• Thriller

Hra na schovávanou (2005)

Scenar zial absolutne predvidatelny, napriek snaham odviest pozornost divakov inym smerom. Prilis vela scen pozicanych z inych podobnych filmov. Dakota je vsak fantasticka, o com som sa presvedcil uz v Spielbergovom seriali Taken - tesim sa na War of the Worlds! Navyse, spozoroval som u seba riadnu slabost na Elisabeth Shue :-) Zaujimavostou je, ze film bol natoceny a uvedeny do distribucie s dvomi roznymi zaverecnymi scenami - u mna pol hviezdicky navyse.

Na dotek (2004)

Clive a Natalie boli fantasticki, Julia dost o nicom. Dost casto som sa pristihol, ze sa mi dari predpovedat co bude dalej..

Třetí zázrak (1999)

Pacil sa mi Ed Harris v ulohe pochybujuceho knaza aj Armin Mueller-Stahl v ulohe tvrdeho arcibiskupa. Nepacili sa mi fiktivne udalosti pripisovane Bystrici a jej okoliu vo filme, pricom tym nemyslim spochybnovany zazrak..

Mám rád Huckabees (2004)

Tak dobre som sa uz dlho nepobavil! Priam "kaufmanovska" zalezitost! Vyborne herecke vykony v dokonale uletenej existencnej komedii!

Tajemná řeka (2003)

Velmi zaujimavy a velmi kvalitne obsadeny film - okrem Penna a Robbinsa ma uplne "dostala" Laura Linney! Len dufam, ze sa jedneho dna dostanem k specialnej edicii na DVD aka vysla v Regione 1.

Nezvratný osud 2 (2003)

Takmer vsetko uz bolo spomenute v predchadzajucich komentaroch. Napriek paradnej uvodnej havarii chyba filmu originalita jednotky. Nestastnym krokom bol aj pokus o akesi vysvetlenie ci rozuzlenie udalosti z prveho filmu a zaver bol tiez riadne pritiahnuty za vlasy.

Nezvratný osud (2000)

V case ked som Final Destination videl prvy raz, bol som z neho uneseny predovsetkym vdaka jeho originalite. Na druhy raz ho uz clovek berie s rezervou, vsima si detaily, suvislosti.. Napriek tomu si ho kedykolvek si ho rad pozriem znova.

Temnota (2002)

Ked sa mi tento horror podarilo dostat do ruk, vyslovene som sa nan tesil. Moje nadsenie vsak velmi rychlo opadlo - Anna Paquin je dokonale nepresvedciva, v pribehu su diery ako hrom.. Z mojho pohladu to nezachranila ani vyborna atmosfera, kvalitna kamera ci strih. V pamati mi zrejme najdlhsie ostane scena v chodbe metra a niekolko scen napadne pripominajucich Shyamalanov Siesty zmysel.

Nenávist (2004)

Nevidel som original, videl som vsak japonsky aj americky Kruh - toto sa mi pozdavalo urcite menej, ale na pohodlnom sedadle v kinosale som sa nervozne "vrtel" rozhodne viac ako na Kruhu. Dal by som 3 a pol hviezdicky, tu polovicu za to, ze pri zazvoneni telefonu vo filme som sa instinktivne otocil za seba, aby som skaredo zazrel na majitela zapnuteho mobilu ;-)

Sedmé nebe (1996) (seriál)

Prijemny serial (na Spellinga az prilis!) s prijemnym obsadenim, hviezdicky u mna straca vdaka okatemu moralizovaniu a niekedy az prilis ciernobielemu pohladu na svet.