Prstoklad (2005) (TV film)

Je úctyhodné, že i přes takovou děsivou stopáž, nebyl film nudný. Krásný labyrint nejasností a překvapivých rozuzlení. Herecký koncert v podání dvou hlavních představitelek.

Libertin (2004)

"Odpusťte pane, že jsem byl čestný....:)"Po přesycenosti historickými filmy, které oslavují hrdiny, nabízí velkolepé bitvy a pyšní se megadrahou výpravou jsem sáhl právě po Libertinu. Krásný pohled do tehdejší špínou a zkažeností prolezlé Anglie. A ačkoliv v prologu říká náš hrdina, že si hi nezamilujete, já si ho zamiloval. Bavil jsem se, už dlouho jsem neslyšel v nějakém historickém filmu tolik hlášek. Nemyslím si, že film chtěl nějak moralizovat, jen ukazoval věci takové, jaké byly. Depp klasicky brilantní, jen je škoda, že Malkovich nedostal více prostoru...

Ať žijí rytíři! (2009)

Přišlo mi to jako, ne příliš povedená televizní inscenace. Ale malým dětem se to mohlo líbit.

Rychlejší než smrt (1995)

Je vidět, že Raimi asi rád kouká na westerny. V podstatě vybral ta největší klišé a pospojoval je v celek. V konečném důsledku to občas vyznívá parodicky, ale zase na druhou stranu, proč ne. Ze začátku jsem se fakt náramně bavil, bohužel jak ubíhal čas, tak se snímek stával nudnějším a nudnějsím. Jediné, co občas rozvířilo prach, byla dobře mířená kulka. Hercům není co vytknout, přeci jenom jsou to špičky ve svém oboru, ale na tom se celý film postavit nedá.

3 sezóny v pekle (2009)

Sláva slávoucí, po dlouhé době jsem se dočkal na české poměry velmi kvalitního snímku. Kryštůfek nám herecky roste, ta role mu sedla jak prdel na hrnec. Pozoruhodná výprava a na to, že to je prvotina, tak klobouk dolu. Je vidět, že Mašín dobře z reklam ví, co na lidi zapůsobí. Ruppert příjemně překvapil, takový sympatický vychcánek. Jen ten dabing nečeských herců se úplně nepovedl. Ale jinak jsem nadmíru spokojen. Doufám, že takovýchto filmů bude jen přibývat.

Poslední vlak (2006)

Velmi silný příběh, výborný námět. Pokud si vyberete takhle emočně silné téma, moc sprasit se toho ani nedá. Tady všechno taky bylo ok, ale 2 hodiny byly trochu moc. A ačkoliv byl příběh jakkoli silný, mně to prostě nevzalo. Nejsem necita, ale neměl jsem pocity lítosti a jako velký nedostatek beru to, že jsem si nedokázal oblíbit žádnou postavu a bylo mi jedno, kdo se zachrání. Zkrátka studené jak psí čumák a retrospektiva to také nezachránila. Spíš než do kin, to mělo jít do televize.

Taxi 3 (2003)

Asi nejslabší taxi, ale pořád je i občas vtipné, Francouzi mají prostě na ty komedie čuch.

Mizerové II (2003)

To byla ale přeakčněná blbost.

Vánoční příběh (2007) (TV film)

Viděl jsem to letemsvětem, ale na televizní tvorbu asi ok.

Podraz (1973)

Dokonalá promyšlenost a provázanost. Velkolepá skládačka, která do sebe postupně krásně zapadne. Pěkná řada vochcávek a intrik. Duo Newman a Redford šlape jak hodinky. Jen jsem postrádal trochu více vtipu.

Časové pásmo bylo změněno