Tôkyô zonbi (2005)

Svérázná japonská adaptace zombie stylu, kdo není japan-pozitivní, vypne to. Já mám rád japonce, zombíky, džiu-džicu. Nejvíc mě ale dostaly ty brutálně humorné gagy, navíc v situacích, kam by je NIKDO ze západu nedal (-: Na tenhle film vzpomínám vždy s velkým úsměvem na rtech. p.s. Mohli by udělat pokračování o té cestě do Ruska (-:

Xian yu fan sheng (1980)

Výborná easternová taškařice, přehlídka komediálních talentů v bláznivém asijském stylu (-:

Mise 1549: Boj o budoucnost (2005)

A mě se to líbilo (-: Vždyť kde jinde má člověk možnost vidět moderní vojenskou techniku (tanky, vrtulníky, samopaly) a samuraje (koně, meče, kopí) dohromady? Jistě, děj vcelku nic moc, ale jako akčnák na odreagování dobrý.

Šinobi (2005)

Tak tohle je pro mě japonský film, který mě zklamal dosud nejvíce ze všech. Z obrázků a ukázek jsem čekal zážitek rovnocenný grafickému stylizovanému zpracování, tedy takovou slušnou bombu, leč výsledek mi připadal neuvěřitelně prázdný a nudný (dějově) a dokonce i emoce, které se film snaži vzbudit, se vůbec nedostavily. Vůbec nechápu proč.

Vysoká škola smíchu (2004)

Absolutní hodnocení ! Two man show (spisovatel divadelních her a neuprosný cenzor) v jedné strohé místnosti v rámci sedmi dnů. Silné drama s dojemně lidsky uvěřitelnými komediálními momenty. Taktéž naprosto dokonale zvolená hudba, dokreslující dobu a umocnující zážitek. Nechápu proč tyhle filmy k nám nejdou do ofic. distribuce namísto těch komerčních sr.....

Samsara (2001)

Mám moc rád filmy s duchovní tematikou (např. výtečný Running on Karma), takže se mi líbí i tento. Pomalejší tempo vyprávění mi nevadí, naopak, mám čas si film vychutnat, sledovat magickou krajinu Ttibetu, tváře lidí, nechat se unášet... Není to film pro lidi, kteří kamkoliv spěchají, kteří se nudí když na plátně během deseti minut někoho nezmlátí nebo něco nevybouchne. Jen víc takových filmů a věřím že lidé začnou o životě více přemýšlet než jej konzumovat.

Denša otoko (2005)

Nádherný romanťáček, jemně citlivě natočený, věrně vystihující nesmělost dospívajícího chlapce dopodud žijícího ve svém světě. Teprve láska mu ukáže cestu ven a je pro něj životní příležitostí jak se skutečně změnit. Ale zajímalo by mě, jak by tento pár žil o takových 10 let později, kdy už dolehnou světské starosti, stereotyp...Ale to je jen taková úvaha (-:

Johanka z Arku (1999) (TV film)

Přesně tak, tohle je LaPucelle za kterou by se do boje šlo! "Konkurenční" film jen ukazuje, že snímek může být sebevětší prázdný humbuk, ale když se kolem udělá dostatečný rozruch s reklamou, tak je návštěnost zajištěna. Bohužel, takto mnohé kvalitní snímky zůstávají v pozadí.

Stvořeni pro lásku (2000)

...došly titulky...a když jsem se probral zpět do "života" řekl jsem jen .. kar-wai wong..Kar-Wai Wong...KAR-WAI WONG !!!

Chungking Express (1994)

Vpluje do Vás, tiše, nenásilně. Unáší Vás na jemně zvlněné hladině, kam chce on... p.s. tak tady vzal pan Jeunet předlohu Amelie vkrádající se do bytu (-: