• Krátkometrážní

Chicago Fire (2012) (seriál)

Profesionálně bezchybně natočený seriál těžící z atraktivního prostředí. Trošku vadí stereotypní vršení velmi podobných zápletek, což zřejmě při délce seriálu a při úzkém zasazení do hasičského světa jednoho město nemůže být jinak.

Testament mládí (2014)

Nějak mě to emočně minulo. Asi je to dáno už předlohou, pacifismus zkrátka trpí naivitou. Nedokázal jsem jít s sebou s hlavní představitelkou, příliš potrhlou, abych jí mohl uvěřit. Také to mohlo být o půl hodiny kratší.

Historie jídla (2007) (seriál)

Chcete-li získat motivaci k redukční dietě, mrkněte třeba jen na pár dílů tohoto seriálu.

Zvláštní znamení touha (2015) (seriál)

Nádhera. Pokorně a přitom s dávkou hrdosti udělaný seriál o trampingu. Komplexní snímek o unikátním českém fenoménu s nejhlubším a nejširším záběrem, jaký o něm byl kdy natočen. Klobouk dolů před autory, musela to být ohromná práce.

Loft (2014)

S každým dalším remakem se tohle téma daří zpracovávat hůř a hůř. Asi není lehké.

Dlouhé horké léto (1985) (TV film)

Košatý příběh o složitých vztazích rodičů a dětí, kterému nechybí napětí, překvapivé zvraty, uvěřitelnost... Přebývají mu minuty.

Druhá míza (2015)

Vezměte Al Pacina, napište mu slušné dialogy a máte jistotu, že natočíte dobrý film. Samozřejmě, že je to další z amerických pohádek, ale na druhou stranu ten příběh není zase tak úplně nepravděpodobný a při jeho vyprávění je jednomu docela příjemně.

Okamžik pravdy (1965)

Zajímavé zasvěcení do světa toreadorů a býčích zápasů se spoustou zajímavých záběrů, bohužel však bez jakéhokoliv hlubšího ponoru. Chyběl ten hemingwayeovský vhled do nitra, do úvah o vztahu toreadora a býka, do toho, co diváka na téhle zábavě fascinuje. Vlastně je to příběh o jednom klukovi, co chtěl zbohatnout, tak kvůli tomu zápasil z býky, a jak to dopadlo.

Felix a Meira (2014)

Film o střetu ortodoxního způsobu života s dnešní přirozeností. Bohužel se neskutečně vleče ke konci, který chybí.

Dealer III (2005)

Nejdrsnější díl dealerovské trilogie respektující plynutí času a stárnuté postav příběhu.