Anastázie (2003) (seriál)

Maxilmální hodnocení za nádhernou hlavní herečku, kterou jsem viděl asi ve třech dílech (-:

Roming (2007)

No tak nevím, mě osobně stačí reální cigoši na ulici, které ovšem tak poetické jako byla snaha filmu neshledávám.

Uzumaki (2000)

Spirála je sama o sobě hypnotický tvar, takže jeho začlenění do filmu je také misty hypnotické. Líbila se mi hodně práce kamery, odvážných a technicky netypických obrazů.

Cesta bojovníka (2007)

Jakožto fandovi historických filmů a Vikingů zvlášť mi opravdu stačil trailer. Zvláštní, že v bohatém výčtu dotčených žánrů chybí fantasy protože už jen podle traileru je to nehorázná pohádka - naprosto nestylové zbraně, nesmyslné zbroje a nehistorické helmy a to ani nemluvě o těch obřích tažných koních, což je také zhovadilost (za prvné měli Vikingové poníky, za druhé vézt takovéhle stádo takovou dálku na drakkarech, by asi dost dobře nešlo). Bohužel se opět ukazuje, že dolar ohýbá realitu stejně jako řidič kamionu slečnu z E55.

Prázdniny pana Beana (2007)

Rozhodně se mi libil mnohem víc než Bean - filmová katastrofa, tento film je tak nějak více evropský, stravitelnější. Film má kolísavou dějovou a komickou linku. V průběhu sledování bych dal max. 3 hvězdy, ale příjemný happy end a celkově pozitivní vyznění filmu mě přimělo dát hvězdičky 4 (-:

Deiji (2006)

Tak kvůli tomuto skvostu bych asi měl přehodnotit své dosavadní pětihvězdičkové hodnocení filmů (-: Vůbec nechápu jak něco tak kouzelného, dramatického, romantického, jemného a zároveň drsného může někdo vymyslet a zrealizovat. Velmi silný zážitek. P.S. film na mě působil "exoticky". Proč? Protože je korejský, s korejskými herci ale odehrává se v Evropě (-: Vím že je to subjektivní, ale dlé mého točí Východní Asie nejlepší filmy na celém světě.

Zrozený k boji (2006)

Na tyto typy thajských filmů se dívám jen kvůli ukázkám muai-thai. Není jich tady (množství ani kvalita) jako v Ongbaku, ale i tak je toho pěkná porce. Zbytek moc komentovat nebudu...raději (-:

Noc úplňku (2006)

Tolik jsem se těšil, že na film na při jehož traileru slintám už půl roku, napíšu komentář jako první a Adrian mě předběhl (-: Pro mě je to okouzlující fantasy příběh s pohádkovou výpravou, tím správným asijským hrdinou a nádhernou korejkou s nejkrásnějšíma očima !

Královský slib (2001)

Díky této pohádce jsem měl krásné odpoledne. Za asi největší klad považuji absenci zbytečného dramatu. Děj plyne poměrně klidně, takže dobrý konec je sladkou a příjemnou třešničkou na dortu.