Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Som jeden z mála, ktorému sa viac páčil remake ako klasika. Oveľa efektnejšie, akčnejšie a uveriteľnejšie ako pôvodná verzia, naviac tento remake na rozdiel od viacerých ostatných len nekopíruje, ale aj prináša niečo nové, aktuálne.

That's What I Am (2011)

Príjemné, milé, poučné a najmä pre všetky vekové kategórie.

The Auteur (2008)

Priemerná komédia so zopár dobrými momentami a nápadmi - nič viac, nič menej.

The Divide (2011)

Konečne výborne zvládnuté spracovanie apokalyptickej situácie, najmä čo sa príbehu týka. Ten je síce situovaný viac-menej len v suteréne, no rozohranie psychického rozpoloženia niečo viac ako poltucta dospelákov je ukážkové. Postavy sú správne vyhrotené, herci presvedčivý, a celé to na diváka pôsobí sugestívnym dojmom. Ten ešte vylepší vygradovaný záver, za ktorý by sa nemuselo hanbiť veľa hollywoodskych trhákov. Nebyť v niektorých momentoch pokrivkávajúcej logiky, šiel by som ešte vyššie.

The Hire: Hostage (2002)

Aj keď John Woo nie je zo všetkých režisérov The Hire môj najobľubenejší, medzi týmito kraťasmi to u mňa vyhral.

The Prodigy: Their Law - The Singles 1990-2005 (2005)

Skvelé DVD nielen pre fanúšikov The Prodigy, ale aj pre fanúšikov tanečnej a elektronickej hudby. Ich klipy sú jedinečné a nadčasové. A ako píše ClimbVibe, tiež sa prikláňam k názoru, že radšej by som videl celý koncert z Červeného námestia, pretože ukážka odtiaľ na skladbu Their Law je jednoducho pecka.

The Tunnel (2011)

S týmto typom hororov (či už spracovaním, rozpočtom alebo námetom) nemám zatiaľ absolútne žiaden problém, pokiaľ dokážu navodiť tú správnu hororovú atmosféru. Tunelu sa to podarilo na výbornú a myslím, že každý začínajúci hororový režisér si želá vstúpiť na scénu takto presvedčivo ako Carlo Ledesma. Veľmi presvedčivé, výborné prostredie, minimum hlúpych scén. Áno bol Blair Witch, REC, Paranormal Activity, ... ale máme už aj The Tunnel s iným novým autentickým prostredím, a netreba nám za každú cenu porovnávať.

The Ward (2010)

Carpenter sa po desiatich rokoch vratil s hororom, ktorý mu na sláve nie veľmi pridá. Potešilo zasadenie príbehu do šesťdesiatich rokov, aj keď nebolo veľmi presvedčivé. Čo ma ale nepresvedčilo ešte viac bol ten koniec. Totiž nemám rád, keď ma niekto oblafne - a keď už, tak aspoň férovo, ale tu je záver necitlivo prilepený a divák (dúfam že som to nebol len ja) má pocit, že to nemá LOGIKU! A viac sa už v tom špárať nebudem. Kto videl pochopí, kto nie nech pozorne sleduje každú minútu v blázinci!

Thor (2011)

Thor je typický komiks na slušnej úrovni. Ale keďže nám marvelovských adaptácií pribúda, treba zapracovať aj niečo viac. Tu sa vsadilo na zábavnosť - ale akcie je pomenej, vykreslenie postáv takmer žiadne a prekvapenia alebo nečakaného zvratu sa taktiež nedočkáme. Tempo a stopáž sú v poriadku, taktiež aj herecké obsadenie. Priestor na pokračovanie je obrovský, tak už teraz som zvedavý na dvojku, dúfam že nebude zaostávať.

Ti druzí (2001)

Mrazivá atmosféra, pochmúrnosť a Nicole Kidman - to mi asi najviac utkvelo v pamäti. Viac ako prekvapivý záver, ktorý vyvoláva otázky, či všetky diely skladačky zapadli do seba. Veľmi neriešim, Amenábar opantal inak a určite sa na jeho tvorbu odteraz už pozriem dôkladnejšie.