.séria má velmi slabý rozbeh, ale graduje nečakaným vyvrcholením - SPOILER pohladom do budúcnosti KONIEC SPOILERU, ktoré je prípravou na 4.sériu. 4.séria-100%: vdaka flashforwardom má seriál trochu inú atmosféru, ale 4.séria je bezkonkurenčne najlepšou sériou tohto seriálu a ponúkla koniec,ktorý si každý jeden kto ho uvidí,navždy zapamätá. 5.séria-100%: 5.séria LOSTu je práve tou, ktorá definitívne rozdrvila všetkých neprajníkov, ktorí tvrdili, že tento seriál je nezmyselný a že tvorcovia to vôbec nemajú vymyslené. 16 dielov 5.série totiž potvrdilo, že LOST je jednoznačným kráľom súčasných seriálov a nemá prakticky žiadnu konkurenciu. Brilantne zvládnuté cestovanie v čase je novinkou v tejto sérii a veru, ponúka nevídané možnosti. Pri sledovaní treba viac ako inokedy pohnúť rozumom, dávať si dokopy jednotlivé súvislosti pretože scenáristi síce odpovedajú na nespočetné množstvo otázok, tie odpovede si ale treba nájsť a nie sú nám naservírované priamo. Treba byť proste veľmi pozorný! A inak, všetko ,čo od LOSTu čakáte , to aj dostanete, dokonca vo zvýšenej miere oproti predchádzajúcim sériám. Obrovské množstvo zvratov, úžasná atmosféra a postupné dopĺňanie obrovskej skladačky ,v ktorej nakoniec všetko má svoje miesto. Záverečný zvrat je navyše tentokrát TAK silný, že niekoľko desiatok minút po skončení sa nebudete vedieť spamätať z toho, čo ste videli :) Skrátka, LOST opäť za 5* a už sa neviem dočkať záverečnej 6.série. Seriál ktorý vás vo svojej 5.sezóne ešte stále dokáže prekvapiť tak že kukáte na monitor ako vymletý, si iné ako absolútne hodnotenie nezaslúži.

1 3 4 5 6 7 následující >>