Kaučuk03

Kaučuk03

• 11.11.2009  17:53
    Mariňák (2005)

Sam Mendes má neuvěřitelný cit pro barvy, obrazová stránka se mi u filmu líbila i nejvíce. Viděl jsem to v češtině, takže nemůžu posoudit sílu dialogů, ale minimálně na začátku, to byla doprá prča. A navíc když Mendes točí, nemusí nikdo mluvit a přesto je vše jasné. Klasicky brilantní výkon předvedl i Gyllenhaal, jemuž vzorně sekundovali i další. Oceňuji, že Mendes natočil válečný film, aniž by padl výstřel na živou osobu. A při tom si film dokázal podržet dynamickou akční složku.

• 9.11.2009  18:40

Něco jako Kostka a Hra dohromady. Oba dva tyto filmy jsou velmi kvalitní, takže i důsledkem toho možná vypadá Saw, tak jak vypadá. Není to ani tak děsivé, což ani nevadí, protože atmosféra je po celý film vyelmi vypjatá. Co mě trochu vadilo, byl příliš rozháraný závěr.

• 8.11.2009  17:52

Obsaďte do role Kevina Spaceyho a už jen tento fakt bude znamenat, že film nebude propadák. Když připojíte ještě Kate Winslet, dobrou režii a povedený scénář, je na úspěch zaděláno. Ani bych neřekl, že by politická stránka tento film nějak shazovala a i když posledních několik minut bylo zbytečně natahovaných a trošku zameričtilo, pořád to je velmi povedený a nadprůměrný snímek.

• 7.11.2009  10:25
    Billy Elliot (2000)

Čekal jsem to trochu syrovější, ale rozhodně ,mě to nezklamalo. Jamie Bell má můj obdiv, zahrál to fakt bravůrně. Melancholická atmosféra, která není depresivní. Velmi příjemný film s grandiózní závěrečnou scénou, která se dala čekat, ale to jí nic neubírá na kráse. Díky tomuhle filmu snad zapomenu na mé znechucení nad Louskáčkem v divadle, co jsem viděl, když jsem byl malý a někdy si určitě na balet vyrazím.

• 6.11.2009  15:07

Zdálo by se příběh jakých je už spousta zfilmovaných. Tento však vyniká snad ve všem. Více než výborné herecké výkony z tohoto filmu dělají takový emocionální dojáček- myšleno v dobrém slova smyslu. Aneb, pokud nechcete mít k slzám daleko, mrkněte na Pravidla Moštárny.

• 3.11.2009  08:53

Když jsem nedávno (myslím, že to bylo včera), psal kometář k "Catch me if you can" měl jsem naprosto opačný pocit než zde. Tady je první půlka kapánek rozvleklá, zajímavou jí dělají diaology, ani herecké výkony mi nepřijdou nijak extra oslnivé- holý průměr. Ale druhá půlka to je sakra jiná kávička. Není nad to, když člověku pracuje představivost. Režisér Marc Foster přesně vystihl to, co děti dělá dětmi a dospělí po tom touží...

• 2.11.2009  13:06

První polovina je naprosto geniální, akce, plno vtipných momentů, prostě to krásně odsýpá. Bohužel ta druhá půlka je o poznání horší, občas se i člověk mrknul na hodiny, kolik to ještě vlastně zbývá. Nebýt té první části, byl by to průměr.

• 31.10.2009  19:21
    Až na krev (2007)

Příběh muže, který jde přes mrtvoly... Lewis jako vždy exceluje a velmi dobře mu sekunduje Paul Dano. Místy mi to přišlo jak sonda, do počátku sektářství. Špičková kamera a k tomu krásně disharmonická hudba, které kdyby byla použitá u nějakého hororu, tak se většina z nás asi po...:) Jediný problém je délka filmu, ale i tak jde rozhodně o velmi nadprůměrný film.

• 29.10.2009  09:59

S určitou nadsázkou bych si dovolil tvrdit, že Stone je takový režisérský S. Freud. To jak dokáže popsat pocity, je neprosto brilantní a nejsou k tomu ani třeba velkohubá gesta atd... Tom Cruise zde bojuje ve dvou válkách, ve Vietnamu a pak doma proti vládě. Stone si rád rýpne do nadutosti američanů a i zde je to pěkně vidět. Proč by člověk, který neuznává válku měl být komunista? No prostě Amerika... Téměř dokonalý snímek s Cruisem, kterému tahle role šla sakra dobře uvěřit.

• 20.10.2009  09:42

Sice mě už to nebere tak, jako když mi bylo deset, ale na druhou stranu je v dnešní době krvelačnosti milé vidět spoustu ran bez krve a pěstí, které se ani nedotknou obličeje. Má to něco do sebe po tom věčném lámání končetin atd. A navíc do karet tomuto filmu hraje to, že nevsadil jen na dvojici Spencer a Hill, ale, že i příběh nestojí za zlámanou grešli. No a k tomu disko 70 let:)

• 18.10.2009  13:10
    Mise (1986)

Ačkoliv nejsem věřící, tak na mě tenhle film dost zapůsobil, Tolik pravd v jednom filmu a moudrých vět, jsem už dlouho neviděl, plus výtečné herecké výkony- hlavně De Nira. Krásná hudba a vkusná hrdinská smrt. A vůbec nevadilo, že akční byla jen půlhodinka.

• 15.10.2009  13:48

Graficky každopádně povedenější než jednička, ale v té bylo oproti dvojce více vtipných gagů a příběhově mi přišla lepší, ale i tak se ve dvojce najde pár vtipných momentů a celkově to vyznívá poměrně přesvědčivě.

