Příliš dlouhé zásnuby (2004)

Asi ne tak originální jako Amélie, ale mně se to líbilo víc, Jeunetovo vidění maličkostí a jejich přenášení na plátno je prostě výjimečné. Škoda, že hudba nebyla tak geniální jako právě u Amélie.

8 MM (1999)

Další důkaz toho, že mysteriózno nepotřebuje nadpřirozeno a thriller nemusí být akční přehlídkou...

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Gilliam je prostě magor a na jeho filmech je to znát, to mi nikdo nevymluví. V tomhle případě to vůbec nevadí, když točit umí. Imaginarium je taková hříčka, která se vymyká konformní rovině. Co imaginariu podle mého trochu škodí je jakési schematické chaotično. Po vizuální stránce je to určitě zážitek, i když jsem čekal více času stráveným za zrcadlem. Ledger je skvělý, Depp dostal málo prostoru, Law byl téměř neviditelný, Farrell příjemně překvapil. Ačkoliv snímek se fakt povedl, imaginariový orgasmus se nedostavil.

Lítám v tom (2009)

Škoda, že tu nejsou půl *, tohle bylo přesně na hranici. Dlouho jsem uvažoval o 3, ale nakonec jsem si uvědomil, že ten film ve mně něco zanechal a já o něm do těď přemýšlím. A jen kvůli svému vnitřnímu pocitu, hodnotím takto vysoko, jinak mám plno výhrad. Čekal jsem více vtipu, od seznámení s dalšími postavami je film hrozně průhledný, vytrácí se z něj kouzlo a sklouzává do vaty, tlačící na city. Závěrečné rozhovory s lidmi byly fakt už moc vykonstruované a rádoby moralizované. Clooney hraje dobře, ale pořád mi to připadá takové nemastné neslané. Skoro žádné emoční vlny, jen takový neustálý klídek. Z hudby jsem byl ze začátku taky nadšen, ale postupem času zněla jak jedna obehraná písnička. Up in the air má bohužel největší slabinu v tom, z čeho pramení jeho síla a to je xkrát omýlané téma uvědomění si životních hodnot a překopávání svého žebříčku od základů.

Old Boy (2003)

Všeobecně mám problém komplexně chápat asijskou kinematografii a tak tomu bylo i v tomto případě. Příběh byl vymyšlen dokonale, spletitost nepřesáhla míru chaotična, hlavní postava mne uchvátila, jak svým přednesem tak svou podstatou, neměl bych co vytknout, jen mi na tom něco nesedělo a já nevím co.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Já chápu, že nám naši hrdinové stárnou a v těle plave větší hladiny hormonů, ale postavit na tom v podstatě film typu Harry Potter je zlo. Romantiky kotel, sex žádný, aspoň, že začla děcka pít máslového ležáka. Nad triky asi nikdy nepřestanu žasnout a také díky poslední 40 minutovce, která už byla potterovská dávám 3 *, jinak by to bylo horší.

Den D (2008) (pořad)

Ačkoli by se mohlo zdát, že se pořad bude stávat nudným, není tomu tak, je sice pravdou, že za to ani tak nemůžou tvůrci, jako lidé, kteří do Dnu d jdou. Ale i tak originální nápad a po dlouhé době je zase v tv zábavný pořad, který má úroveň.

Ilsa: vlčice SS (1975)

Dyanne Thorne je fakt kus, nejlepší esesák v historii filmu:)

Sherlock Holmes (2009)

Ritchie roztočil peníze ve víru akčnosti a důmyslnosti. Skvěle zvládnutá hádanka, jejíž střípky poskládá do celku vždy neomylný Sherlock. Ritchie opět dokázal, že je mistrem netradičního detektivního příběhu, který ačkoliv přes řadu klišé, působí pořád originálně. Je pravda, že Jude Law působí vedle Downeyho trochu nenápadně, co se dá ale dělat, když z toho týpka to charisma stříká v každé minutě. Na výběr hudby je Ritchie taky majstr a soundtrack z tohohle dílka je jen důkazem jeho absolutně vybraného vkusu. Jen kdyby ta stopáž byla o trochu kratší.