• Krátkometrážní

Miliardy (2016) (seriál)

Velice chytře napsané, skvěle zrežírované a výtečně zahrané. Ačkoliv našinec stěží může pochopit zákruty amerického investičního podnikání, příběh sám o sobě je natolik nosný, originální a vynalézavý, že se od toho těžko vstává. Souboj dvou vyhraněných osobností vedený do značné míry přes "společnou" ženu je sám o sobě lahůdka. K tomu přibývají zajímavé vedlejší příběhy a atraktivní kulisy finančního byznysu, prokurátorských kanceláří a samotného New Yorku. Celkově opravdová lahůdka.

Dynastie Straussů (1991) (seriál)

Především plno straussovské hudby, pak dovedně stavěný příběh držící se historie, nádherné kulisy i exteriéry a solidní herecké výkony. Co mi brání dát poslední *, jsou občas prkenné dialogy.

Bible (2013) (seriál)

Je to samozřejmě velkoryse a profesionálně dobře natočené, jen trochu patetické, čemuž se tohoto námětu těžko někdo ubrání. Hlavní.problém však je, že člověk u všech příběhů ví dopředu, jak to dopadne.

Nezvěstná (2017) (seriál)

Trochu mě to rozladilo. Scénář musel dát strašné práce, zvrtat stíhá zvrat, zápletky bez hlubšího ponoru na hranici logiky, pořád se objevují nové postavy, nové motivy..., za chvíli mě to otrávilo. Nicméně slušné řemeslo.

Tři v šachu (2015)

Je to asi docela pěkně a zejména chytře napsané, ale jaksi podivně zrealizované. Spousta schválností, chvílemi až ztřeštěný střih. V závěru to dostává trochu formu, ale do té doby to spíše rozčiluje, než napíná.

Světlo mezi oceány (2016)

Jsou to vděčné citovky - ty filmy o zkomplikované rodičovské lásce. Když se to natočí vkusně, jako zde, a když se k tomu přidá zajímavé prostředí, jakým je maják, prostě to funguje.

Šerifská hvězda (2017) (seriál)

Spíš dobře natočené než napsané, ve scénář se občas objeví i nečekané nelogičnosti, nicméně Tim Roth a nádherná Kanada všechno táhnou nahoru.

Tři slova (2015)

Smutný, řemeslně po seversku dobře odvedený film, který míří na emoce, nicméně mne v tomto svém hlavním zacílení míjí. Obdivuji úroveň dánského domova důchodců, ale onu hlavní důchodkyni nedokážu litovat, jak bych podle autorů asi měl. Připadá mi přes všechny pochopitelné okolnosti sobecká, a to vůči všem: manželovi, rodině i milenci. Nejsem schopen jí pocitově přijmout, jít s s ní.

I dva jsou rodina (2016)

Zpočátku téměř crazy, v závěru doják, ale v každém okamžiku a v každé rovině vysavač emocí. Z veliké části film dělají Omar Sy a malá Gloria Colston, oba jsou naprosto dokonalí.

Babylon Berlín (2017) (seriál)

Zpočátku se honí spousta zajíců najednou, až je to skutečný Babylon a člověk se v tom těžko vyznává. Když ale vydrží, vykrystalizuje se z toho poutavě podaný, zřejmě velmi věrný snímek meziválečného Německa s uvěřitelným vysvětlením, proč přišel Hitler a proč tak snadno a absolutně uspěl.