• 12.10.2009  13:49

Dal bych za 5* ale vadilo mi tam pár nesrovnalostí a kapánek konec v americkém stylu. Jinak ale další herecký koncert Kevina Spaceyho.

• 11.10.2009  16:39
    District 9 (2009)

Nechápu to, že někteří tomu vytýkají žánrový myšmaš a nerespektování filmařských pravidel. Kolik filmů takhle vzniklo a dneska patří mezi klenoty.

• 20.7.2009  10:35

První půlka naprosto dynamická a strhující, v té druhé už přišla stagnace, která byla ale logickým vyvrcholením. Neměl jsem ani páru, jak to bylo v Německu v té době ostré a díky tomuhle filmu už to vím. Poučil jsem se a navíc si odnesl kvalitní filmový zážitek.

• 7.7.2009  22:26

Dal bych 5*, ale bohužel mi dost vadilo herecká neumětelost a kostrbatost Hou Yuan Jiových žáků plus patos ideologičnosti hrdinství.

• 22.5.2009  17:29

Velmi silný příběh, bezchybný Liška a Bydžovská. Sice mě to úplně nedostalo, ale na českou scénu je to asi špica. Jediné, co mi chybělo k dokonalosti filmu byl herecký projev Ladislava Šedivého, ale na druhou stranu, byla to jeho první zkušenost. No a samozřejmě nesměl chybět Vojta kotek:)

• 20.5.2009  11:28

Oddychová klasika, u které nemusíte přemýšlet a skvěle se bavíte. Roden jako despotický žárlivec je vynikající. Úvodní honička je asi nejlepší z celého filmu, děj pak trochu stagnuje a zabředává do zbytečných hluchých míst, ale i tak je to fakt sranda.

• 20.5.2009  11:08

Kdo chce v tom vidět budovatelský počin, určitě si zde něco najde. Ale řekl bych, že to není divákovi tak podsouváno, jak mnozí píší. Rozhodně to není nějaký film propagující komunismus i když je ideologický a nádech tomu nechybí. Dívat se na to z politického hlediska nemá význam, jde přeci o to, aby jste se pobavili a odreagovali a to tenhle film splňuje.

• 17.5.2009  11:34
    Cirkus Humberto (TV seriál) (1988)

Ne vždy se podaří udělat seriál z knižní předlohy. Tady se to však maximálně zdařilo. Je tu obsažena dávka nostalgie a sentimentality, která ale nepřekračuje hranice a nestává se prvoplánovým citovým nátlakem. Vše je pozvolné a příjemné to všechno plus geniální výkon Josefa Kemra.

• 17.5.2009  09:31

Komedie s výbornými hláškami a sklepáckými herci je už předzvěst k úspěchu. Navíc pro mě velmi zajímavý Vorlův rukopis. Pohodovka, která vás pobaví a přinese třeba i dobrou náladu.

• 16.5.2009  11:36

První dvě třetiny filmy filmy jsou rozhodně na plný počet hvězd, Nicholson je zde naprosto famózní, (i když to on je skoro vždycky). jeho úšklebky a satirické poznámky jsou prostě kouzelné. Bohužel poslední třetina filmu je roztahaná a rozleptaná jak spaghetti z tesca.

• 8.5.2009  20:49

Vrcholové herectví dua Polívka, Dušek. Jen více takovýchto filmů... Musíme si připomínat...

• 13.3.2009  10:51

Pohádka je to krásná, když mně se ale tak přejedla...

• 10.3.2009  09:45

Sice tady takových podobných příběhů bylo už dost, ale pokud se tahle látka uchopí za ten správný konec nikdy neni moc co zkazit. A tady se to povedlo zajímavý příběh plus když připočtu výborný výkon Deppa a strhující výkon Leův(který se pro mě po shlédnutí tohoto snímku stal pan herec) je to opravdu výborný film. P.S. nechápu ty lidi, co odsozují DiCapria na základě toho, že hrál slaďouška v Titanicu, myslím si, že v plno filmech nám předvedl, že to není prostě jen figurka.

• 26.2.2009  17:21

O západních televizích toho víme poměrně hodně a víceménně i skrze ně se díváme na východní svět. Proto není na škodu, když přijde dokument, který to právě i z jiného pohledu. Každá strana má dvě mince a tento dokument to jasně dokazuje. Rozhodně stojí za zhlednutí, možná, že i na některé věci začneme koukat z "jiného úhlu pohledu"

• 17.2.2009  09:51

pamatuji so, že napoprvé se mi tenhle snímek docela líbil, ale napodruhé to bylo ještě lepší, jak psal golfista je třeba ho nechat vyzrát. Netradiční příběh v netradičním pojetí, vizuálně velmi zdařilé. Snímek, který polaská vaše city a i zahřeje u srdce. No a nad výkonem Osmenta lze jen smeknout.

• 17.2.2009  09:48
    Batman (1989)

Rukopis Tima Burtona je zřejmý, což je samozřejmě dobře. Perfektní Nicholson podtrhuje už i tak strhující atmosféru filmu, který patří určitě mezi nejlepší comicsová pzracování.

• 16.2.2009  12:56

velmi ale opravdu velmi našláplý akční film, takhle dobrý scénář jsem u akčního filmu taky poměrně dlouho neviděl. Damonův výkon mě taky přesvědčil o jeho hereckých kvalitách a Potente jako "bourngirl" byla taky dobrá, i když je to němka:)

• 15.2.2009  10:30
    Apollo 13 (1995)

Sice jsem to už viděl pomerně dávno, ale dodneška si pamatuji plno scén. Celý film je nabyt zvláštní směsí napětí a lehkého mrazení. Takže 3...2...1... tajte dech.