Kostka (1997)

Spoustě lidem se nelíbí, mě ale ta představa monstrózní krychle fascinuje, je to zajímavý pokus s lidmi, krásná studie lidských vlastností a klaustrofobie. Nekonečnost krychle je děsivá a geniální počtář jen jeden.

Český sen (2004)

Je fakt škoda, že Český Lev nemá kategorii pro dokumenty, protože Český sen opravdu ukazuje, že by měla být už konečně vytvořena. Zblázněnost spousta rodin, chodících si do hypermarketů odpočívat celou sobotu, je naprosto fascinující (alespoň pro mě). Reakce politiků, jako že to bylo placeno z pěněz daňových poplatníků mě překvapila, vždyť který film, byť o moho horší není financován z tohoto rozpočtu. Radši než 1 fousatý Kamenný vtip, si zaplatím 10 snů. Na konci filmu jsem se zamýšlel, zda ten pán který komentuje vtažení pánů Klusáka a Remundy do businessu, náhodou nemá pravdu a pobavil mě zaměstnanec supermarketu, který si pravděpodobně spletl hypermarkety a EU. Pěkný dokument, k dokonalosti chybí snad jen občasná zmatečnost a nedotažený konec.

Tatínek (2004)

Nejdřív jsem myslel, že je skoro brzy, točit něco takového, vždyť Zdeněk je bohudík pořád ještě velmi aktivní, ale po shlédnutí a zjištění eventualit jako například to, že většina jeho filmů vychází z jeho života, nebo shrnutí všech filmů, mě přesvědčilo, že je tomu naopak. Zdeněk zde také ukazuje, jak je to se vztahy v jeho divadelním kolektivu a jací jsou vlastně velcí kamarádi už od dětství. Krásné a dojemně udělané.

Horem pádem (2004)

Konečně něco pořádného! Konečně se Hřebejk přenesl přes všechna ta nesmyslná okénka do historie (uznávám, Pelíšky byly docela fajn) a natočil parádní nelineární a zvratový film, plný moderních dialogů a nezapomenutelných scén (Tříska popisující Lenina je fakt kouzelnej). Závěr působí tochu vyumělkovaně a narafičeně, ale na filmu to nesráží vůbec nic.

Sexuální rekonstrukce (2003)

Jelikož jsem se naštěstí moc nesoustředil na popis filmu v online tv programu či na csfd, tak jsem nepochopil jak to je hned na začátku. Na konci filmu jsem byl proto pěkně zmaten, vyděšen i pobaven a dost mě to donutilo zamyslet se nad hranicemi morálky. Skvělý nápad, parádní herecké výkony...když Adam mluví o prstýnku babičky, pořadně mě to rozesmutnilo, bylo mi ho lito....Hodně mě také pobavily narážky na literaturu, hlavně na Pygmalion a Dickense:-) Doporučuji všem lidem, kteři dělají do umění, aby věděli čeho se mají vyvarovat??:-)

Revizoři (2003)

Dlouho jsem přemýšlel co si o tomhle filmu mám vlastně myslet a jak ho hodnotit, nemohl jsem se rozhodnout jestli 4 nebo 5 hvězdiček. Po tom co jsem si ale uvědomil originalitu filmu a netradičnost zpracování + naprosto perfektní soundtrack a skvělé střihy kamery spolu s nečekanými dějovými zvraty, rozhodl jsem se dát jasných 5. Člověk má skoro tendenci si místy říci "teda jestli to takhle vypadá v Maďarském metru, tak potěž pánbůh" nebýt varování na začátku.:-) Tenhle film ve mě zanechal hluboký dojem a ještě teď když se blíží v metru vlak do stanice a vidím světla v tunelu, tak mi naskakuje husí kůže :-)) P.S. Víte kdo byl vrah? Já myslím, že někdo z revizorů....:-)