Nepolapitelní (2015)

Fajnovo natočená parkourová akčná jednohubka, v ktorej je aj ten Krysí ksicht celkom znesiteľný.

Švec (2014)

Skvelý nápad, ktorý je ale bohužiaľ spracovaný nemastne-neslane. Plusové bodíky si film zaslúži za to, že nejde o klasickú Sandlerovku (film je niekde na polceste medzi komédiou a drámou) a tiež aj za zaujímavý casting vedľajších postáv (Method Man, Steve Buscemi, Dustin Hoffman...). V závere však prevláda trpká chuť neúplne využitého potenciálu.

Jupiter vychází (2015)

Béčkový scenár s áčkovým rozpočtom. Ak sa do kina vydáte na ďalší revolučný počin od tvorcov Matrixu a Atlasu mrakov, budete veľmi trpieť. Wachowskí si totiž tentokrát natočili priamočiare sci-fi na jedno pozretie, s dychvyrážajúcou výpravou a úžasnou vizuálnou stránkou, ktoré ale ľudia po rokoch iste nebudú citovať a viesť o ňom nekonečné diskusie, ako tomu bolo v prípade predchádzajúcich filmov tejto súrodeneckej dvojice. Naviac je vo filme neustále vidieť, či už sa to týka kostýmov, masiek, výpravy, efektov, že to všetko stálo obrovské množstvo námahy a vynaložených síl, ktoré sú ale tak trochu pochované pod čudesne pozliepaným scenárom a príbehom plným klišé a bizarných WTF scén. Ale ak v kine vypnete, je veľká šanca, že si užijete skvelými trikmi nabitú sci-fi jednohubku.....ber alebo nechaj tak!

Kód Enigmy (2014)

Chladný film, ktorému sa nepodarilo vo mne vyvolať ani len jedinú emóciu, ponúknuť ani jedinú scénu, ktorá by mi utkvela v pamäti. Cumberbatch si ide svoj Sherlock-Štandard, ostatní herci sú fajn, ale rovnako ako aj zvyšné aspekty filmu, nedokážu ničím mimoriadne prekvapiť a zaujať. Veľa zachraňuje nádherný klavírny soundtrack Alexandra Desplata.

Nová dcera (2009)

Veľmi vydarený zvukový a hudobný doprovod a ešte stále presvedčivý Kevin Costner sú hlavnými devízami tohto thrilleru. Ďalším plusom je niekoľko naozaj podarených mrazivých scén a hlavne záverečná časť, ktorej sledovanie bude asi robiť klaustrofobikom nemalé problémy. Filmov s podobnou tematikou existuje veľmi veľa,ale myslím, že španielsky režisér Luiso Berdejo sa môže s kľudom pochváliť, že natočil film, ktorý síce putuje rovno na DVD, ale je lepší ako väčšina thrillerov / hororov premietaných v kinách.

Noc v muzeu 2 (2009)

Ben Stiller a exponáty z múzea opäť v akcii! A musím povedať, že to tentokrát nedopadlo horšie ako prvý diel a už to je v dnešných "časoch nevydarených pokračovaní" obrovský úspech. Všetky známe postavičky z prvej Noci v múzeu sa vracajú a pridávajú sa nové, väčšinou veľmi podarené (Napoleon, Al Capone, Ivan Hrozný, Faraón...), z ktorých práve postava Faraóna v podaní Hanka Azariu je v origináli slovami nepopísateľný zážitok :) Kopa gagov - extrémne podarených (paródia na 300..) , dobrých (Bôžikovia lásky..) ale aj nevydarených a trošku trápnych (Fackovanie s opicami..) posúva príbeh pomaly až k veľkej finálovej bitke v ktorej si to rozdajú Faraón s nočným strážcom :) Shawnovi Levymu sa na počudovanie podarilo namiešať rovnako chutný koktejl ako v prvom filme a tak zostáva len konštatovať, že Noc v múzeu 2 je presne taká, aká mala byť. P.S.: V záverečných titulkoch je skrytý jeden z najlepších fórov celého filmu :)

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Celkom zábavné pokračovanie veľkého animovaného hitu prináša opäť slušnú porciu zábavy. Tentokrát je ale celý film koncipovaný tak, aby si ho užili hlavne tí, ktorí budú sledovať 3-D verziu. Množstvo scén vôbec nevyznie ako bolo plánovaných, ak máte k dispozícii iba klasickú 2-D verziu. To však nemení nič na tom, že tretia Doba ľadová je rovnako vydarená ako predchádzajúce 2 diely a v originálnom znení ponúka neskutočné množstvo slovných hračiek a zaujímavých a vtipných tvarov, ktorými ovplýva jedine angličtina. Veľké množstvo gagov je navyše naozaj vydarených a tak nezostáva nič iné ako uznať, že tvorcovia tejto animovanej série ešte stále majú nápady a aj keď veľa kreslených filmov poslednej doby je kvalitatívne vysoko nad Dobou ľadovou, tá si stále drží svoju vôbec nie nízku úroveň. P.S.: Pri scéne v jaskyni s "jedovatým" dymom - schválne - ako dlho ste vydržali s vážnou tvárou? :)

