Patriot (1998)

Hrůza. Již samotné spojení Imunologa s Rančerem je směšné:) Nudný příběh, lehce předvídatelný, nezajímavý, spousta kravin a nesmyslů...kdybych neměl tak blízko k virům a podobným mikrobům, byl by to odpad:-))

Pád Třetí říše (2004)

Krásně zachyceno pár posledních dní války. Opravdu pěkné, autentické s nepřekonatelnými hereckými výkony v čele s Brunem. Dlouho jsem nedával u filmu pozor tak jako zde poslední minutu...a pustil jsem si jí ještě dvakrát.....

Sametoví vrazi (2005)

Až na odfláknutou URNU (chlapci připomínali spíš špatně vycvičené KZJ):-))), občasné nejasné scény vytržené z kontextu, nebo ne příliš jasné dialogy, je to paráda. Děsivá atmosféra, podtržená dobrou hudbou a brilantními hereckými výkony, činí z tohoto filmu špičku kriminálek po revoluci. Mě osobně se navíc líbí, kterak krásně neospravedlňuje hl, hrdiny, neukazuje, že jsou to vlastně lidumilové a že za nic nemohou. Což je dost oblíbená činnost v poslední době, jsem tedy rád i za to.

Fakulta (1998)

Přeživší superhrdina Wood opět zachraňuje svět, tentokrát před mimozemšťany (parazitmi). Ale opět docela koukatelně. Škoda jen, že to musí být pomocí "drog", ta trip party na začátku je opravdu nepěkná. Nebýt toho, bylo by to opravdu hezké, pěkně napsané i natočené.

Záhadné zmizení (1993)

Miluji román Černá truhla od Barbary Büchnerové, který pojednává o ústavu, ve kterém se za trest zavírají svěřenci do černé truhly. Tento film je pro mě takovým malým připomenutím tohoto, okořeněný perfektní temnou atmosférou a stupňujícím se napětím. Doporučuji všem, kterým se tento film líbil, přečíst román. Vyšel v nakladatelství Albatros v roce 1999.

Osudný omyl (1993)

Opět jedno připomenutí, že je třeba dávat si pozor na vypočítavé ženské:-) Perfektní netradiční horor se skvělou Aliciou a Carym v hlavní roli.

Na plovárně (1998) (pořad)

Až na občasnou do očí bijící nevzdělanost Marka Ebena (vypozoroval jsem asi jen ve dvou dílech) dokonalé, každý si v něm najde toho svého, nebo tu svoji.

Cliffhanger (1993)

Nic moc. Klasické akční nesmysly, stupidní dialogy a zcela očekávatelný lineární vývoj. Zato hory jsou parádní, škoda jen těch naprosto nesmyslných "horolezeckých" scén, při kterých se musí každému horolezci zvedat žaludek, nemluvě o vypalených 20 ranách z MP5 nebo co to bylo ze čtyř metrů od těla do vzduchu..no prostě bohužel klasika... takže celkově je to průměr.

Nuda v Brně (2003)

Tak takovouhle slátaninu už jsem dlouho neviděl. Film se snaží být alternativní, vtipný, avšak výsledkem jsou nereálné životní situace a osudy, které se asi mají protínat (Magnolie?), ale zůstávají tak na půl cesty. Pravděpodobně pokus o českou Amélii, či něco podobného, každopádně krom 1 scény (Donutil na schodech) je to v podstatě opravdu nuda v Brně.

Choking Hazard (2004)

Docela příjemná česká komedie, překvapila mě svoji originalitou (v dobrém slova smyslu) a bohužel i brutálností (v tom špatném). Filozof Dušek je fakt výbornej, stejně jako slečna chladná..no a když se do toho zamíchá omylem i pornoherec, dvě sexuchtivé holky a pár zombivců, je o večerní zábavu v hotelu postaráno...škoda jen toho závěru, dalo se to udělat i lépe, třebas více vysvětlit zombivce a nehrát si s časovou línií.