Špunti na vodě (2017)

Nic převratného, ale fajnové ksichty slušně zaplnily 80 minut. Hlavně zezačátku se pár vtípků povedlo. Později je dán větší prostor i menším hercům a rozhodně je to na škodu. Scénář je příšerně jednoduchá, ale jak se říká, natočit vtipnou scénu je to nejtěžší. A to se Chlumskému docela dařilo.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Uf, ještě, že jsem na to nešel do kina. To, co slušelo Richieově verzi Holmese je tu hodně otravné. Občas problesklý rychlý sled událostí, bez řečí a u mě celkem bez zájmu (snad až na první s rostoucím Artušem). Temná fantasy by to být mohla, kdyby z temných momentů bylo alespoň něco vytěženo. Další ráno po shlédnutí jsem už měl problém vybavit si, jak film vlastně skončil, kdo byl kdo, co kdo chtěl a jak moc byl Artuš samotný většinu filmu otravný.

Ostravak Ostravski (2016)

Kdybych si u třetiny dialogů neříkal, že bych potřeboval titulky, tak bych si film možná užil víc. Takhle k vaření, jídlu a vyčištění zubů slušná zábava. Některé fórky se povedly a herci také nebyli špatní. Občas potěšil výběr hudebního doprovodu. Příběhově bych to srovnal s takovým Kameňákem, který také skoro žádný nemá.

Dunkerk (2017)

Na nového Nolana jsem se hodně těšil, ale Dunkerk pro mě není tak úplně plnohodnotný film. Sice jsem si ještě v polovině filmu říkal, že kdo jiný má z námětu na povídku natočit dvouhodinový celovečerák, ale druhou hodinu jsem si pořád ňoumal někde nějaký škrábanec, hrál si s botama, hledal už snědené bombóny atd. Natočené je to fantasticky. Letecké souboje jsou snad nejlepší, co kdy kde byly. Atmosféra v první polovině filmu je také úžasně skličující. Ale chybí mi k tomu příběh a tak pro mě zůstává jedničkou kolem této válečné události Víkend na Zuydcoote s Belmondem.

Fargo - Season 1 (2014) (série)

Hodně fajnová minisérie. Skvělí herci, skvělí námět a občas to mělo neskutečně parádní atmosféru. Pár dílů bylo slabších a třeba až za vlasy přitažený stupidní náhradní šerif, ale vše se nakonec v dobré obrátilo.

Auta (2006)

Po deseti letech jsem viděl Auta podruhé a pořád je to špica. Nebýt toho, že si asi tak každých pět minut musím říct, že jde hlavně o předělávku Doktora Hollywooda, bych snad dal maximální hodnocení. Postavy jsou vtipné. Hlavní hrdina je trochu zajímavý a projde sympatickou změnou. Kdyby děti bavilo sledovat auta, jak dělají lidem notoricky známé věci (jako že spoustu těch věcí děti nepochopí), tak je to pro ně i hodně výchovný animák.

Rudý úsvit: Nová krev (2012)

Kdybych neměl u klasiky z roku 1984 tři hvězdy, možná bych je dal i tady. Ale ač po třiceti letech je originál takový srandovně naivní, nový Rudý úsvit je často prostě blbý. Chris Hemesworth měl už před lety charisma a jen díky jeho postavě se na film dá koukat. Nápad je samozřejmě super, ale ten není žádnou novinkou. Dál je na filmu bohužel hodně moc znát nízký rozpočet (pokud teda byl nízký, jinak je to ostuda).

John Wick 2 (2017)

Trochu jsem doufal, že by se mohl John Wick polidštit, ale po této stránce navlas kopíruje jedničku. Asi kvadrilion mrtvých, žádné svědomí a tentokrát se to tu pere i do civilistů (i když vzhledem ke kvalitě práce s komparsem by si to ti civilové rozhodně zasloužili). Oproti jedničce je snad lepší technické zpracování, kdy za mě absolutně vede "potyčka" s auty na začátku filmu. Potom jsem párkrát trochu usnul a po vypnutí jsem film honem smazal.

Muž z Hongkongu (1965)

Muž z Hongkongu je v první řadě groteska. A další řady už vlastně ani nenabízí. Belmondo běhá, skáče a lítá všude možně, aby diváka pobavil. A daří se mu to naštěstí. Bez něho by toho zde moc k vidění nebylo.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Kong si na nic nehraje, občas se blýskne nějakým fórkem, občas překvapivou scénkou a zalidněn je zajímavými herci i potvorami. Po technické stránce je také vše ok a dokonce se (možná trochu nad plán) povedlo i pár ikonických scén. Popkornová zábava jak vyšitá. Jen teda nevím, co chtějí dělat s tímto univerzem, více potvorama a záplavou filmů. V této kvalitě to začne být vše na jedno brdo a málo kdo se v dílech bude orientovat.