2001: Vesmírná odysea (1968)

Zhlediska filmových triků naprosto dokonalé, je to až neuvěřitelné, že tento film je starý 40 let. Propojení vážné hudby na začátku s poskakováním lidoopů a vzpápětí spojené s lety vesmírných lodí je velmi působivé. Příběh o Hallovi je také podařený, ale celkově film působí poněkud nudným dojmem s rozvláčnou tematikou. Nevím, možná to jen nedokáži docenit a myslím si, že je to kapánek přeceňováno proto, že to natočil Kubrick.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Sice tady takových podobných příběhů bylo už dost, ale pokud se tahle látka uchopí za ten správný konec nikdy neni moc co zkazit. A tady se to povedlo zajímavý příběh plus když připočtu výborný výkon Deppa a strhující výkon Leův(který se pro mě po shlédnutí tohoto snímku stal pan herec) je to opravdu výborný film. P.S. nechápu ty lidi, co odsozují DiCapria na základě toho, že hrál slaďouška v Titanicu, myslím si, že v plno filmech nám předvedl, že to není prostě jen figurka.

Al Džazíra - jiný úhel pohledu (2004)

O západních televizích toho víme poměrně hodně a víceménně i skrze ně se díváme na východní svět. Proto není na škodu, když přijde dokument, který to právě i z jiného pohledu. Každá strana má dvě mince a tento dokument to jasně dokazuje. Rozhodně stojí za zhlednutí, možná, že i na některé věci začneme koukat z "jiného úhlu pohledu"

Český sen (2004)

Tenhle dokument by se měl povinně promítat snad všude. Je k z blití, když rodiny tráví víkendy v supermarketech a melou o tom, že si to náramně užívají. Krasná ukázka českého konzumentu, něvěřil jsem, že Češi jsou až takovýhle magoři, teď už věřím. Člověk, který říká, že dokument a celá kauza je špatný, by se měl nad sebou zamyslet. jo a ten týpek z té reklamní agentury v kšiltovce je výborný. Stoprocentně bych věřil člověku, který řekne v každé jedné holé větě jednou " prostě" a dvakrát "jako", že lidem nelže:):):)

A.I. Umělá inteligence (2001)

pamatuji so, že napoprvé se mi tenhle snímek docela líbil, ale napodruhé to bylo ještě lepší, jak psal golfista je třeba ho nechat vyzrát. Netradiční příběh v netradičním pojetí, vizuálně velmi zdařilé. Snímek, který polaská vaše city a i zahřeje u srdce. No a nad výkonem Osmenta lze jen smeknout.

Batman (1989)

Rukopis Tima Burtona je zřejmý, což je samozřejmě dobře. Perfektní Nicholson podtrhuje už i tak strhující atmosféru filmu, který patří určitě mezi nejlepší comicsová pzracování.

Agent bez minulosti (2002)

velmi ale opravdu velmi našláplý akční film, takhle dobrý scénář jsem u akčního filmu taky poměrně dlouho neviděl. Damonův výkon mě taky přesvědčil o jeho hereckých kvalitách a Potente jako "bourngirl" byla taky dobrá, i když je to němka:)

Apollo 13 (1995)

Sice jsem to už viděl pomerně dávno, ale dodneška si pamatuji plno scén. Celý film je nabyt zvláštní směsí napětí a lehkého mrazení. Takže 3...2...1... tajte dech.

96 hodin (2008)

Příběh je sice tuctový , ale na druhou stranu se to u akčních filmů dá tak trochu prominout, pokud je to vyvážené skvělou a nápaditou akcí, což je přesně tenhle případ. Musím přiznat, že občas jsem tajil i dech. A krom toho je příjemné vidět v takto našláplém snímku muže ve středních letech a ne ty typické hezounky s perfektně vymakanými těly. Skvělá dynamická akce, akční film, ve kterém nic nechybí, ale ani nepřebývá a ta necelá hoďka a půl je úplně ideální.