Bosonohý kluk (1993)

Poměrně překvapení z vod starších kung-fu filmů. Děj, sice nepříliš originální, ale nepůsobí jen jako výplň mezi bitkami, kterých zase není tak mnoho. Charismatická Maggie Cheung, "Li Mu Baiovský" Lung Ti a sympatický Aaron Kwok jsou silnou trojkou celého filmu. Jak napsala ladynka - hravá wuxia tragédie. Stála za zkouknutí!

Temná voda (2002)

SPOILER! Dávám plný počet...z mého pohledu je tohle jediný horor, který má smysl. Za naprosto geniální považují scénu ke konci filmu ve výtahu kdy je Yoshimi na smrt vyděšená a škrcená....a najednou nastane okamžik přijetí, smíření, objetí: "Jsem tvoje maminka." Nevídané a krásné!

Gugaui seo (2013) (seriál)

Dokonalé, geniální, krásné!!!

Kimssi pyoryugi (2009)

Film začal zajímavě, zajímavě i pokračoval, ale nějak extra mi nepřišel, ale tak jako u spousty jiných asijských filmů, to postupně pokračovalo, trpělivě dávalo nové informace, dojmy, emoce a celé to mělo trvale vzestupnou tendenci s originálním motivem až k moc hezkému finále. ("Odpadové trosečnictví" mě naprosto fascinovalo!) Po letech viděno podruhé. Dojem byl dvakrát tak lepší. Naprosto nádherný film. Každý detail má smysl. Krásné!

Zázrak vánoční noci (2007)

Jestliže někdo dokáže natočit film o hokeji (který je mi jinak úplně ukradený) tak, že se od monitoru ani nehnu, je to skutečně borec! Výborný filmík pro celou rodinu, každý si v něm může nalézt to co jej osloví a pohladí. Jen víc takových.

Faktor strachu (2001) (pořad)

Podivná soutěž, vynikající snad jen množstvím prvoplánovitých nechutností. Působí zvláštně, když si soutěžící navzájem přeji, aby ten druhý spadnul, nebo aby se mu něco nepovedlo. Asi tu americkou zábavu nechápu. Bohudíky.

Long de chuan ren (1991)

Velmi příjemná bláznivá komedie, pro fanoušky Stephena Chowa povinnost!

Šiko fundžatta (1992)

Příjemné. Dojemné, Motivující. Co víc do filmu chtít? (-:

2012 (2009)

Původně zajímavý námět vyústil ve film, který lze zaměnit s jakýmkoliv jiným "katastrofickým". Spoust trapných klišé - hlavní hajzl je běloch, druhý vedlejší hajzl taky běloch a navíc tlustý rusák, nejvýše postavení, vzdělaní a lidumilní jsou černoši, lidé kteří si koupili jízdenky na archy (na úkor chudých obyčejných dělníků) zasi ti zlí arabové... Ale lidem se to asi líbí, chodí na to, a v americe to budou točit dál...mají na to ještě dva roky (-: