V roku 1968 rešpektovaný pastor z južnej Kalifornie Chuck Smith (Kelsey Grammer) zisťuje, že jeho cirkev pomaly umiera a nie je schopná spojiť sa s mladšou generáciou hippiesákov. Jedného dňa jeho dcéra Janette (Ally Ioannides) privezie hippie stopára menom Lonnie Frisbee (Jonathan Roumie), ktorý hovorí, že cestuje a rozpráva ľuďom o Ježišovom posolstve. Smith je voči Frisbeemu spočiatku podozrievavý, no nakoniec si nájde k nemu cestu a privíta vo svojom dome ďalších hippiesákov. Rozvinie sa tak hnutie nového duchovného prebudenia. (Arsenal83)

vydumnica

Pre fanúšikov úžasného seriálu The Chosen🧡 priam povinnosť🙂. Dlho som sa na tento film tešila. Jonathan Roumie je aj tu perfektný a do tejto hippie roly sa skvelo hodí. Jesus Revolution je síce dráma, ale párkrát som sa schuti zasmiala. Je to vážné a aj dojímavé, na tých správnych miestach to dokáže byť aj vtipné a nechýba ani love story :-). Film podľa skutočných udalostí odohrávajúcich sa v hippie ére  na konci 60's a začiatku 70's v USA. Nikdy som o tom hnutí (alebo ako to nazvať) 'Jesus Movement' nepočula. Celkovo by som Jesus Revolution ohodnotila ako nadpriemerný kresťanský film. Niektoré veci sa mi páčili, niektoré mi pripadali až prehnané (napr. modliť sa, aby naštartovalo auto?) a v niektorých veciach mám zase pochybnosti (krstiť môže fakt každý? z čoho vlastne žili?). Okrem Jonathana Roumieho (Ježiš z The Chosen) tu má cameo aj "Matthew" Paras Patel. Veľmi sa mi páčila aj Anna Grace Barlow, ktorá stvárnila Cathe a spolu s Gregom (Joel Courtney) sa k sebe perfektne hodili. Veľmi pekný film a ako bonus tu máme krásne prostredie južnej Kalifornie. Tiež fajn soundtrack a cool kostýmy. Fakt zaujímavá móda vtedy bola :-). 75%. [IMDb aktuálne hodnotenie 7,3]. ()

Marze

Slusne remeslne zvladnuty nahled do zivota tohoto skutecneho hnuti/komunity konce 60. let v jizni Kalifornii. Nektere detaily pusobi az unavne. Neni tu kazani a tezkopadnost jako u podobnych nabozenskych filmu. Mozna to nekterym divakum pripomina jejich vlastni konverzi. Na prvni pohled jde o "good feel" film, ktery zahreje u srdce. Ale pametnikum poskytne teskne vzpominky na neco, co skoncilo. Jak rekl ekonom a filosof Tomas Sedlavek na jedne prednasce, hestlo hnuti hippies bylo laska, ne valka, ale ukazalo se,ze to neni mozne. Proto otcove zakladatele Evropske unie vymysleli nove heslo - obchod bez hranic a najednou mame mir. Jonathan Rounie je jako hippie kazatel charismaticky, ale pusibil na me podivne. Pastor Chuck otevre kostel tem, kteri potrebuji vedeni. ()

M.i.k.e

film založený na reálných událostech z počátku sedmdesátých let, kdy vypukla tzv. Ježíšova revoluce, která v sobě spojila hnutí hippies a víru v boha v asi největším duchovním obrození minulého století. Samotný film je velmi slušně natočený, má tu správnou atmosféru a sympatické postavy, nicméně v našich heretických končinách asi nepadne na tu nejúrodnější půdu, narozdíl třeba od US&A, kde se to jen hemží maximálními hodnoceními od pamětníků těchto událostí. Svým způsobem hezký a inspirativní film až mě trochu mrzí, že mě ve věcech víry a duchovna docela minul...60% ()

BoXBe

Bavíme se především o filmu pro křesťanskou komunitu, takže fanoušci Posledního pokušení Krista by se mohli u této látky slušně potrápit. Zlákaly mě solidní recenze a good mood trailer a o tohle ve filmu jde především - spasit dobrou náladou a prosvícením všech pochybností o své víře. Vůbec nic proti tomu, o tom křesťanství je, nelze čekat scénář pětky Resident Evil. A když to má naštěstí reálný základ a super soundtrack, ten je klasicky šedesátkově parádní, tak je to úplně neškodná podívaná. Good mood sice někdy pateticky přetéká do menší uvěřitelnosti, ale scénář celkově vůbec není špatný, koukatelné to je a obzory to rozšíří. Za mě proč ne, zvláště, když je tolik důraz kladený na individuální rozhodnutí jednotlivce. Šťastné tváře těch, které hnutí ovlivnilo je fajn, ale pořád je o to o každém zvlášť a o nás za nás samotné. ()

Arsenal83

"Vzhľadom na koordinované hodnotenie na IMDb, buď s najvyšším alebo najnižším počtom hviezdičiek, IMDb dočasne deaktivovala možnosť hodnotenia filmu vo februári 2021". Toto sa stalo na známej databáze pri tomto filme a človek začína pochybovať o súdnosti ľudí, ktorí hodnotia len pre to, lebo sú za to platení, alebo bez pozretia filmu dávajú odpad len kvôli téme. Nemôžem povedať, že som sa extra bavil, ale určite ma to ani neurazilo, ani nenadchlo, taký neutrál ako triglyceridový olej. Cieľová skupina je tu jasná a film má potrebu prinášať veľké inšpiratívne posolstvo, no tých na druhej strane určite nepresvedčí. ()

• Film napriek opatrným odhadom vysoko predčil očakávania, čo sa týka zárobkov. Pôvodne sa predpokladalo, že počas otváracieho víkendu zarobí 6 až 7 miliónov dolárov v skoro 2500 kinách, lenže danú sumu zarobil už za prvý deň. Nakoniec sa dostal až na 53 miliónov. (Arsenal83)
  • Natáčanie sa uskutočnilo v Mobile v Alabame v marci 2022, pričom niekoľko ďalších scén sa natáčalo priamo v Kalifornii. (Arsenal83)