Kaučuk03

Kaučuk03

• 30.5.2010  12:12

Opět herecký koncert Kevina Spaceyho.

• 30.5.2010  12:10

Dal bych si číze.

• 16.5.2010  17:21
    VALL-I (2008)

Pohádka nebo vizionářská předzvěst? Nevím, každopádně Pixar posunul animaci za hranice nemožného.

• 6.5.2010  09:26

Zpočátku jsem si nemohl na Billa Murraye nějak zvyknout a jeho "nehumor" mi taky moc neseděl, jenže ta celková atmosféra vás vtáhne a začne vás to bavit, Bill je stále vtipnější. Velmi originální scénař anakonec i Bill z toho udělal výbornou a poměrně atypickou komedii, která možná skýtala větší potenciál.

• 2.5.2010  11:52
    3-iron (2004)

Žasnu nad tím, jak dokáže Kim Ki-duk pospojovat tok banálních událostí do tak krásného metaromantického příběhu. Krásná oslava zakázané lásky.

• 2.5.2010  11:50

Morální smršť ve dvou geniálních výkonech.

• 20.4.2010  08:40
    Protektor (2009)

Kdyby loňský rok nebyl v české kinematografii tak žalostný, asi by to bylo za 3. Ale musím uznat, že po technické stránce je to sakra podařené dílko, Plodková mě nějak neuchvátila naopak u Daniela jsem rád, že dostal konečně nějaký velký prostor. Co je podle mne na filmu nejlepší je bezesporu hudba a kamera.

• 16.4.2010  15:10
    Přežít (1993)

Je pravda, že s psychologií podtsv se dalo pohrát lépe, ale na druhou stranu pokud máte takhle silný příběh, moc zkazit se toho snad ani nedá.

• 16.4.2010  15:09

Šteindler je exot sám o sobě a když ze sebe začne dělat exota ještě většího, je se na co těšit.

• 14.4.2010  13:42

Velmi vydařený mix několika akčních filmů přetvořený do "asi" parodie.

• 12.4.2010  13:22
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Všude samá krev, odhalená ňadra, namakaní týpci, proč ne:) Je fajn si dát jednou za čas oddychovku, první díly byly dost prostoduché ale postupem času se seriál stává komplikovanějším a scénaristé očividně zapojují více mozek. Jen tak dál.

• 6.4.2010  17:31

Nemůžu si pomoct, ale z filmů Coenů dýchá něco, co nelze popsat, ale určitě vás to zaujme.

• 26.3.2010  11:37
    Defendor (2009)

Jedinou nevýhodu vidím v režisérově žánrové nestabilitě, není moc jasné, jak má snímek vyznívat...

• 21.3.2010  18:07
    Trosečník (2000)

Zemeckis vidí detaily tam, kde je jiní nevidí.U Trosečníka opět dokázal, že si velmi dobře dokáže pohrávat s psychikou člověka. Natočit v dnešní době film, kde se většinu času nemluví, a přesto se vám bude tajit dech, to chce dávku odvahy, ale hlavně talentu. Krásné porovnáváni kontrastů běžných věcí, nad kterými moderní člověk v civilizaci ani nepřemýšlí. Konečná scéna s panem Wilsonem je jedna z nejdojemnějších, jakou jsem kdy viděl. Zvlaštní, že Trosečník, Hanks, pan Wilson i Zemeckis zůstaly bez zlaté sošky...

• 16.3.2010  16:47

Je fajn se někdy podívat na svět dětskýma očima a pohled skrze ty Mikulášovy se mi velmi líbil.

• 13.3.2010  12:00

Hodně otevřený dokument, který by dnes už možná neprošel...

• 3.3.2010  14:57
    Bojovník (1997)

O tom, že je Depp jeden z nejlepších herců vůbec netřeba spekulovat, toto byl jen další důkaz jeho geniálnosti. Podle mne je už i zbytečné hodnotit jeho výkony, protože jde jen o to, kde bude brilantnější. Na tento film jsem se díval hlavně kvůli jeho režii. No pokud se z něj časem stane takový režisér jako herec, tak se máme na co těšit a já doufám, že Johnny nám vytře zrak a vyhodí hubu z pantů.

• 23.2.2010  17:50

Nerozumím tomu a myslím si, že tomu rozumět ani nelze. Vítejte v surrealistické rovině.

• 12.2.2010  12:00

Na české poměry nevídané...

• 7.2.2010  21:15

Asi ne tak originální jako Amélie, ale mně se to líbilo víc, Jeunetovo vidění maličkostí a jejich přenášení na plátno je prostě výjimečné. Škoda, že hudba nebyla tak geniální jako právě u Amélie.

