Óda na radost (2005)

Souhlasím s NALBERTikem, všechny tři příběhy byly zajímavé, ale ten prostřední hiphopový byl nejlepší a po zásluze byl herec Piotr Głowacki oceněn za ztvárnění hlavní role na FF v Koszalinie.

Syn pláže (2000) (seriál)

Tak tohle je vychytane. Timothy Stack jako Nač Džonsn rules a taky Roland Kickinger jako nabušený rakouský stupido plavčík je bez chyby. Pokud se to dá někde sehnat tak dejte vědět kde, předem dík :)

Grbavica (2006)

Dobrý film, jenže já jsem ho měl možnost shlédnout zrovna když jsem byl v nevhodném pro takový snímek psychickém a možná i fyzickém a nevím ještě jakém rozpoložení. Nejzajímavější pro mě byly scény v nichž se vyskytovala Sára (Luna Mijović) ať už se svým přítelem nebo se svou matkou Esmou (Mirjana Karanović). Jen mi pořád v hlavě leží dvě nezodpovězené otázky. Byl Sářin učitel fakt Giňa a Kde safra vlastně jeli na ten výlet?

Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006)

Od tohodle snímku jsem čekal další Koterskiego genialitu - velmi černou komedii typu Dzień Świra. Bohužel přišlo velké zklamání. Koterski tentokrát natočil drama, které i když má zajimavý námět (chlastání do němoty, výčitky svědomí, vzpomínky..) mě přijde nezajímavé. Dzień Świra je prostě bohužel jen jeden.

Superman se vrací (2006)

První polovinu filmu sledujeme jak holohlavý Lex Luthor (mě teda spíš připomíná trochu zašlého Jeana Luca Picarda) pořád něco kutí s křišťály a evidentně se baví tím, že způsobuje celkem velké výpadky elektřiny. Nic proti tomu. Asi půl hodiny před koncem dochází konečně k setkání Supermana s Luthorem a já doufal, že aspoň ten střet bude zajímavý když už nic jiného. Bohužel nestalo se. Ke konci pak Superman vyhodí obrovské křišťálové hovno stvořené Luthorem do vesmíru a málem zahyne, ale nebudu vás tady strašit, vylíže se z toho, vždyť je to Superman. Z těch 260 milionů mohlo taky jít něco na scénář, možná by potom nevznikla tahle "o ničem" slátanina. Doufám, že se Superman vrátil naposledy.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Perfektní sequel.... já jen doufám, že se s Randallem, Dantem, Jayem a Silent Bobem ještě mockrát setkáme. Z nových postav měl nejvíc prostoru a zaujal Elias (Trevor Fehrman). Jsem hlavně rád, že Kevin Smith má podobný názor na trilogii Pána Prstenů jako já. Věděli jste že: Clerks 2 byl uveden v roce 2006 na festivalu v Cannes mimo soutěž a diváci jej ocenili osmiminutovým potleskem vestoje. Kritik Joel Siegel z "Good Morning America" odešel z kina po 40 minutách s tím že takto učinil poprvé po 30 letech, scéna která ho k tomu donutila byl rozhovor Randalla s Eliasem o možnosti objednání erotické tanečnice s oslem jako rozlučkový dárek pro Danteho....za sebe dodám, že je to vůl, poněvač přišel o to nejlepší :)

Pornografie (2003)

Skvělý Krzysztof Majchrzak v roli Fryderyka a zajímavá ústřední melodie. To mi asi zůstane v paměti po shlédnutí Pornografii. Fryderyk spolu s Witoldem (Adam Ferency) se baví tím, že bůhví proč (asi se nudí, vždyť je válka...) zkouší zlehka manipulovat lidmi. Ústředními postavami v jejich hře je mladík Karol (Kazimierz Mazur), jeho vrstevnice Hania (Sandra Samos) a její přítel Wacław (Grzegorz Damięcki). Mé první setkání s režisérem Janem Jakubem Kolskim a zfilmovanou povídkou Witolda Gombrowicza dopadlo průměrně.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Mě se film líbil a ani se mi nezdál nějak příliš dlouhý a zbytečně natahovaný. I když Robert Langdon není Indiana Jones a Tom Hanks se celý film tvářil při všech situacích, které zažil v průběhu hledání svatého grálu pořád tak nějak stejně. 3,5*

Drsné jaro (2001)

Na Aoi Haru jsem se hodně těšil, přece jenom námět byl velmi zajímavý a slibný. Celkově po shlédnutí nejsem nějak zklamaný, ale taky ne nejsem nadšený. Nedivím se, že Japonci jsou cvoci, když točí a dávají do distribuce takové filmy. Poetiku jsem tam teda hledal marně, násilí bylo hodně ale nepřesvědčivé. Hudba OK.

Ještě blbější (1997)

Tak nízké hodnocení nechápu. Viděl jsem Trial and Error třikrát a vždycky jsem se bavil. Tady se český překlad názvu hrubě nepovedl, protože jsem si poprvé film půjčoval v domění, že to bude pokračování podle mě povedené oddechovky Dumb & Dumber. Nejlepší jsou záběry ze soudní síně a vedlejší role obžalovaného Benjamina Gibbse (Rip Torn) a soudce Paula Z. Graffa (Austin Pendleton). Taky to byl první film, ve kterém jsem si všiml Charlize Theron.