Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Kouzelnický první díl. Rozhodně pro ty menší diváky. Je to ještě moc roztomilé, naivní a s nevýraznýma postavama. Konečně jsem si přečetl i knížku a tak z 2/3 je to velké ošizení. Naopak ta jedna třetina ke konci filmu (ne úplný závěr) se zbytečně nevleče a vynechaly se celkem rozumně něteré věci. Ne nadarmo mi to celé připomínalo Sám doma :) Chris Columbus je prostě takový režisér na slabší filmy pro děti.

Gladiátor (2000)

Při prvním shlédnutí na mě padlo zklamání, že jsem se nedočkal obrovské bitvy a dobytí Říma, ale to by bylo asi už trochu moc. Akce fantastická. Hudba (Hns Zimmer) nezapomenutelná. Herci špičkový. Několik scén přivedl Ridley Scott k dokonalosti. Pár chybiček se tam sice najde a scény s Commodem jsou i přes velké herectví Joaquina Phoenixe trochu nudné, ale stejně je to fantasticky natočený historický film, který dokázal zaujmout nejen brutálníma bojovýma scénam.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Kdybych nebyl fanda, dávám rovnou 3. První polovina filmu byla až na scénu s lednicí fantastická. Ve druhé jsem si ale až moc často vzpomněl na druhý díl serie (hlavně scéna pádu z letadla na gumovém člunu). Indy se mi líbí tím, že to není žádný dokonalý frajírek, má svoje chyby a nebo smůlu, ale všemu se většinou dá uvěřit s tím, že má prostě nehorázný štěstí. Tady ale bylo těch absurdit více jak v Chrámu zkázy. Další mínus filmu jsou, zase hlavně ve druhé polovině, digitální triky. Scéna v pralese... nuda,nuda,nuda. A proč? Protože se tomu už prostě nedá věřit jako u starších dílů. Lepší než Chrám zkázy, ale jinak daleko za Archou a křížovou výpravou.

Sklapni a zastřel mě (2005)

Pár dobrých vtípků, které by vystačily tak na jeden 20ti minutový díl seriálu. Jediný film na kontě režiséra a doufejme, že u toho i zůstane, nebo ať si točí něco normálnějšího, ujetý komedie mu moc nejdou.

Tenkrát v Americe (1984)

Nechám si asi první dojem z té kratčí verze, protože ta dlouhá je fákt mooc dlouhá, na to že se tam toho ani tolik nestane. Leoneho mám rád, hudba, záběry, na všechn ose hezky kouká, ale vždy mi ten příběh přijde hodně jednoduchej.

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Hodně příjemný druhý díl. Jednička byla o něco lepší, ale dvojka se jí celkem vyrovnává. Pár vtipů je už trochu trapnějších (dost absurdní Jebalovi a někdy až zbytečné ukazování jejich svobodného života), ale jinak i po jedničce se dalo něco vytěžit z toho, že je Stiller nešikovný a má strach z tchána.

Highlander (1986)

Moc jsem se těšil na dvd a originální znění. Bohužel zvuk mizerný, tak dojem moc dobrý nebyl. Snad jen Clancy Brown, který si užíval úlohu padoucha maximálně, a jeho drsný hlas. Je to klasika a má mnoho vad, ale co prostě stojí za to, jsou písničky skupiny Quuen.

Posel budoucnosti (1997)

I přes tu délku a příšernou trapnost příběhu a všech vlasteneckých scén, se na ten film dá dívat. Nic strhujícího, nic převratého, ale drží to aspoň pojhromadě a trochu zajímavosti to nakonec taky posbíralo.

Wyatt Earp (1994)

Rok po Tombstonu další film o Wyattu Erpovi. Opět nejlepší postava Doca Hollydaye tentokrát v podání Dennise Quaida. Ten možná na Vala Kilmera nemá, ale zbytek obsazení se povedl lépe. Bohužel se lépe nepovedly ty zdlouhavé všední scény. Ke konci je to ale parádní řež.

Oheň (1991)

Na konci se nikdy neubráním pár slzám. Pro mě absolutní vrchol, co se hudby týká. Hans Zimmer a jedny z nejlepších epických, milostných i dojemných motivů. Chápu, že profesionálním hasičům se film moc líbit nemůže (postavy ale i ty akce jsou prostě natočený pro akční film), ale když se nějakou ptákovinou nenechá divák rozházet, kouká na opravdu skvěle natočený film, s výbornými herci (vesměs všichni až na Baldwina).