Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Horor
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční

Poslední recenze (885)

plakát

Slavnosti sněženek (1983) 

„Já vás, pánové, všecky nafilmuju, abyste měli památku, až tady nebudete." Komedie Slavnosti sněženek se vyznačuje jen mírnou dějovostí, mnohem větší důraz klade na lyrický šarm života v Kersku. Nemohu ale říct, že by mně ani po několikátém zhlédnutí filmu tato chatová oblast ve středních Čechách nějak zvlášť přirostla k srdci. Je ale zajímavé sledovat různé osudy těchto komických postaviček a taky za zmínku nepochybně stojí mimořádné herecké výkony, za všechny např. velikánů Rudolfa Hrušínského st. a Petra Čepka. Krejčík s Vláčilem byli ve svých drobných rolích dokonalí. Hanzlíkovi postava Leliho sedí naprosto archetypicky. Celkově se jedná o opravdu moc pěkný atmosferický snímek, ale že by to byla komedie, u které se v jednom kuse směju nebo taková, kterou zaručeně při brouzdání televizními kanály nepřepnu, tak to asi ne. Zkrátka Menzel jen velmi obtížně vyrovnává kvality dvou výše zmíněných režisérských géniů. A taky občas trochu míň tlačit na pilu na účet uvěřitelnosti by nebylo na škodu. 70%

plakát

Jak Bůh hledal Karla (2020) 

Aneb jak se čeští apoštolové ateismu vydali do čtyřikrát větší země hlásat svou pravdu a snažili se tamější obyvatele nenásilně a podprahově přesvědčit, že by měli přijat jejich bezvěreckou prázdnotu a frustraci a vzdát se svých po generace předávaných a pevně zakořeněných hodnot, za což sklidili patřičný posměch a opovržení. Ano, Polsko má svých problémů dost, ostatně jako kterákoliv jiná země, ale tady je mnohem zarážející ten problém, že dokument, který se to původně snažil zdokumentovat a uchopit, se postupně úplně ztrácel v tom, co chce vlastně zachytit, takže se nakonec musel uchýlit k lovu senzací. Vlastně bylo docela zábavné sledovat, jak se v tom ta banda tragédů plácá, proto asi za dva.

plakát

Ducháček to zařídí (1938) 

30. léta československého filmu se vyznačovala tím, že se točily převážně podprůměrná melodramata nebo veselohry. Ty se odehrávaly buď v minulosti na venkově, nebo v tehdejší současnosti ve městě. Všechno to bylo skoro na jedno brdo. Když čas od času nějaký snímek vyčníval nad ostatními a zapsal se do vědomí široké veřejnosti, obvykle v tom měli prsty herci jako Haas, Gollová nebo Burian, kdy tato esa někdejšího stříbrného plátna povýšila daný snímek z šedi na opravdové umění. Nejinak je tomu i v případě filmu Ducháček to zařídí, který takřka celý nese na svých bedrech Vlasta Burian. Na něm to zde opravdu padá a stojí. Už úvod tohoto díla je vskutku netradiční a samotný název snímku je pouze vysloven. Nemám nic proti většině herců, třeba Adina Mandlová odvede dobrou práci snad vždycky a některé hlášky jsou nezapomenutelné, ale celé mi to po nynějším zhlédnutí po spoustě letech přišlo trochu křečovité a nepravděpodobné a v tomto novém světle jsem se rozhodl snížit hodnocení, i když se stále jedná o velmi solidní podívanou.

Poslední hodnocení (3 408)

Touha Veroniky Vossové (1982)

24.04.2024

Člověk na kolejích (1956)

03.04.2024

Znamení Raka (1966)

26.03.2024

The Florida Project (2017)

26.03.2024

Duna: Část druhá (2024)

13.03.2024

Rogue One: Star Wars Story (2016)

10.03.2024

Prince and the Revolution: Raspberry Beret (1985) (hudební videoklip)

06.03.2024

Nekodžiru-só (2001)

19.02.2024

7 pádů Honzy Dědka (2012) (pořad)

15.02.2024

Reklama

Poslední deníček (42)

Utollo Tešikai

変なおじさん(別バージョン) (z filmu Nekodžiru-só)