Halloween (2007)

40%. Nejsem fanouškem remaků a Halloween můj postoj nezměnil.

Návrat do budoucnosti (1985)

95%. Robert Zemeckis nasadil s Back to the Future laťku diváckých nároků na sci-fi komedie velmi vysoko a zatím se za uplynulých 30 let nikomu nepodařilo jí ani přiblížit, natož ji překonat, ač je Hollywood technologicky už úplně někde jinde. Síla nejlepší sci-fi komedie všech dob je totiž primárně ve scénáři, a to i ve třetím tisíciletí nadále dokazuje, že můžete, ale také nemusíte mít k dispozici ty nejlepší technologické vymoženosti doby, abyste vybudovali naprosto úchvatnou sci-fi podívanou. Po celé řadě velmi kvalitních sci-fi opusů posledních let se obávám, že na tento klenot už nikdo dosáhnout ani nemůže, protože se už dávno stal naprosto nesmrtelným.

Forrest Gump (1994)

80%. Nemůžu si pomoct, ale Forrest Gump je v mých očích nejvíc overrated film ze zdejšího ČSFD žebříčku, a přesto, že je narativně, režijně i audiovizuálně zvládnutý téměř perfektně, je to prostě pořád "jen" obyčejná komedie, která sice možná potěší, ale na druhou stranu nemá příliš co jiného nabídnout. A to je v kontextu jiných špičkových filmů s hlubokou myšlenkou prostě málo na plné hodnocení.