• Krátkometrážní

The Deuce: Špína Manhattanu (2017) (seriál)

Vlastně to nemá pořádný nosný příběh. Jde spíše o sled pestrých epizod, jež doprovázejí a demonstrují vývoj amerického porno průmyslu od plenek až po nastupující rozkvět. Chvílemi je to vtipné, chvílemi drsné, ale za všech okolností je radost sledovat Jamese Franca.

Durrellovi (2016) (seriál)

Milý až roztomilý seriál. Zpočátku se zdá že veskrze o ničem, ale s postupem děje se rozvíjejí jednak lehkonohé úvahy o rozdílech mezi řeckým (jižním) a britským (upjatým) způsobem života. Z humorných scének zejména se zvířátky (jak je napsaná knížka) se těžiště pomalu přesouvá do potíží a krásy rodinného souručenství a vyprávění nabírá na emocích.

Dobrý boj (2017) (seriál)

Výtečný, profesionálně krásně čistě natočený seriál. Jako u většiny jiných americký filmů a seriálů z právnického prostředí našinci trošku hází klacky pod nohy pro nás těžko srozumitelný a občas i nepochopitelný soudní systém. Nicméně, když se člověk smíří s tím, že něco prostě musí přijmout jako fakt a nesnažit se pochopit, tak si užívá skvělého scénáře, chytře vedené režie a jednoho jako druhého výtečné herce.

Podvod (1949)

Starý dobrý černobílý americký film. Mám pro ně slabost, pro ty chlápky žmoulající zbytky doutníků, se zmačkanými povolenými kravatami. A může to být i průhledné a už pomalé, nic nevadí.

Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

Pomalé, nevynalézavé, nudné.

Králův nesouhlas (2016)

To je paráda. Ani ne tak filmařsky, je to spíše odvedeno dobře řemeslně, ale obsahově mě to zcela pohltilo. Vnitřní dilema nejvyšší osobnosti státu při rozhodování, zda v mezní situaci národa a státu obětovat životy, anebo sebeúctu, je nám v Česku tak blízké, až to řeže do živého. Norský král se rozhodl, jak mu my, kteří jsme v podobné situaci měli na jeho místě Beneše, pro mne naprosto obdivuhodně.

Bouřlivé léto v Britské Indii (2015) (seriál)

Nádherná, barevná Indie, jak v exteriérech, tak v interiérech, až rozmařilá výprava - zvláště pro tyto věci v hodnocení trochu nadsazuji. Jinak je příběh až do poloviny mírně nepřehledný, postavy se malinko pletou, celé je to jaksi pomalé a rozplizlé. V druhé polovině se to však láme a i při stále velmi volném tempu vyprávění nabírá na zajímavosti a napětí.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Strašlivé množství krve a vzduchem létajícího lidského masa, až se mi to chvílemi zdálo moc. Ale pro vyznění základní myšlenky, že hrdinství nijak nesouvisí s rozhodnutím jiného zabít, ale je uloženo v člověku mnohem hlouběji, to tak asi musí být.

Nezvěstní (2014) (seriál)

Na vcelku jednoduchém hlavním příběhu ztraceného malého kluka se rozvíjí pestrá paleta vztahů rodinných, přátelských, kolegiálních, kumpánských..., a to jsem nevyjmenoval všechny. Opravdu povedené dílko zvládnuté režijně i herecky.