12 kol (2009)

John Cena v ďalšom svojom filmovom pokuse! A tentokrát je na tom oveľa , oveľa lepšie. Bohvie ako by to ale dopadlo keby film nemal v rukách Renny Harlin. Ten, aj keď už má svoje roky, stále odvádza poctivú prácu o akú sa márne pokúšajú desiatky mladších režisérov. V jeho podaní má teda táto jedna veľká naháňačka naozaj "gule" a spád a nuda nehrozí. Na filme ale vidieť miestami až prekvapujúco lacnú kameru a výpravu. Pri scénach "Destruction Derby" s požiarnickym autom a s električkou zase naopak film v každom aspekte exceluje. Sám Cena sa veľmi snaží a film má slušný spád ale jeho najväčším problémom je, že vyzerá až príliš béčkovo. Okrem toho až príliš okato vykráda všetky Smrtonosné pasce, Nebezpečnú rýchlosť a ďalšie kultové filmy. Hlavnou devízou je ale fakt, že napriek všetkým týmto výtkam, film upaluje dopredu obrovskou rýchlosťou, takže na 100 minút je o zábavu postarané...

Krvavý Valentýn (2009)

Remake hororu z 80.rokov neprináša do tohto žánru žiadne novinky , ani vylepšenia. Kráča už vopred vyšlapanou cestou, na ktorej nájdete veľa "ľakačiek" , neustáleho napätia a veľmi slušnú dávku skutočne krvavých scén. Hlavne tie nesmierne potešia, až sa človek čuduje akými rôznymi spôsobmi sa dá človek zabiť krompáčom :) a pokiaľ si tento film zapnete s cieľom vidieť naozaj výživné vraždy, zrejme budete viac ako spokojní. Všetkým ostatným, ktorí očakávajú aj nejaký príbeh, musím odkázať jediné: Hľadáte na zlej adrese! Náznaky príbehu tu síce sú,ale nejde o nič prevratné. Pýtate sa prečo teda 3*?? Pretože tvorcovia veľmi šikovne maskujú, kto je naozaj vrahom až do samotného konca a je naozaj zábavné sledovať ako sa s nami scenáristi hrajú. Do poslednej sekundy si nie ste na 100% istý, kto je tým mužom s krompáčom,ktorý zanecháva stále viac obetí. Film tým pádom rýchlo odsýpa a vôbec to nie je nuda, proste dostanete všetko, čo od hororu v 21.storočí môžete čakať. A potom to príde....snaha tvorcov šokovať vyústi niekoľko minút pred koncom do záverečného zvratu, ktorý ale nielen že patrí medzi 100krát použité a nie veľmi podarené, ale naviac sa po 3 sekundách rozmýšľania nad ním javí ako úplný nelogický nezmysel najhrubšieho zrna. Výsledné 3* si ale film zaslúži aj kvôli výbornému 3D zážitku :)

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Ďalší film z komiksového sveta Marvelu vôbec nedopadol ako tvorcovia zamýšľali. Zaručene z neho nebude hit rovný prvým trom X-Men filmom. Dôvodov je hneď niekoľko,ale tými najzávažnejšími sú určite priemerný režisér Gavin Hood a skutočne odfláknuté špeciálne efekty. Zatiaľ čo talent / neschopnosť režiséra môže byť diskutabilný / á , počitačové efekty sú nabetón jedny z najhorších aké som za posledné roky videl v kinofilme! Na druhú stranu - nie je ich tam toľko aby ste sa z nich zbláznili, takže po odmyslení všetkých efektov nám zostane príbeh. Ten nie je úplne nepodarený ale režisér celkom nevie ako ho správne uchopiť. A vtedy je aj tých niekoľko celkom slušných zvratov úplne zbytočných. Samotnému obsadeniu jednoznačne kraľujú Hugh Jackman a Liev Schreiber, zvyšok je nevýrazný ale veľké šance zvýrazniť sa ani nedostáva. Mňa na Wolverinovi upútala výborne natočená naháňačka na motorke, geniálne spracované úvodné titulky, Jackman+Schreiber a celkom vysoké výsledné hodnotenie odomňa dostáva kvôli tomu, že som sa 100 minút takmer vôbec nenudil...