• Krátkometrážní

Dealer II (2004)

Volné pokračování Dealera z roku 1996 stavící na stejném principu napětí vznikajícího z "druhotné platební neschopnosti" mezi dealery drog navíc obohaceného o pomalu se probouzející otcovský pud.

Dealer (1996)

Až nepříjemně drsný a vulgární příběh z brutálního prostředí drogového světa.

Stiller Abschied (2013) (TV film)

Další z nekonečné řady filmů o Alzheimerově chorobě, v německém provedení trochu neohrabané, s nepříliš sympatickou hlavní představitelkou. Úmyslem nepochybně bylo pohnout divákovými emocemi - u mne se to nepovedlo.

Běž, chlapče, běž (2013)

Není to nic tak originálního nebo převratného. Solidní, řemeslně odvedený film na mnohokrát zpracované téma. Napětí tak akorát, dojetí zrovna tak, herci spolehlivě odvádějí, co se od nich očekává.

Proces (2013) (divadelní záznam)

U převodů Kafky mám předem vždycky obavy. Je těžké a je to troufalost pouštět se do předělávek a dodělávek génia. Tato vynalézavá a chytrá inscenace se však bezpochyby povedla. Scéna, herecké výkony, zkratky (oproti knize), pokora před předlohou... Všechno dopadlo dobře. Jestli srážím hvězdičku, tak kvůli hudbě.

Slídil (2014)

Připomíná to knížku Pierre Boulle Fotograf, ovšem je to mnohem plytčí. Děj klouže po povrchu a jen po akci, základní motiv se neustále opakuje,až časem trochu nudí. Teprve v závěru se objevuje pokus o něco osobitého, ale už je to málo a přináší to spíše úlevu, že je konec.

Kód Enigmy (2014)

Nejsem z největších fandů Benedicta Cumberbatcha, ale tuhle roli zvládl dokonale. Film je zajímavý už námětem a odvahou pustit se znovu do již natočeného příběhu. Docela vynalézavé jsou návraty do minulosti s prostřihy do budoucnosti. Celková atmosféra jakési komorní, ale nesmírně významné části světové války vytváří pocit originálnosti.

Pět večerů (1979)

Dnes už trochu naivní, ale na svou dobu poměrně vydařený snímek o nenaplněných ambicích a nemilosrdnosti uplývajícího času.

Válečná generace (2013) (seriál)

Jojo, je to rozdíl mezi tím, jaké má člověk pocity před vítěznou válkou, a jaké poté, co ji prohrál. Profesně dokonalý film vedený úpornou snahou poprat se s minulostí svého národa.

Hit & Miss (2012) (seriál)

Zajímavé prostředí, zajímavé postavy, zajímavé zápletky, to vše podávané ve střízlivém britském stylu. Člověk by litoval, že nepokračují další série.