Highlander: Zúčtování (2000)

Ta hvězdička je za Paynea a za bojovou scénu Yen vs Paul, kde je vidět, kdo má ve skutečnosti navrh (a mám taky dojem, že si jí Yen dělal sám, což vysvětluje, proč je o tolik lepší než ostatní). Zbytek je strašlivej.

Supernova (2000)

Celý film sem čekal kdy se něco stane a nestalo se nic. Krom zajímavého začátku (vstup do hyperprostoru) žádná scéna nestála za nic. Blbost.

Nepolíbená (1999)

Hovadina. Tohle se může líbit snad jedině holkám okolo 12 let a ani David Arquitte to svejma fórama nezachrání.

Tajemství a smysl života (2023) odpad!

Dvě a půl hodiny bezobsažných frází a nikam nevedoucího plácání, které se většinu času vzájemně popírá. Podivné míchání banalit, vyprázdněných blábolů a bizarních rad, pod jejichž slupkou se v lepším případě neskrývá nic zajímavého a v tom horším návody, jak léčit nádorová onemocnění s pomocí pozitivního přístupu. Po obsahové stránce mízérie. Po formální to není o nic lepší, protože film vypadá skutečně nehezky a nedá se tu mluvit ani o postavách, jejichž motivace a charaktery se mění na základě toho, o čem se zrovna hnusnému digitálnímu čmelákovi chce povídat. Marnost pro lidi, kteří z nějakého důvodu potřebují, aby jim někdo řekl, že by se měli ke svému okolí chovat hezky.

Cool Girl! (2023) odpad!

Sbírka filmových klišé zabalená do průměrného vizuálu s trojicí influencerek, které bolestivě zjišťují, že dělat voloviny na tiktoku z člověka herce neudělá. Product placementem přeplácané balancování na hraně mezi nudou a trapností může zaujmout snad jen diváky, kteří mají rádi alespoň jednu z představitelek ústředního tria. Ostatním tahle ochotnická show nemá co nabídnout.

Přes prsty (2019) odpad!

Odporný film. Ten rozhovor s Langmajerem v DVTV mi najednou dává mnohem větší smysl.

Konec zločinu v Americe (2020) odpad!

Skupina zločinců se pokouší ukrást miliardu dolarů před tím, než v USA zavedou systém, který s pomocí speciálního signálu zabrání lidem porušovat zákon. Jenže ti zločinci jsou banda nezajímavých kašparů, režisér Olivier Megaton šetří s akcí, vtipem i napětím a všechno sází na nudné hrdiny a rádoby cool stylizaci a celé to má dvě a půl hodiny. Nekoukejte na to. Kdyby byl svět spravedlivý, vznikl by tenhle film v Rumunsku, hrál by v něm Michael Dudikoff a nejspíš by ho nikdo neviděl.

Doom: Annihilation (2019) odpad!

Po všech stránkách zrůdná podívaná s mizernými herci, ošklivými triky a srandovními maskami. A taky zoufale levnou lacinou akcí a výpravou. Není tu nic, co by šlo pochválit. Tenhle film vznikl jen proto, že jeho tvůrci doufali, že po něm někdo sáhne kvůli slavné předloze. Nedělejte to.

Vadí nevadí (2018) odpad!

Nic tak debilního jsem snad nikdy v životě neviděl.

Strašidla (2016) odpad!

Chtěl jsem dát jednu hvězdičku s tím, že to není tak hrozné jako Kameňáky a Babovřesky, ale pak mi došlo, že to je stejný, jako kdybych někoho chválil za to, že mě nestřelil do ksichtu brokovnicí a místo toho mě přejel autem.