Hotel New Hampshire (1984)

Měl jsem to štěstí vidět nejdříve film, který mě teprve zavedl ke knížce. Být to naopak, asi u toho trpím, jak pes, protože to subjektivně nejdůležitější tam buď není, nebo je to značně zdeformované. Pokud jste tedy četli knížku, neztrácejte u tohoto filmu čas, ale pokud se vám dostal do ruky ještě před knihou, pak směle do toho. Rozhodně se nebudete nudit a chvilkami ani chápat. Za pozornost zde stojí výkon Jodie Foster, který je pro mě výjimečný nezvykle velkým množstvím pozitivních emocí. Na ty rozhodně nejsem v jejích rolích zvyklý.

Malý zloděj, velký zloděj (1998)

Ze začátku to bylo trochu na můj vkus latinskoamericky ukřičené, ale postupem času film nabíral hloubku a jako komedii bych ho označil jedině s přívlastkem hořká a jak je známo: Hořka je dobrá a tady to platí dvojnásob. Čtvrtou hvězdu si pak u mě pro film vydobil scénář.

Dalziel a Pascoe (1996) (seriál)

Vysoká kvalita většiny příběhů a stále nabručený Dalziel doplněný charismatickým Pascoem jsou atributy, které tento detektivní seriál řadí mezi ty, ke kterým se vždy rád vracím.

10 způsobů lásky (2008) (TV film)

Některé momenty z deseti provázaných povídek rozhodně stojí za vidění, ovšem jako celek to asi nepůsobí tak originálně, jak bylo zamýšleno.

Vega (1987) (pořad)

Převažně studiové hrané pořady, které mi nikdy k srci nepřirostly a nebýt populárně naučných exkurzí asi bych lítal někde venku s balonem.

Magion (1984) (pořad)

Za dob Magionu byl pro mě čtvrtek populárnější než pátek.

Gattaca (1997)

"Dokázal jsem to, protože si nešetřím sílu na cestu zpět."

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Poslední kloudné detektivky u nás vznikly už hodně dávno a Ďáblova lest byla jen dalším potvrzení tohoto pravidla. V každém případě to ale byl na české poměry detektivní nadprůměr.