Největší bomba na světě (2011) (TV film)

Sovietskej bombe sa venuje málo priestoru. Väčšia časť dokumentu je venovaná atolu Bikini, testom na ňom a spôsobeným následkom. Názov je teda zavádzajúci, ale to nič nemení na fakte, že ide o zaujímavý a hodnotný dokument. Vyhýba sa pátosu a obsahuje veľa informácií o priebehu vzniku vodíkovej bomby a následných testoch. 80 %

Kandidát (2013)

Veľké prekvapenie zo slovenskej scény. Už som si začínal myslieť, že sa tu točia iba pseudoumelecke "filmy". Kandidát je dynamický film s moderným vzhľadom, kvalitným scenárom a bavil ma celých 106 minút. Nerozumiem ako ho mohol Môj pes Killer poraziť v cemách Slnko v Sieti (najlepší film, najlepšia réžia), u mňa je to jednoznačne najlepší slovenský film za posledné roky. 80 %

NON-STOP (2014)

Dobrý akčný thriller, kde napätie vydrži až do začiatku finále. Páčilo sa mi, že divák nevie kto je skutočný únosca a to posilňuje atmosféru. Záver je plný klišé, ale nie je zbytočne natiahnutý. 75 %

Dogville (2003)

Veľmi podarený filmový experiment. Väčšinou ma takéto artové pokusy nebavia, ale tu mi to nevadilo a chýbajúce kulisy vďaka dobrému scenáru a výborným hercom (prekvapila hlavne Nicole Kidman) vôbec nechýbali. Mal som štastie na director's cut, čiže 3 hodinovú verziu filmu a to bolo veľa, takže miestami som sa celkom nudil. Každopádne ide o zaujímavý počin, ktorý sa oplatí pozrieť v kratšej verzii. 80 %

Garáž (2014) (pořad)

Po 6. dieli: veľmi dobrý československý počin. Jakub a Rasťo sú vtipní a zároveň vedia dobre podať emócie. Ako drobnú chybu vidím zrecyklovaný diel o 24 hodinovke s Peugeotom, ale sám o sebe bol tiež veľmi dobrý. Je vidieť nižší rozpočet, ale aj tak to má dobrú úroveň a stále netrpezlivo čakám na ďalší diel. Voči priamej konkurencii v podobe Speed TV vyhráva Garáž na celej čiare. 80%

Jídlo, s.r.o. (2014) (pořad)

Po 1. sérii: veľmi dobre zvládnuté pokračovanie Pekla na talíři oslobodené od nutnosti kritizovať. Je to viac dokumentárne a tým pádom to ku koncu nestrácalo šťavu tak ako Peklo. 80%

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Veľmi dobrý seriál, aj keď ide tak trochu o kópiu Priateľov. Prvé 3 série sú jednoznačne za 5*, prvá možno aj za viac, ale potom je viditeľný postupný pokles v kvalite. Pribudli diely, ktoré iba vypĺňali sériu bez posunu v deji a navyše často chýbal aj vtip. Preto som HIMYM prestal sledovať niekedy začiatkom 7mej séríe. Následne som si pozrel iba posledný diel 7mej série a napokon posledný diel 8mej série. Zmeny neboli veľké, takže usudzujem, že to opäť bolo vyplnené "vatou". Tak či tak, záverečný dvojdiel sa vydaril, bol príjemne spomienkový a zároveň vtipný. 80 % PS: nazábavnejší diel - The Pineapple Incident (1x10)

Mastičkář (1981)

Príjemný film, ktorý ma napriek svojmu veku dokázal zaujať aj v dnešnej dobe. Dlhšia stopáž nevadí, dej plynie rýchlo a je pútavý, dokonca aj slovenský dabing sa podaril a môžem ho odporučiť. Celkovo je to pozitívne prekvapenie, plné hodnotenie nedávam hlavne kvôli záveru. 80 %

Zakázaná planeta (1956)

Veľmi dobré sci-fi odľahčené štipkou humoru, ale zároveň s pôsobivým finále. Atmosféra je zo začiatku uvoľnená, ale postupne sa ju podarí vygradovať. Hudba v štýle jednoduchej elektroniky a kreslené efekty tomu dodávajú zvláštne čaro, ktoré som ešte pri žiadnom zo starších filmov nezažil. Určite stojí za pozretie, miestami to pripomína Star Trek, Vesmírnu odyseu, ale aj Votrelca. 80 %

Luther (2010) (seriál)

Všeobecne: super seriál s temnou atmosférou. Trochu to pripomína The Killing, ale Luther je výraznejšou postavou. Je to drsné krimi bez humoru a v podstate celkom realistické. Stále mi je ľuto bezbranných britských policajtov, keďže nemôžu nosiť zbrane. To zároveň celkom mení atmosféru v konfrontačných scénach. Netreba zabudnúť na pútavú vizuálnu stránku, zábery su často snímané s minimálnou hĺbkou ostrosti, doteraz som to ešte v takejto miere nikde nevidel. 1.séria: Slabší rozbeh v prvých dvoch dieloch, ale potom kvalita významne stúpla. Vrchol bol podľa mňa v 4tej časti. 90 % 2.séria: Trochu slabšie, ale s výbornou atmosférou bezmocnosti. 80 % 3.séria: Opäť vzostup už tak vysokej kvality. 90 %, 4.séria: veľmi dobrý návrat k seriálu, škoda, že ide iba o dva diely. 80 % Spolu 90 %