• Thriller

Ostrovní zprávy (2001)

Velmi zaujimavo sfilmovany pribeh navratu k vlastnym korenom a zaroven cesty k novemu zaciatku. Tak ako v Cokolade dotvarali atmosferu aj postavy skor teple farby, Pobrezne spravy su ladene viac "do studena". Jednoznacne stoji za to vidiet! Rhys Ifans tradicne svojmu menu tiez nerobi hanbu :-)

Konec světa (1999)

Za metro scenu v uvode a Gabriela Byrnea ako Satana pridavam jednu hviezdicku..

Stigmata (1999)

Byrneovho hrdinu pochybujuceho o svojej viere nemohlo stretnut nic lepsieho ako neveriaca dvadsiatka trpiaca stigmatami. Zapletka zaujimava, vizualna stranka filmu este zaujimavejsia, len tomu este nieco chyba.. Jednu hviezdicku pridavam za alternativny koniec, s ktorym si mozno film spustit na DVD. Male upozornenie - ziadna satanska tematika ako je v niektorych komentaroch uvedene..

Nebe (2002)

Velmi zaujimavy film - kombinacia talianciny a anglictiny neposobi vobec rusivo a "chemia" medzi Blanchett a Ribisim funguje uz od filmu The Gift..

Ztraceno v překladu (2003)

Nadherny film! Cloveku je na jednej strane tak trochu luto oboch hlavnych hrdinov, na druhej strane sa ale nevie ubranit usmevu. Ten vsak v mojom pripade prerastol vyslovene do hlasneho smiechu v scenach, kedy tlmocnicka krati "vylevy" rezisera reklamy na par slov a reziser tlaci Murraya napodobnovat v spote Franka Sinatru ci Rogera Moorea :-)

Návrat do Cold Mountain (2003)

V tomto filme "sadlo" takmer vsetko - obsadenie, pribeh, hudba.. Celkovy dojem je velmi pozitivny, niektore sceny mi vsak pripadali vyslovene zbytocne nakolko sa kvoli nim pribeh zamotaval. Zistenie, ze sa film v skutocnosti natacal v Rumunsku, vyvolalo u mna na tvari usmev :-)

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Nadherny a velmi kvalitne obsadeny film! Do kina som isiel s troskou skepsy a obavami, ale nikdy som to neolutoval a hned ako vyslo DVD, objednal som si ho.

Hra (1997)

Hru som videl uz niekolkokrat a neverim, ze ma niekedy omrzi. Osobne som vo filme nenasiel scenu, ktora by umoznila divakovi vydychnut ci relaxovat, ako napriklad "kniznicna scena" Morgana Freemana v Se7en. Fantasticka atmosfera ako sa na skutocne psycho patri :-)

Úkryt (2002)

Okrem toho, co tu uz bolo spomenute, ma zaujali aj udajne najdrahsie uvodne filmove titulky v historii ako aj zaujimave obsadenie niektorych vedlajsich uloh - znamy country boy Dwight Yoakam ako drsny Raoul a Nicole Kidman, ktoru by ste na platne marne hladali. Zmyslom jej postavy zrejme je byt nelichotivo pretriasana v dialogoch medzi Kristen a Jodie (Sarah: F*** him. Meg: Don't. Sarah: F*** her, too. Meg: I agree. But don't.) ci absolvovat kratky hlasovy vystup vramci telefonickeho rozhovoru :-)

Skvělí chlapi (2000)

Fantasticka atmosfera dotvorena vynikajucim vyberom hudby! Douglas aj Maguire su vo svojich ulohach nezabudnutelni a top scenou je urcite zalezitost (radsej sa vyhnem spoilingu) tykajuca sa psa menom Poe :-)