12 opic (1995)

S každým dalším opakováním film ztrácí svá překvapivá rozuzlení, ale o to víc si můžu vychutnávat jemné narážky a odkazy a pokud můžu doporučit, originální znění je v tomto případě skoro nutnost, bez toho je film poloviční. V každém případě ovšem nejslizčí role Davida Morseho, ve které jsem ho zatím viděl.

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Přes, jak už to tak bývá, klesající úroveň seriálu je to stále veledílo, ke kterému si našla po počátečním bytostním odporu cestu i moje mamka a to je opravdu u sitcomu tohoto typu a s tímto tématem, ta největší poklona :-)

Bowling for Columbine (2002)

"Kdyby vyšší počet zbraní zaručoval větší bezpečnost, byly by spojené státy nejbezpečnější zemí na světě."

Andělé pomsty (2002) odpad!

Naivní bezduchá povídačka s duchaprázdnými dialogy, ke které mě přitáhlo nadějné herecké obsazení. Ani to ovšem v mých očích nestačilo na jednu jedinou hvězdu.

12 podmínek k dědictví (2006)

Zastihl mě v nedbalkách ve správné době a na správném místě. Humorný, rozněžnělý, citlivý a komerčně unifikovaný k tomu, ale v ten den mi to zkrátka nevadilo, naopak.

Okovy moci (1994)

Kde jsou ty doby, kdy jsem Dudikoffa uctíval, coby amerického ninju, jako jednoho z nejlepších představitelů akčních béček.

Můj život ve vzduchu (2005)

Evropské romatnické komedie jsou vždy o něco blíže a tím pádem i o něco hřejivější a navíc tato je okořeněna rozličnými zlomyslnostmi osudu.

Já jsem ty a ty jsi já (2006)

Tisíkrát viděná zápletka, tisíckrát viděné řešení a tisíckrát viděný příběh, přesto všechno je to nenáročná odpočinková záležitost.

Puč (2006) (TV film)

Hrát šachy na mapě světa, je jistě lákavé, ale vždycky se musí počítat, že každá figurka má nějaký svůj cíl a riziko tak stoupá. Film bez zbytečných akčních scén poodkrývá zákulisí politiky afrického kontinentu, který je středem zájmu mocných z celého světa, má přívlastek "podle skutečné události" a i když nemohu nijak posoudit, zda-li je to pravda, působil na mě věrohodným dojmem a právě za tuto vypovídající hodnotu si u mě vysloužil ony čtyři hvězdy.

Proč bychom se netopili (2009) (seriál)

Tenoučkou knížku Zdeňka Šmída jsem zhltl během jedné cesty vlakem a musím uznat, že seriál se jí celkem věrně drží. I z ní byla cítit vykonstruovaná a naivní atmosféra znázorňující spíše soubor vodáckých snů a zážitků, které spodobněné ve filmu působí spíše kostrbatě. Ze svého pohledu ale přehrávání herců kvituji, protože přesně tak to bylo i v knižní předloze a seriál pak doporučuji všem, kteří chtějí na chvíli vypnout a byli aspoň jednou na vodě. Naopak kontrolorům proveditelnosti, pravděpodobnosti a reálnosti filmových situací seriál důrazně nedoporučuji.