Noc v Roxbury (1998)

Několikrát jsem se zasmál, ale jinak jde o hodně trapnou komedii. Will Ferrell mě tu hodně zklamal, ty dvě hvězdičky jsou za ostatní herce a jejich vtipy. Nebýt toho ždímání vtipu z něčeho, kde je totální prázdno, byly by 3

Někdo to rád blond (2004) odpad!

Někomu se to líbit může, někdo se směje i takovým vtipům, ale naprostý většině doporučuji film vypnout dřív, než jsem to udělal já. Nebo si ho vůbec nepouštět!!!

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Pro mě možná nejlepší díl série. Willis je prostě fantastický a ty hlášky jsou úžasný i s příšerným překladem. Akce jsou dost ujetý, ale výborně natočený, takže se jim dá mnohé odpustit. Po Alanu Rickmanovi z jedničky je tu asi druhý nejlepší padouch s tváří Timothiho Olyphanta.

40 let panic (2005)

Komentář dávám po dlouhé pauze, jakou si tenhle film ani trochu nezasloužil. Dvě hodiny mi s ním vždy utečou jako nic a stále mě překvapuje, jak ten film zraje, co do příběhu, ale také hlavně co do vtipu, což se u moc komedií nestává. Steve Carell je fantastický (pokud není předabovaný) a ikdyž jsem ho do té doby neznal, hned se pro mě stal idolem. Ale i herci okolo jsou nezapomenutelní (proto potěší v následujících letech jejich vlastní filmy). Možná to je komedie spíš jen tak na 4 hvězdičky, jenže to by to musel někdo useknout před závěrečnými titulky :)

Moulin Rouge (2001)

Nemůžu z toho výčtu nominací. Střih a kamera. Přitom se na to nedá skoro dívat. Baz Luhrmann podle mého zpackal kde co (scény, kde jsou více jak dva lidi... příšerný) a přesto pod jeho rukama vzniklo něco famózního. V první řadě fantastická stylizace, ale nebýt McGregora, který tu jako skoro jediný opravdu hraje, a navíc snad i nejlíp zpívá (protože se tomu v jeho podání dá dokonce i věřit), a ještě nejlepšího hudebního čísla Show must go on, nestálo by Moulin Rouge za řeč. Ale stojí, a zážitek je to nádherný.

Medvídek (2007)

Výborný filmo tom, že vztahy nemají vždy happyend. Díky skvělým hercům to občas působí opravdu hodně krutě, ale film dává i naději a to se mi na něm líbilo.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Nějak se mi to rozleželo v hlavě a dám o hvězdičku navíc. Jediné slabiny filmu jsou absence příběhu a potom takové podivně moderní pojetí, které se k filmu vůbec nehodí (pro nějaké drama nebo romanci to mohlo být vhodnější). Na čem film stojí? Zajímavé postavičky. Herci jako Postránecký, Štěpánová a Náhlovský své role sice neskutečně přehrávají, ale i tak jsou vtipní. Příjemně zábavná je Konvalinková s Holubovou a hlavně Kretschmerová. Etzler, Mádl, Laurinová s Vojtkem a další se také nemají za co stydět, ikdyž se skoro ani nezdá, že by patřili do stejného filmu jako ostatní. Pro ty nejmenší bych klidně ještě hvězdičku přidal.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Nejdelší kniha a nejméně času? Je to celkem znát, když není děj tak plynulý jako v předchozích dílech. Začátek filmu je ale nejlepší. No a konečný souboj nám slibuje velkolepou podívanou. Už to není takové sledování pro malé děti, ale to je jedině dobře.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Konečně se celá sága rozjíždí. Přibývá výborných herců a postavy filmu už nejsou malé děti. Příběh je hodně tajemný, ale i tak si drží v některých scénách hravost prvních dvou dílů. Z prvních pěti dílů druhý nejlepší (po Ohnivém poháru).

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Dosud to nejlepší co se v Bradavicích zrodilo. Postavy dospívají a s tím si prožívají i složitější vztahy mezi sebou. Čtvrtý ročník je spestřen kláním tří kouzelníků, kterému nechybí napětí ani zajímavé momenty. No a ve finále se konečně objeví Voldemort v podání strhujícího Ralpha Fiennese. Obsazení se stále lépe a lépe zaplňuje, že jen čekáme na to strhující velkolepé finále. Škoda, že následující díl není tím posledním, protože po tomhle může jít serie asi jedině dolů.