Z nuly hrdinou (2002)

Čistého času jsem se smál asi tak 2 minuty v přepočtu na celý film, hlavou jsem kroutil skoro pořád. Jasně někdy se podaří "komedie", které jsou tak stupidní až jsou i vtipné. U téhle však zcela převládla stránka stupidity.

Apocalypto (2006)

Našláplý film od začátku do konce. Samozřejmě, že ho nemůžete brát jako historicky 100% zdroj. Pokud očekáváte vylepšení vašich dějepisných znalostí, budete zklamáni. Jestli se chcete ale bavit až vám občas uvízne popcorn v hrdle a kolou si polijete kalhoty, je tento film dobrá volba.

Bídníci (2000) (seriál)

Výborné zpracování, ačkoliv nemám Depardieho nějak moc extra v lásce, zde byl výborný no a John Malkovich prostě špička. Myslím, že 4 díly byly úplně akorát, ne moc, ne málo.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Inu, co dodat, seriálová klasika s jemným humorem, výbornými hereckými výkony, dávkou sentimentality. Každý z nás to viděl několikrát a až to budou zase dávat, pokud budem mít čas, kouknem se zas.

Byl jednou jeden... člověk (1978) (seriál)

Podat tolik informací v tak zabávné formě není jednoduchý úkol, ale zde se to maximálně podařilo. Jelikož dnešní mládež je poměrně líná číst, chtělo by to více takovýchto seriálků, aby aspoň měla trochu představu.

Kousek nebe (2005)

Tohle je fakt nádhera. I když je to film z vězeňského prostředí, dýchá na vás taková příjemná atmosféra. K tomu ještě zdařilá hudba, krásné kameramanské záběry a hlavně naprosto přesvědčivý výkon Kuby Doubravy. Je skvělé, že si nikdo všiml tohohle kluka, protože jeho talent by se měl vystavovat na odiv. Tu jeho postavu jsem mu věřil jako málokomu. A když ho občas vídám, nejradši bych mu zobal z ruky.

...a bude hůř (2007)

Syrový snímek až mrazí. Krásná ukázka obrazu života ,,undergroundové“ mládeže. Film, který nikomu nic nenalhává a ani nepůsobí apelativním dojmem, přesto je z něj cítit jakési volání po nápravě. Celá řada scén či dialogů, které se vám zaryjí pod kůži a udrží se tam sakra dlouho. ,,To byl ten nejlepší pohřeb mý kariéry, byli jste fakt výborní.“ Nebyli, jen jsme na chvíli přestali být posraný…Nevím, co bych vytkl. Skvělý snímek, jen možná projevem Olina Brady jsem si nebyl moc jistý.

Wrestler (2008)

Samozřejmě film, který zpracovává klišé. Ale časem se vše, čemu se věnuje větší pozornost a na co se filmaři zaměřují stane klišé… Jde o to, jak je tento snímek zpracovaný a na rozdíl od ostatních ,,klišé“ snímků je zpracovaný tak, že na vás prostě musí zapůsobit. Hlavní hrdina Mickey Rourke si Zlatý glóbus zasloužil zcela po právu. Při konečné scéně, jak v ringu leze na lana a ještě před tím, jak divákům říká to, že oni jsou jediní kdo ho mají rádi a že jim za to děkuje, mi skoro ukápla slza. Ano bylo to tu mockrát, ale jen v málo případech se to takhle povedlo. A já doufám, že Aronofsky si pojede ve vlně svých naprosto osobitých a výjimečných filmů a nešlápne vedle, i když na druhou stranu to se stává každému…

Big Lebowski (1998)

Už se těším až se na tenhle film podívám znovu a to jsem ho viděl nedávno. Tolik vtipných momentů, které když se spojí v celek jsou naprosto brilántní.