Nevyřešený případ (1988)

Ke genialitě i pěti hvězdám jen kousek. Britský humor je suchý, v tomhle filmu ovšem dokonalý. Scény z hospod, Holmesovy přeřeky, zajištění stop na utopenci z jezera, Holmesova "fanynka" ve vlaku... Pokud k pobavení nepotřebujete nutně humor typu Prciček nebo Žhavých výstřelů (nic proti nim), určitě do tohohle jděte. Caine je v roli Holmese jako neschopného opilce úžasný, neméně pak Kingsley jako dr. Watson. Navíc (netuším jak se to tvůrcům povedlo) jsem si vizuálně tuhle dvojici představoval přesně takhle.

Hon na zlatého škorpiona (1991)

Celý film je pravděpodobný asi tak, jako je pravděpodobné, že pozřu talíř špenátu. Tzn. vůbec. Pobíhat po pralese s hromadou bouchaček, dělat tam palácové převraty v utajených věznicích, bojovat s vysušeným Skotem o zlatou sošku, být neprůstřelný...to prostě nejde, pokud nejste Rambo. Ale Rambo je nereálný patriotistický americký film s jistou symbolikou a už jsme si na to u něj zvykli. Tohle si ale hraje na realitu. A nebude to fungovat. Pokud se vám osazenstvo na filmovém večeru u vás doma ožere, můžete to přihodit jako veselou vsuvku a tvrdit, že to byla parodie na výše zmíněného svalouše. Někteří raději rychle zapomenou, jiní možná projednou rozkoušou, ale to bude celé co po tomhle honu zůstane.

Operace: Zlomený šíp (1996)

Každopádně dvě velmi příjemně zabité hodiny. Hrát jakkoli proti Travoltovi musí být hodně nevděčné, takže Slatera kritizovat nebudu, navíc mi to připadá, že se nejedná o úplně typický akční náklep. Vždycky to bylo buď o tom, že vystřílíme munici za jednu světovou válku, anebo všechny kolem zmlátíme, nejlépe nohama. Tohle je takový mix obojího, chvilku se mlátí, chvilku to bouchá, stále to ale vypadá dobře a baví to. Akorát je divné, že po tom všem, čemu musí čelit, na sobě Slater ani ve 3/4 filmu nemá jedinou oděrku... To budou ty americké armádní hadry...:-D

Scanners III (1991)

Oproti dvojce žádný výrazný posun, ale na rozdíl od jedničky jsme se opět rozhodně nenudil. Jo, a Alex tam jezdí na sympatické mašině...;-)

Scanners II (1991)

Jo, jo, jo. U mě jednoznačně lepší než jednička díky akci, které bylo podstatně více.

Scanners (1981)

Nebudu nikomu sahat na kult, který tento film obestoupil. Ale přece jen je to u mě na horor trošku nuda. Možná kdyby mě všichni nemasírovali hororem a říkali tomu sci-fi tak bych tu užvaněnost a rozvleklost nějak vstřebal, ale od hororu jsem čekal, že tam ta červená bude stříkat trochu víc. Takhle to máme jednu hlavu a finální souboj. A záporáka v podání úžasného Michaela Ironsidea. No a závěrečné překvapení ve smyslu "Jsme bráškové..." mě taky do kolen neposlalo. Na druhou stranu by nebylo pěkné tvrdit, že tenhle film v kinematografii nic neznamená. Právě naopak. Takže nechávám odrazit své rozporuplné pocity a dávám zlatý střed.

Orka zabiják (1977)

Jen průměr, možná i proto, že to mám už trochu okoukané. Ale je pravda, že se to místy poněkud vleče a kosatka vybíjí lidi s nebývalou inteligencí a systematičností. Někteří masoví vrazi by jí mohli závidět jak to má krásně zmáknuté a přesně ví, co dělat. Takže za mě neurazí, nenadchne. Ale Morricone je geniální, to se musí nechat.

Marťani, jděte domů (1990)

Poprvé se to ještě dalo zkousnout, později jsem si ale všiml té trapnosti, která tam na vás vyskakuje stejně často jako Marťani. Tohle fakt ne. Oni jsou ti mimozemšťani tak vtipní, až jsou vlezlí... A tak vlezlí, až jsou trapní. Nebo v jiném pořadí, ale se stejnými slovy. A těch pár hlášek to nezachrání... Snad jen: "Paní doktorko, jestli se mi tohle jen zdá, tak potřebuju víc prášků!" To používám dost často taky ;-)

Pěna zabiják (1985)

Tak tohle se podle mě na abecedním pořadníku kutálelo i od céčka ještě hodně daleko. Pokud to bylo myšleno jako horor, tak byl hodně špatný. Pokud jako vtip, tak taky. Pokud to měla být parodie, tak jsem se smíchy neporval. Takže co teda s tím? Podle mě snad jediná slušně odvedená věc byl obal. A ten vlastně prodává, ne?