Turnaj zabijáků (2009)

Příště se to chce vykašlat na morality, zápletku a nechat ty lidi běhat a zabíjet se po městě, protože to bylo jediné dobře zvládnuté.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Radost pohledět na tak obyčejný a inteligentní scénář s obyčejnými hrdiny, který skrývá několik pravd. Mendes jede a je fajn vidět, že i neokoukané tváře dokáží být skvělé.

Blade Runner (1982)

Skvělá adaptace skvělé knihy, i když se v hodně věcech liší, bere si základní myšlenku a přetvoří ji v zásadní dílo sci-fi.

Gympl (2007)

Odolával jsem dlouho, ale nevím čemu. Vorel jen ukázal, že umí. Chutný mix grotesky ale i vážných témat.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Celkem solidní scénář až na pár WTF momentů sráží slabá atmosféra. Temné pasáže se dají překousnout, akce je solidní ale nemá to žádný drajf.

Sbohem, baby (2007)

Hodně divný pocit mám z toho filmu, gradace i atmosféra skvělá, jen mě zaujal ten konec. Už od počátku sem měl pocit, že náš hlavní hrdina bude trochu zpomalený a ten konec mi to doložil. Což je podle mě největší kámen úrazu, ten doslova blbý konec.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Anderson je výborný režisér, teda aspoň akčních béček, jeho filmy nezvykle odsýpají, mají švih a drajv. Jen ty scénaře váznou.

Pokrevní bratři (1999)

Našlapaný film, který nemá daleko ke kultu. Levné a účinné.