V moci ďábla (2005)

Osobně nemám rád filmy s exorcistním námětem, tento mne však z úkazek zaujal, tak jsem si řekl, že to zkusím. Oceňuji že se to neslo v duchu kriminálního případu s retrospektickou rovinou. Atmosféru tenhle snímek má, to se musí nechat. Co mi totálně zkazilo dojem z filmu byla poslední čtvrť, kdy se kriminálka přetransformovala do pouhého sledování Emilina utrpení. No a když ve stodole řekla, že je Lucifer, měl jsem dost.

Psí kus (2005) (TV film)

Že by anabáze kafkofského Proměny?

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Nemůžu si pomoct, ale z filmů Coenů dýchá něco, co nelze popsat, ale určitě vás to zaujme.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Průměrná neurážející komedie, která nepřichází s ničím novým. Pár povedených hlášek, průměrné herecké výkony. Stačí vidět jednou.

Sametoví vrazi (2005)

Na čské poměry velmi vydařená kriminálka s výtečným hereckým obsazením až na Alici Bendovou, která byla trochu směšná a navíc ani neukázala kozy. Bohužel časem se začalo všechno až moc natahovat a díky stopáži ztratil film hodně ze svého půvabu.

Prokletý ostrov (2010)

Prokletý ostrov předčil má očekávání. Atmosféra už by se dala krájet od první minuty, po celou dobu tlačí Scorsese na pilu, bez toho, aby na ní vylámal zuby. V deníku Metro jsem četl, že je film příliš zamotaný a těžko pochopitelný. Absolutně nemůžu souhlasit, na to, že se zde prolíná několik rovin, to rejža zmákl mistrózně. Skvělý scénař, který snad nenabízí ani jednu skulinu či nelogickou spojitost. A ačkoli se po nějaké době dá očekávat, jak to všechno dopadne, rozhodně se ani chvilku nebudete nudit. Takhle sevřenou prdel a hrdlo jsem už dlouho neměl.

Defendor (2009)

Jedinou nevýhodu vidím v režisérově žánrové nestabilitě, není moc jasné, jak má snímek vyznívat...

Trosečník (2000)

Zemeckis vidí detaily tam, kde je jiní nevidí.U Trosečníka opět dokázal, že si velmi dobře dokáže pohrávat s psychikou člověka. Natočit v dnešní době film, kde se většinu času nemluví, a přesto se vám bude tajit dech, to chce dávku odvahy, ale hlavně talentu. Krásné porovnáváni kontrastů běžných věcí, nad kterými moderní člověk v civilizaci ani nepřemýšlí. Konečná scéna s panem Wilsonem je jedna z nejdojemnějších, jakou jsem kdy viděl. Zvlaštní, že Trosečník, Hanks, pan Wilson i Zemeckis zůstaly bez zlaté sošky...

Mikulášovy patálie (2009)

Je fajn se někdy podívat na svět dětskýma očima a pohled skrze ty Mikulášovy se mi velmi líbil.