Vlčí hory (2013)

Veľmi pekný dokument so zaujímavou vizuálnou stránkou. Farby sa mi zdali trochu presaturované, ale vyzeralo to nádherne. Zdalo sa mi však akoby bol obraz dodatočne orezaný z pomeru 4:3 na 16:9, čo v niektorých záberoch narušilo kompozíciu. Dokument obsahuje zaujímavé a z časti jedinečné zábery, má výbornú atmosféru ktorej dosť pomáha vhodne zvolená hudba. Chýba však hlbšia informačná hodnota, v takomto stave je to v podstate iba zostrih z 500 denného výletu. Pokojne to mohlo byť dlhšie. Každopádne aspoň vizuálom a atmosférou sa to celkom dobre približuje eltinej dokumentárnej produkcii BBC. 80 %

V síti CIA (2007) (seriál)

1. diel - 4/5, 2. diel - 2/5, 3. diel 5/5 Zaujímavý seriál, kde je špionáž spracovaná celkom prehľadne. Prvý diel je štandardný - zoznamovací. Slabinou je druhý diel, ktorý som doslova pretrpel. Vyrovná sa to však posledným dielom, škoda, že také neboli všetky. Hlavne v druhom dieli bolo viditeľné, že tvorcovia mali obmedzený rozpočet a že chceli ukázať čo najviac, čo bolo nakoniec na škodu.. 80 %

Plán útěku (2013)

Príjemná oddychovka, ktorá miestami pôsobí inteligentne a veľmi dobre sa pozerá. Má minimum hluchých miest a celkom dobrý spád aj atmosféru. Neberie sa príliš vážne a to je len výhoda. Nesedel mi akurát 50 cent v úlohe intelektuála. Pre mňa zatiaľ najlepší Stalloneho film. 80 %

Revival (2013)

Po dlhej dobe príjemná česká komédia a veľké prekvapenie. Čakal som trápny humor a trápnych hercov a dostal som pohodový a trochu drsnejší humor a Geišberga v roli, ktorá mu evidentne naplno sadla. Celý čas ma to bavilo, vadil mi akurát Richard Genzer, ale ten mi vadí všade. Product placement mi (s výnimkou SaSaZu) nepripadal taký výrazný ako ho tu niektorí opisujú a povedal by som, že vo väčšine súčasných českých filmov je ho omnoho viac. Hořící keř bol v roku 2013 pre mňa najlepším českým filmom, Revival je však zaslúžene na druhom mieste. 80 %

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Svojim spôsobom milá dráma s realistickým prístupom (napríklad hlavná hrdinka ma makeup asi iba v jednej scéne) a aj reálnymi problémami. Príbeh pekne plynie a ak sa vám páčil Perks of being a wallflower, tak The Spectacular Now určite nesklame. 80 %

Kapitán Phillips (2013)

Prekvapivo dobrý film, bál som sa hollywoodskeho spracovania, ale obavy sa nenaplnili. Aj tak som však výraznejšie vnímal dánsky Kapringen, kde bol prístup k záchrane posádky diametrálne odlišný a menej predvídateľný. Captain Philips má dobré tempo, napätie trochu kolíše, ale záver je dobre vygradovaný (aj keď nie až tak ako v United 93). 75 %

Mafiánovi (2013)

Príjemná oddychovka s nádychom komédie. Prvú polovicu ťahajú deti, druhú už otec v podani Roberta De Nira. Humor je inteligentný, akcia prehľadná a dej plynie celkom svižne. Humoru som čakal viac, ale vďaka dobrému spádu som sa nenudil. 75 %

Zmizení (2013)

Výborná kriminálka s výbornou atmosférou. V polovici trochu stráca tempo, ale to potom doženie. Hugh Jackman prekvapil solídnym výkonom, Jake Gyllenhaal zopakoval to, čo už predviedol v Zodiac. Všetko spolu funguje a aj napriek dĺžke som sa nenudil. Zodiac som videl síce dávnejšie, ale mám pocit, že Prisoners je o trochu slabší film. 85%

Perníkový táta (2008) (seriál)

Originálny seriál s výborným obsadením a kvalitným scenárom. Pozerá sa to úplne samé a navyše obsahuje zaujímavý mix drámy a humoru, ktorý mi presne sedí. Posledné dve série ma však až tak nechytili, nevedel som sa stotožniť s Walterovým konaním a celkovo mi aj správanie ostatných postáv pripadalo tak trochu ako naťahovanie deja. To však nič nemení na tom, že ide o kvalitný seriál, ktorý sa oplatí pozrieť. 1. séria - 80 % 2. séria - 90 % 3. séria - 90 % 4. séria - 80 % 5. séria - 80 %

Rivalové (2013)

Trochu sklamanie, vďaka tunajšiemu hodnoteniu som mal veľké očakávania, ktoré sa nenaplnili. Hlavnou chybou bola rýchla následnosť udalostí, film pôsobil dojmom, že pôvodne mal minimálne dvojnásobnú dĺžku a následne bol zostrihaný, čo je škoda. Zvyšok je ok, preteky sú natočené celkom prehľadne a so zameraním na potešenie petrolheadov (pomerne realistické dianie na trati a s výborným zvukovým doprovodom), ale čakal som ich viac. Aj vďaka spomínanej rýchlosti deja ma film nedokázal pohltiť, tak ako by sa patrilo na film s plným hodnotením. Negatívnym prekvapením bola nízka kvalita titulkov, veľa prekladov bolo zbytočne voľných, dostalo ma viacnásobné preloženie "Wing" ako blatník, a samovoľné zmeny významov viet, napr. snahu dostať sa na 3. miesto preložili ako snahu dostať sa na 1. miesto. Prečo? Toto však nemá vplyv na výsledné hodnotenie, len som si musel rýpnuť do miestneho distribútora keď toto pustil do kín. Určite stojí za pozretie, ale čakal som viac. 85 % PS: do deja skutočných udalostí tej doby ma omnoho viac vtiahol dokument Grand Prix: The killer years