• 2.2.2010  16:40

Krásná klišé pohádka pro dospělé.

• 31.1.2010  13:38
    8 MM (1999)

Další důkaz toho, že mysteriózno nepotřebuje nadpřirozeno a thriller nemusí být akční přehlídkou...

• 30.1.2010  10:11

Gilliam je prostě magor a na jeho filmech je to znát, to mi nikdo nevymluví. V tomhle případě to vůbec nevadí, když točit umí. Imaginarium je taková hříčka, která se vymyká konformní rovině. Co imaginariu podle mého trochu škodí je jakési schematické chaotično. Po vizuální stránce je to určitě zážitek, i když jsem čekal více času stráveným za zrcadlem. Ledger je skvělý, Depp dostal málo prostoru, Law byl téměř neviditelný, Farrell příjemně překvapil. Ačkoliv snímek se fakt povedl, imaginariový orgasmus se nedostavil.

• 30.1.2010  09:54

Škoda, že tu nejsou půl *, tohle bylo přesně na hranici. Dlouho jsem uvažoval o 3, ale nakonec jsem si uvědomil, že ten film ve mně něco zanechal a já o něm do těď přemýšlím. A jen kvůli svému vnitřnímu pocitu, hodnotím takto vysoko, jinak mám plno výhrad. Čekal jsem více vtipu, od seznámení s dalšími postavami je film hrozně průhledný, vytrácí se z něj kouzlo a sklouzává do vaty, tlačící na city. Závěrečné rozhovory s lidmi byly fakt už moc vykonstruované a rádoby moralizované. Clooney hraje dobře, ale pořád mi to připadá takové nemastné neslané. Skoro žádné emoční vlny, jen takový neustálý klídek. Z hudby jsem byl ze začátku taky nadšen, ale postupem času zněla jak jedna obehraná písnička. Up in the air má bohužel největší slabinu v tom, z čeho pramení jeho síla a to je xkrát omýlané téma uvědomění si životních hodnot a překopávání svého žebříčku od základů.

• 27.1.2010  08:12
    Old Boy (2003)

Všeobecně mám problém komplexně chápat asijskou kinematografii a tak tomu bylo i v tomto případě. Příběh byl vymyšlen dokonale, spletitost nepřesáhla míru chaotična, hlavní postava mne uchvátila, jak svým přednesem tak svou podstatou, neměl bych co vytknout, jen mi na tom něco nesedělo a já nevím co.

• 24.1.2010  11:43
    Den D (TV pořad) (2008)

Ačkoli by se mohlo zdát, že se pořad bude stávat nudným, není tomu tak, je sice pravdou, že za to ani tak nemůžou tvůrci, jako lidé, kteří do Dnu d jdou. Ale i tak originální nápad a po dlouhé době je zase v tv zábavný pořad, který má úroveň.

• 19.1.2010  13:58

Ritchie roztočil peníze ve víru akčnosti a důmyslnosti. Skvěle zvládnutá hádanka, jejíž střípky poskládá do celku vždy neomylný Sherlock. Ritchie opět dokázal, že je mistrem netradičního detektivního příběhu, který ačkoliv přes řadu klišé, působí pořád originálně. Je pravda, že Jude Law působí vedle Downeyho trochu nenápadně, co se dá ale dělat, když z toho týpka to charisma stříká v každé minutě. Na výběr hudby je Ritchie taky majstr a soundtrack z tohohle dílka je jen důkazem jeho absolutně vybraného vkusu. Jen kdyby ta stopáž byla o trochu kratší.

• 18.1.2010  18:42
    23 (2007)

Pokaždé, když vidím Carreyho ve vážném filmu, zbystřím, přeci jenom je znám díky svému gumovému komediálnímu ksichtu. Ačkoliv námět je možná stupidní, neboť číslo 23 se dá hledat všude stejně tak jako třeba číslo 52. Ale o to vůbec nejde, já jsem si to užil, byl jsem napjatý, jako kšandy a čekal, jak to dopadne, i když od určitého momentu je to docela předvídatelné. Scénář vskutku povedený, Schumacherovo vizuální schéma, k tomu skvělý Carrey. Konec byl trochu odfláklý, ale jinak opravdu povedené.

• 18.1.2010  18:35

Podle popisku jsem čekal větší syrovost a drsnot, ale i tak to byla dobrá smršť. DiCaprio hrát prostě umí, o tom žádná a hlavně díky němu, je film, takový jaký je.

• 18.1.2010  18:32

O kapánek horší než jednička, přeci jenom těch hluchých míst tam bylo více.