Robin Hood (1984) (seriál)

Nepřekonatelná legenda v oboru Robin Hood! Nelze zapomenout na jednotlivé postavy Robina, Tucka, Willa, lady Marion, stejně jako na Lesního boha, templáře, vyvolávání Satana, zbroje anglických vojáků. Vynikající atmosféra!

Král Artuš (2004)

Nu, alespon se snažili v této verzi artušovské legendy přiblížit více historii (Artuš žil kolem 5-6.století). O dvě hvezdičky navíc dávám za Sasy, konkrétně za jejich vůdce - Stellana Skarsgarda, to je pro mě absolutní král filmu Král Artuš (-:

Suwingu gâruzu (2004)

Swing girls jsou pokrevními příbuznými japonské komedie Waterboys. Místo o klucích je to o dívkách (and a boy) místo o akvabelování o jazzové skupince a celkový rámec je zhruba stejný. Zpočátku se jeví film jako průměr, ba troufnu si říct, že pro člověka který není "japan pozitivní" i nuda, ale časem se do lehkého filmu člověk zabere a film opět vrcholí pěkným finále, stejně jako ve Waterboys. Moje poznámka - nevím čím to je, ale jazz se mi nelíbí, ale na konci filmu jsem si podupávaldo rytmu a říkal si, jaká je to báječná hudba (-:

Obávaný bojovník (2006)

Pro mě jeden z nejpůsobivějších filmů v životě. Jet dal filmu celou svou ušlechtilou duši. NÁDHERA, DĚKUJI JETE !

Tygr a sníh (2005)

Naprosto nechápu názory hodnotících - Že už něco takového tady bylo? No vemte si třeba takový Matrix, který vesele vykrádá Ghost in the shell i Dark city. Nebo nekonečné pohádky o J. Bondovi? Vychází mi z toho, že když je film bezduchý, stavěný především na nenáročnosti a komerci, tak se dá strávit i po stopadesáté, ale když si někdo dá práci s filmem, který je plný lidskosti a citu, tak nedostane šanci, i když je kaz na ploše diamantu sebemenší.'

Království prstenu (2004) (TV film)

Jo, moc pěkné zpracování. Osobně mám ráději televizní zpracování než komerční, je to záruka, že děj nebude na úkor vizuální efektnosti. Jen taková rýpavá poznámka, proč má ta severská kráska na hlavě historicky nesmyslné copánky "cornrow" ? To bude asi ten důvod proč se uvádí jako spolutvůrce s Německém Jižní afrika (-: