Čas, který zbývá (2005)

Asi to mělo být něco dechberoucího a do očí slzy vlévajícího. Po dechu jsem nelapal a oči zůstaly suché jako anglický humor. Snaha o jakési poselství a chuť do života vyzněla trochu naprázdno. Ačkoliv to mělo být asi smutné, na mě to takový dojem neudělalo. No a ty některé gay scény tam byly přiřazeny velmi nešťastně a hrubě.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Ačkoliv to asi není správné, hlavním dvoum představitelům prostě musíte fandit. No a ten konec... jedno z nejlepších zakončení ve filmu, které jsem možná kdy viděl.

Božský Bruce (2003)

Poměrně dobrá komedie, zajímavý námět. Vsadit na grimasy Jinam Carreyho je také jistota, super efekty. Ale prostě to není ono. Carrey tady nepředvádí nějaký extra výkon, na který jsme zvyklí třeba z Ace Ventury. Možná, kdyby film trochu přidal na absurditě, vypadalo by to lépe.

Battle Royale (2000)

Asi jsem očekával víc, ael prostě mě to nějak nenadchlo. Příliš přímočarý děj, osud všech postav se dá už odhadnout po pár minutách. Nadruhou sranu poměrně překvbapivý závěr, solidní akční podívaná a zajímavý námět.

Babel (2006)

Lepší než 21 gramů, ale ne lepší než amores perros. Velmi zajímavé prolínaní osudů na různých kontinentech, ale hloubky pocitů u mě nevyvolávaly takové zamyšlení jak v amores perros. Klobouk dolů před tím, že režisér natočil v podstatě 3 "totožné" snímky a každý je velmi zajímavý a neztrácí na originalitě.

Apokalypsa (1979)

Naprosto odlišný pohled na válku. Z řady snímků, zabývajících se válkou ve Vietnamu určitě vyčnívá. Vůbec nevadí, že tento film nenabízí pouze čistou akci, mohutné výbuchy granátů atd... Naopak je velmi důležité shlédnout film, který se zabývá hlavně pocity člověka v prostorách valečných vřav i mimou ně. Hudba vás naprosto pohltí. Jen se mi zdálo, že je to až zbytečně složité pojmuté. Ale spíše jsem to asi úplně správně nepochopil...

Anglický pacient (1996)

Krasné záběry, krásná žena, dechberoucí příběh... Znamenitá podívaná, které snad nic neschází, spíše naopak možná trochu přebývá. Škoda pár hluchých míst, jinak by tenhle film byl naprostá bomba.

Anděl Páně (2005)

Jedna z nejvtipnějších pohádek a určitě jedna z nejlepších vůbec. To jak jsou zde podávána ruzná náboženská klišé, ale v takové mírné a neurážlivé podobě, tomu se musel zasmát i kardinál Vlk. Je vidět, že i za poměrně málo peněz se dá udělat krásná pohádka.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Pro mě jednoznačně nejlepší Iňarritův film. Nejvíce našláplý a s největším promyšlením prolínání příběhů. I když musím uznat, že ačkoliv je to nesmírně zajímavý snímek těch 153 minut je už možná přespříliš.

Americká krása (1999)

Nebýt Kevina Spaceyho, asi by se mi to tak nelíbilo... Ten chlap je prostě herecký génius.