• Krátkometrážní

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Nad současnou obvyklou úroveň vysoko čnící televizní film. Skvěle herecky zvládnuté role, pečlivé reálie, stálý rytmus a udržované napětí. Co mi malinko sledování komplikovalo, byla znalost reálného příběhu, kterého se scénář pokorně drží, takže jsem byl ochuzen o překvapení. Scény sledující samotný případ Hilsnera, zejména pak soudní, jsou o poznání zajímavější, než soukromá rovina, která zůstává trochu šedivá a v pozadí.

Svobodná volba (2006)

Snímek současného Ruska, z něhož vane jistota, že to nikdy nebude jiné, neboť to nikdy jiné nebylo.

Černý jezdec (2014)

Poslední se občas stanou prvními. Je-li to skutečný příběh, o to lépe se na to dívá. Zajímavý film se zajímavými herci, zejména s Cliff Curtisem.

Prezident (2014)

Realistická fikce, která věrně zobrazuje osud všech diktátorů. Skvělí herci filmu dodávají na věrohodnosti.

Dobrodružství Quentina Durwarda (1988)

Dost jsem od toho očekával, ale dočkal jsem se zklamání. Walter Scott byl velký romantik mapující a v duchu své poetiky stylizující anglické, skotské a francouzské dějiny. Toto je naivní poudačka parazitující na jméně autora předlohy.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Chytré, vynalézavé, avšak na můj vkus trochu příliš potrhlé. Autoři jako by více předváděli sami sebe než Conana Doylea.

Válka v hotelu Royal Palace (2012) (TV film)

Chvilku mi trvalo, než jsem si na poetiku hotelu Royal Palace zvykl, ale pak jsem to docela přijal. Sice dlouhé pasáže nezáživnosti někdy přecházely až do trapnosti, ale v jiných chvílích se zaleskly docela pěkné vtípky a situační gagy.

První klidná noc (1972)

Jakkoliv mám rád francouzské filmy šedesátých a sedmdesátých let a Delona zvláště, dnes tento film již notně poznamenal čas. Připadáal mi rozvláčný, utahaný, navíc s lehce pofiderním závěrem.

Ženy milující (2011) (seriál)

Povedený převod D. H. Lawrence. Jeden by si myslel, že se romány tohoto typu na plátno převést nedají, a když, tak ne dobře, ale BBC občas dokáže i toto.